Pomoc Łączenie PC z NAS / LAN

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

kapuan

Entry Technician
Q Associate
13 Styczeń 2022
51
1
5
8
36
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Niestety nie mogę poradzić sobie z problemem podłączenia bezpośredniego NAS z PC z wykorzystaniem drugiej karty sieciowej (szybszej).
Korzystałem np. z tego poradnika:
Link: https://www.youtube.com/watch?v=IOVoIv_duc0


Sytuacja wygląda następująco:

W NAS widnieje "adapter 2" . Nadałem mu stałe IP

1642698035480.png


karta sieciowa w PC

1642698146743.png


na moje oko wszystko powinno się ze sobą łączyć ale nie mogę nawet zmapować dysku - dlaczego?

1642698214560.png
 

Załączniki

  • 1642698097591.png
    1642698097591.png
    29,5 KB · Wyświetleń: 67
Rozwiązanie
Sukces!

kiedy wiedziałem już, ze problemem moze byc karta, zaczlem ja dokladnie testowac. Zmieniłem sterowniki na te bezposrednio ze strony producenta - nic nie pomoglo.
Jako, ze karta jest na PCIE, postanowilem zmienic gniazdo - i udalo sie :D. Nie wiem czy karta byla plytko wsadzona, czy moze kolejnosc umiejscowienia karty ma jakies znaczenie? (mam jeszcze karte wifi na PCIE, ktora obecnie w starym porcie karty LAN dziala bez problemu).

Dziękuję wam wszystkim za pomoc i rady. W szczegolnosci Tobie @pigers , ze walczyłeś do końca :)
sprawdziłem kablem krosowanym - bez zmiany

podsyłam jeszcze ustawienia karty w PC
1642781780427.png


nie wiem dlaczego ale myślę, ze to z nią może być coś nie tak - chociaż ustawienia wyglądają ok
Połączono posty:

aha, tak - świecą sie obie kontrolki w Qnapie - na zielono i żółto-pomaranczowo
Połączono posty:

dobra, tak jak myślałem. Miałem jeszcze karte sieciową na USB. Ustawiłem tam IP według wcześniejszych poleceń i poszło. W takim razie karta na PCIE jest albo uszkodzona albo ma kiepskie sterowniki
taką karte kupiłem: Adapter sieciowy 2,5 GBase-T PCIe RTL8125B 2500/1000/100 Mbps PCI Express Gigabit Ethernet karta RJ45 LAN obsługa kontrolera PXE do Windows/Linux/MAC z niskim profilem : Amazon.pl: Elektronika
 
Sukces!

kiedy wiedziałem już, ze problemem moze byc karta, zaczlem ja dokladnie testowac. Zmieniłem sterowniki na te bezposrednio ze strony producenta - nic nie pomoglo.
Jako, ze karta jest na PCIE, postanowilem zmienic gniazdo - i udalo sie :D. Nie wiem czy karta byla plytko wsadzona, czy moze kolejnosc umiejscowienia karty ma jakies znaczenie? (mam jeszcze karte wifi na PCIE, ktora obecnie w starym porcie karty LAN dziala bez problemu).

Dziękuję wam wszystkim za pomoc i rady. W szczegolnosci Tobie @pigers , ze walczyłeś do końca :)
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. pcie wifi TP
  2. RTL8125B
  3. Karta sieciowa