Pomoc 4K-4042IRKS - kilka pytań odnośnie kamery

fisher

Entry Technician
Q Associate
5 Luty 2017
30
10
8
58
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Jest to mój pierwszy post więc chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów.

Zakupiłem kamerę 4K-4042IRKS w firmie MERX i mam co do niej kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:
  1. Kamera została poprawnie dodana do SS, jednakże nie umiem zmusić SS, żeby rozpoczynał nagrywanie po wykryciu ruchu przez kamerę - trochę to upierdliwa sprawa, bo jestem w stanie wyzwolić nagranie po wykryciu ruchu nawet na niecieszącym się tutaj dobrą sławą EPCAM EP2036NP (S2L33M) używając wyzwalacza przez przez upload eventu na FTP.
  2. Używam podglądu strumienia RTSP na zamontowanym na ścianie tablecie, jednak program który używam wymaga aby strumień RTSP nie był zabezpieczony hasłem. Takie rozwiązanie istnieje w tańszych kamerach, jednak tutaj nie mogę zlokalizować takiej opcji. Próbowałem wyłączać hasło dla użytkownika admin ale to nie pomaga. Czy ktoś wie czy możliwe jest wyłączenie autentykacji na streamie RTSP?
  3. Upload FTP. Kamera wgrywa informację na serwer FTP po wykryciu ruchu jednakże nie mogę wskazać katalogu docelowego do którego zostanie wgrany plik. Czy ktoś zna jakieś obejście tej niedoróbki?
Będę wdzięczny za konstruktywną dyskusję.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP TS-251
Surveillance station w wersji 5.1.1.0 (build 26.09.2016)
Odpiszę samemu sobie (może ktoś skorzysta)
ad. 1 - Według dystrubutora, firmy MERX, nagrywanie przy wykryciu ruchu powinno działać. Niestety, spędziłem nad tym dobrych kilka godzin kombinując z ustawieniami, usuwając i dodając kamerę ponownie (manualnie i automatycznie) ale bezskutecznie. Dodam, że ONVIF Device Manager pokazuje zdarzenie ruchu. Według mnie kamera nie jest do końca kompatybilna z SS - jeśli jest ktoś kto używa z powodzeniem detekcji ruchu na 4042IRKS w SS to proszę o kontakt.
ad. 2 - Na chwilę obecną FW nie udostępnia takiej funkcjonalności, ma to się podobno pojawić w przyszłych wersjach softu
 
Witam też posiadam kamerę MERX 4K-4042IRKS.

Również mam problem z nagrywaniem z alarmu.
Nie wiem co jest przyczyną ale ja osobiście bawiłem się z montowaniem dysku zewnętrznego tak aby materiał był zgrywany na niego.
Pierwsze testy się udały po kilku dniach chciałem ponownie po testować i od tego czasu nie udaje się nagrywać z alarmu jak również ręcznie.
I teraz nie wiem czy ja coś pochrzaniłem w kodzie czy to wina SS.

Obecna wersja oprogramowania systemowego: 4.2.3
Wydaje mi się że wszystko działało przed aktualizacją to chyba 4.2.2 ?


Proszę o info czy u was materiał jest zgrywany na dysk po naciśnięciu klawisza nagrywania ?


Czy znacie metodę na resetowanie SS do ustawień fabrycznych ?
Za każdym razem jak odinstaluje SS i ponownie instaluje ten wszystko pamięta wraz kamerami i ścieżkami nagrywania.
Chciałbym to wyzerować.
 
Nagrywanie po wykryciu ruchu już działa. Jak się okazało przyczyną była włączona opcja Force secure conection (SSL) w moim NAS
SS rejestruje w kamerze callbacka który jest wywoływany przez kamerę po wykryciu zdarzenia. Z jakichś powodów (być może z uwagi na to, że cert nie podpisany przez znane CA) taki request nie dochodził do SS

@pigers czy w General Settings masz odznaczone Force secure conection (SSL)? obstawiam że masz odznaczone i dlatego to Ci działa
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
@fisher mozesz przekleić ustawienia z SS ?
Podeślę wieczorem
@fisher mozesz przekleić ustawienia z SS ?
Zaznaczenie_007.png
Zrzut ekranu z 2017-03-20 21-55-50.png
Zrzut ekranu z 2017-03-20 21-55-57.png
Zrzut ekranu z 2017-03-20 21-56-01.png
Zrzut ekranu z 2017-03-20 21-56-19.png
Zrzut ekranu z 2017-03-20 21-56-41.png
Zrzut ekranu z 2017-03-20 21-56-49.png
Zrzut ekranu z 2017-03-20 21-58-17.png

Używam podglądu strumienia RTSP na zamontowanym na ścianie tablecie, jednak program który używam wymaga aby strumień RTSP nie był zabezpieczony hasłem. Takie rozwiązanie istnieje w tańszych kamerach, jednak tutaj nie mogę zlokalizować takiej opcji. Próbowałem wyłączać hasło dla użytkownika admin ale to nie pomaga. Czy ktoś wie czy możliwe jest wyłączenie autentykacji na streamie RTSP?
Ta funkcja pojawi się za kilka dni w nowej aktualizacji firmware.

@Silas Mariusz Jakieś wieści co do aktualizacji FW?
 
@Silas Mariusz Jakieś wieści co do aktualizacji FW?
Tak.
Już dawno dostępna.
Download: index · pliki.merx.pl - MERX
Pobrać i wgrać 0329.

Nowe funkcje?
- Poprawiony ONVIF
- RTSP Verify
- 3 nowe funkcje IVA - Inteligentnej analizy obrazu: Detekcja twarzy, detekcja pieszych, zliczanie przekroczenia linii.

Dzięki za info.
Czy masz pomysł w jaki sposób można spożytkować funkcje IVA? SS nie wspiera (i nie będzie wspierać) takich zdarzeń - obsługuje tylko zdarzenia Motion
Chciałbym mieć możliwość zareagowania na takie zdarzenie i np uruchomić nagrywanie ręcznie na SS.
Czy wiesz w jaki sposób (najprościej) dostać się do zdarzeń generowanych przez kamerę? Widziałem w dokumentacji API&CGI.doc opis metody SubscribeEvent ale nie wiem jak to ugryźć.
Może znasz jakieś sprawdzone api które podepnie się do kamery i zareaguje na dowolny event?