Pomoc 4K-4042IRKS - kilka pytań odnośnie kamery

fisher

Entry Technician
Q Associate
5 Luty 2017
30
10
8
58
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Jest to mój pierwszy post więc chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów.

Zakupiłem kamerę 4K-4042IRKS w firmie MERX i mam co do niej kilka pytań na które nie znalazłem odpowiedzi:
  1. Kamera została poprawnie dodana do SS, jednakże nie umiem zmusić SS, żeby rozpoczynał nagrywanie po wykryciu ruchu przez kamerę - trochę to upierdliwa sprawa, bo jestem w stanie wyzwolić nagranie po wykryciu ruchu nawet na niecieszącym się tutaj dobrą sławą EPCAM EP2036NP (S2L33M) używając wyzwalacza przez przez upload eventu na FTP.
  2. Używam podglądu strumienia RTSP na zamontowanym na ścianie tablecie, jednak program który używam wymaga aby strumień RTSP nie był zabezpieczony hasłem. Takie rozwiązanie istnieje w tańszych kamerach, jednak tutaj nie mogę zlokalizować takiej opcji. Próbowałem wyłączać hasło dla użytkownika admin ale to nie pomaga. Czy ktoś wie czy możliwe jest wyłączenie autentykacji na streamie RTSP?
  3. Upload FTP. Kamera wgrywa informację na serwer FTP po wykryciu ruchu jednakże nie mogę wskazać katalogu docelowego do którego zostanie wgrany plik. Czy ktoś zna jakieś obejście tej niedoróbki?
Będę wdzięczny za konstruktywną dyskusję.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.2 Build 20161214
Model serwera: QNAP TS-251
Surveillance station w wersji 5.1.1.0 (build 26.09.2016)
Odpiszę samemu sobie (może ktoś skorzysta)
ad. 1 - Według dystrubutora, firmy MERX, nagrywanie przy wykryciu ruchu powinno działać. Niestety, spędziłem nad tym dobrych kilka godzin kombinując z ustawieniami, usuwając i dodając kamerę ponownie (manualnie i automatycznie) ale bezskutecznie. Dodam, że ONVIF Device Manager pokazuje zdarzenie ruchu. Według mnie kamera nie jest do końca kompatybilna z SS - jeśli jest ktoś kto używa z powodzeniem detekcji ruchu na 4042IRKS w SS to proszę o kontakt.
ad. 2 - Na chwilę obecną FW nie udostępnia takiej funkcjonalności, ma to się podobno pojawić w przyszłych wersjach softu
 
dzieki za przypomnienie :)

mam taki sam model - tyle że z końcówką MZ (moto zoom) i nagrywanie działa

upload_2017-2-12_11-49-26.png


upload_2017-2-12_11-49-44.png



Ustawienia:
upload_2017-2-12_11-52-48.png


upload_2017-2-12_11-53-1.png


upload_2017-2-12_11-53-13.png


upload_2017-2-12_11-53-46.png


upload_2017-2-12_11-54-30.png


moja kamera ma ustawione dwie strefy prywatności ;) i dla testów 1 "line crossing"
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Dziękuję za sprawdzenie.
Moja kamera to również wersja z MZ

Przeklepałem Twoje ustawienia, ustawiając całą niedzielę jako schedule do nagrywania przy ruchu, ale niestety nie pomogło. Cały czas mam Not recording :(
Wg mnie kamera jest skonfigurowana poprawnie pod kątem wykrywania ruchu, Ustawiłem detekcję Ruch'u oraz line crossing - poniżej zrzuty.
W logu kamery (Urządzenie -> Log) oraz w ONVIF Device Managerze widać spływające zdarzenia

Wersja oprogramowania to ostatnia jaką znalazłem u dystrybutora, tj.
Wersja oprogramownia: V2.1.1.0_160928
Wersja klienta IE: V1.0.3.10_160907
Wersja SS aktualna: 5.1.1.0 (2016/09/26)
QNAP 4.2.2 (2016/12/14)
Próbowałem restartować SS - brak zmian

Czy możesz zerknąć na moje ustawienia detekcji ruchu? Może tu coś jest źle ustawione?


2017-02-12 (1).png
2017-02-12 (2).png
2017-02-12 (3).png
2017-02-12.png
 
Cześć,

Odpisuje w imieniu MERX'a - mieliśmy okazję rozmawiać przez tel. Dzwoniłeś do mnie na numer QNAP'owy 667...
Tak też mam problem z uruchomieniem detekcji na SS w nowej wersji. Musze zweryfikować podpowiedzi @pigers'a.

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły byłoby super.
Kamera 100% jest kompatybilna z ONVIF 2.6 i raportuje detekcje ruchu.

Używam podglądu strumienia RTSP na zamontowanym na ścianie tablecie, jednak program który używam wymaga aby strumień RTSP nie był zabezpieczony hasłem. Takie rozwiązanie istnieje w tańszych kamerach, jednak tutaj nie mogę zlokalizować takiej opcji. Próbowałem wyłączać hasło dla użytkownika admin ale to nie pomaga. Czy ktoś wie czy możliwe jest wyłączenie autentykacji na streamie RTSP?
Ta funkcja pojawi się za kilka dni w nowej aktualizacji firmware.

Pozdrawiam
 
Oooooo
To dość stary. Ostatni jest z 0928.
W 0520 dodaliśmy kompatybilność z NUUO.
W 0627 dodaliśmy watchdoga podnoszącego serwer Web, który był crashowany przez NUUO.
A poźniej był jeszcze 0907.
@fisher moze spróbuj wgrać FW 0428 index · pliki.merx.pl - MERX
bedziemy mieć jasność
 
Panowie, dziękuję za zaangażowanie w wątek.

Super, że nowa wersja z możliwością wyłączenia autentykacji RTSP jest w drodze!
@Silas Mariusz : Przywróciłem wspomnianą wersję 0428, niestety, współpraca mojego z SS z nią nie wypada najlepiej:
  1. Cały czas status jest "Connecting"
  2. W ustawieniach Video Settings, brak w ogóle ustawień parametrów obrazu. Dla drugiej kamery a także na ostatnim FW bez problemowo ta sekcja się pokazywała
1.png
2.PNG
 
W momencie kiedy zmieniłeś firmware, kamerę musisz usunąć i dodać na nowo.
Dodałem ponownie kamerę w SS a wcześniej przywróciłem kamerę do ustawień fabrycznych.
Niestety nie widzę zmian. SS nadal nie wyzwala nagrywania po wykryciu ruchu.
Dodatkowo w polu podglądu kamery SS widać albo pusty ekran albo artefakty. Prawidłowego podglądu nie ma. Nagrywanie manualne działa prawidłowo, tzn rejestruje się dobry obraz.

Najprawdopodobniej rozwiązaniem byłoby upgrade do nowego SS (QNAP 4.3.3)


3.PNG
4.PNG
5.PNG
 
Fakrycznie ciekawa sprawa. Spróbuję z nowym fw który ma wyjść na dniach.

Jakby ktoś jeszcze miał kamerę 4K-4042IRKS MZ i używa ją z powodzeniem w SS to bardzo proszę o kontakt.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka