Pomoc Łączenie się z NAS poza siecią lokalną + synchronizacja plików

Patryk_S

Entry Technician
Q Associate
17 Kwiecień 2019
30
3
8
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Dzień dobry.
Mój sprzęt to Qnap TS-231P
Mam problem z łączeniem się ze swoim Qnapem poza siecią lokalną.
Przez aplikację Qfile na androidzie wszystko działa prawidłowo.
Udało mi się połączyć także przez stronę myqnapcloud.com. Jednakże przy połączeniu z inną siecią foldery które są współdzielone na komputerze nie synchronizują się z serwerem (po podłączeniu się do sieci lokalnej synchronizacja od razu się wykonuje). W apliikacji Qsync brak połączenia z serwerem i łączenie naprzemiennie występuje.
Po zalogowaniu się do myqnapcloud:
Overview: Automatyczna konfiguracja routera (włączone przekierowanie portów UPnP) status zielony przekierowane wszystkie usługi, łączność przez internet brak (czerwony) porty wszystkie wymienione na czerwono.
Cloudlink połączenie normalne.
DNSS połączone.
Domyślam się że problem tkwi w "łączność przez internet"

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o te sprawy.
Chciałbym mieć na każdym komputerze folder z eksploratora plików i wchodząc na niego mieć dostęp do dysków. W sieci lokalnej udało mi się utworzyć taki skrót jednak po przejściu na inną sieć nie da się wejść na serwer.

Czy ktoś z Państwa jest w stanie pomóc mi i wytłumaczyć jak najprościej jak to wszystko skonfigurować by móc cieszyć się z własnego Qnapa?

Dziękuję serdecznie i pozdrawiam,
Patryk.





Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.0895 Build 20190328?
Model serwera: QNAP TS-231P
 
Musisz zdecydować się czy protokół PPTP czy OpenVPN. PPTP będzie Ci działało z aplikacją myQnapCloud a OpenVPN z klientami typu Tunnelbrick.
Adres serwera w profilach powinien być zewnętrzny.
Jeżeli nie pobiera Ci certyfikatu i klucza konfiguracyjnego - zmień przeglądarkę na Chrome lub Firefox.
Ja bym przeniósł serwer, ponieważ masz zawsze ten sam adres IP. No, chyba, że oglądasz filmy z QNAPA. Jeśli nie, fizyczny dostęp ma drugorzędne znaczenie. I tak wszystko robisz zdalnie.
Nie poddawaj się i walcz dalej...

Te PPTP jest dobrze skonfigurowane? Nie łączy się jak na Twoim załączniku z "adapter"
Czy przenosząc NAS do innej sieci samo się skonfiguruje wszystko?

Chcę mieć na kilku komputerach folder "NAS" i móc przeglądać na nim pliki + synchronizować z komputerów na dyski. Tylko tyle i "aż" tyle :)
 
W PPTP musisz ustawić Interfejs sieciowy.
Samo się nie zrobi. Po przeniesieniu należy ustawić nowy adres IP i sprawdzić poprawność konfiguracji.
To nie jest tyle czy aż tyle, po prostu musisz poprawnie wszystko skonfigurować. Jak raz to zrobisz dobrze, później nie będzie problemów i zapominasz o tym.
 
Dlatego serwer zostaje w domu ponieważ tamto miejsce nie wiem jak długo będę wynajmował a chcę to zrobić raz i zapomnieć na wieki :)
Ustawiłem interfejs sieciowy. Mam połączenie PTTP. Screen niżej. Co dalej?
PPTP.png
 
W profilach połączeń powinieneś ustawić adres zewnętrzny IP nadany Ci przez dostawcę.
Dalej konfiguracja myQNAPcloud Connect
Gdzie go znaleźć żeby dokładnie wiedzieć że to ten?

Aplikacja Uruchom ipconfig i linia IPv4 Adress? Czy w ustawieniach routera? Połączenie z internetem w routerze jest przez PPPoE wpisany login i hasło.

Zostawiłem jak było tylko PTTP połączyłem z adapter 2 jak na zdjęicu.
Włączyłem Myqnapcloud connect i tam już był ten PTTP połączyłem się i jest kilka ikonek.
Screen w załączniku
cloud1.png
Edit 3. Po przerzuceniu się na hotspot z telefonu myqnapcloud connect już nie może się połączyć z pptp.
Domyślam się że te IP jest złe i te które jest wpisane zostało mi narzucone przez router.
Przepraszam za tak laiczne pytania.
Bardzo doceniam pomoc :)
 
W głównym Menu swojego QNAP-a masz zakładkę - Centrum pomocy. Wpisz VPN. Tam znajdziesz większość odpowiedzi na podstawowe pytania.
Sprawdzaj i testuj metodą prób i błędów. Tu się nic nie zepsuje. Jak coś nie działa, to od początku.
Warto także czasami skorzystać z wyszukiwarki Google.
Pozdrawiam i powodzenia.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. dostep do plików przez myqnapcloud