453B czy 453b Mini ?

zury

Nowy użytkownik
Noobie
4 Sierpień 2014
9
2
3
52
Radom
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witajcie Forumowicze,

Aktualnie użytkuję TS-119 (ładnych parę lat) bez problemów. Jedynie zaczęło brakować miejsca ...
Wciąż nie mogę się jedynie zdecydować na model (jak w temacie).
Planuję konfigurację: SSD na system + 2 x 4GB na dane + 8 GB na backup.
Użytkowanie: zastosowanie domowe, przechowywanie lokalnych danych + backup z 4 kompów + film przez HDMI od czasu do czasu + DLNA (aktualnie w TS-119 działa Twonky bez problemu).

Czy moje założenie jest słuszne, iż na czwartym dysku (8GB) będę mógł robić bez przeszkód automatyczną kopię danych z dwóch innych dysków (2 x 4GB) ? Mówię tu o kopii wykonywanej np. automatycznie w nocy.
(dodatkowo planuję zdalną kopię na TS-119)

Czytając forum i stronę Qnap dochodzę do wniosku, iż oba modele powinny być podobnej prędkości / wydajności w codziennym działaniu. Czy któryś z Forumowiczów miał do czynienia z obydwoma modelami i może to potwierdzić ?

Częściowo wiem, jakie są pozostałe różnice techniczne pomiędzy tymi modelami.
Dla mnie na korzyść TS-453B MINI przemawia cichsza praca.
A z kolei w TS-453B intryguje mnie gniazdo USB-C do bezpośredniej komunikacji z PC (gniazdo PCIe raczej nie będzie przeze mnie wykorzystywane) oraz ekranik OLED.

Czy wg Was mam zwracać uwagę na jeszcze inne różnice ?
Różnica w cenie jest znaczna ...

Z góry dzięki za wyjaśnienia.
 
4 GB ? toć tam jedno DVD-Ripka wejdzie :D
na OLEDzie chcesz filmy oglądać ? - bajer tylko

Porównanie produktów

w mini wchodzą dyski 2,5" i jest on cieplejszy w użytkowaniu.
 
ekhm .... oczywiście TB :)

Oled bardziej do obejrzenia tego, co dzieję się z NAS bez odpalania kompa.

Czy zwiększona temp. w mini faktycznie wpłynie np na żywotność HDD ?
 
im chłodniej tym lepiej - tak mówi zasada

pytanie co za dyski wsadzisz - bo one też mają swoją "kulturę" pracy i wymagania
 
prawda ...
1 x SSD Samsung 850 EVO 250GB 2,5" MZ-75E250B/EU
2 x 4TB Seagate IronWolf ST4000VN008
1 x 8TB Seagate IronWolf ST8000VN0022

Generalnie wciąż chciałbym wrócić do mojego pytania:
Czy moje założenie jest słuszne, iż na czwartym dysku (8TB) będę mógł robić bez przeszkód automatyczną kopię danych z dwóch innych dysków (2 x 4TB) ? Mówię tu o kopii wykonywanej np. automatycznie w nocy.
(dodatkowo planuję zdalną kopię na TS-119)


Dzięki z góry za info.
 
Czy moje założenie jest słuszne, iż na czwartym dysku (8TB) będę mógł robić bez przeszkód automatyczną kopię danych z dwóch innych dysków (2 x 4TB) ? Mówię tu o kopii wykonywanej np. automatycznie w nocy.
Zrobić ? Jasne - tylko kopia to tutaj duże słowo - lepiej jak ten dysk błyby odpięty od NASa po backupie. inaczej szlag go trafi jeśli coś NASowi się stanie.
 
Dzięki za odpowiedź i sugestię.

Tak naprawdę to 4-ty dysk byłby pierwszą kopią :)
Druga będzie na obecnym TS-119 postawionym poza domem.
I jeszcze trzecia na zewnętrznym dysku USB

BTW - przychylam się do TS-453Bmini - mniej kasy, a funkcjonalność dla mnie podobna. No i ciszej :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ST8000VN0022