Pomoc Alternatywa dla qsync - wolne działanie

Pawel1924

Passing Basics
Beginner
8 Maj 2022
24
1
3
36
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Cześć, czy jest może jakaś alternatywa dla qsynca?
Mam z nim ciągłe problemy, wolno działa, raz synchronizuje a raz nie, muszę go reinstalować itp.
Albo nie pokazuje plików w folderze mimo że tam są (przez www smb je widać).

Użytkowników około 60.
 
No to nie poszalejesz. Bo Qsync jest dedykowanym narzędziem do pracy grupowej a żeby synchronizować pliki między X komputerami, musi robić do bazy danych X rekordow per plik i per każdy user zapisuje timestamp. I to jest normalne prawidłowe zachowanie przy takiej ilości użytkowników. Tylko mocniejszy sprzęt.

Proponuje używać Qsync z funkcją inteligentnego przechowywania.

1710660384125.png


PS.
Dlaczego firma (zakładam, skoro 60 userów), postawiła zainwestować grosze w storage? Czym ktoś się kierował?
 
Dlaczego firma (zakładam, skoro 60 userów), postawiła zainwestować grosze w storage? Czym ktoś się kierował?
Taka moja teoria z życia: Bo szkoda piniążka wydać - prezes musi jeździć lexusem po bułki ale na inwestycje w sprzęt IT to już szkoda pieniędzy.
 
Nas był wstawiony już jakiś czas temu, użytkowników było z 25-30.
Czyli qsync sobie z tym nie poradzi?
W panelu nie wyglada żeby był jakoś bardzo obciążony.
Nie ma jakieś alternatywy? Czytałem coś o bittorrent ale nie wiem czy to warte zachodu?
Połączono posty:

Nas był wstawiony już jakiś czas temu, użytkowników było z 25-30.
Czyli qsync sobie z tym nie poradzi?
W panelu nie wyglada żeby był jakoś bardzo obciążony.
Nie ma jakieś alternatywy? Czytałem coś o bittorrent ale nie wiem czy to warte zachodu?
Taki :
TS-453D | Czterordzeniowy serwer 2,5 GbE NAS dla zawodowców, z obsługą kart rozszerzeń PCIe dla 10 Gb/s lub dysków M.2 SSD w celu przyspieszenia działania
 
Ok zrobię to, ale jesteście pewni że on nie daje rady? Sprawdzam wykorzystanie dysków czy procesora w ciągu dnia i wcale nie jest duże.
Wydawało mi się że to jednak aplikacja qsync na komputerach słabo działa.
Dlatego szukałem innej aplikacji.
Rozumiem wymianę nas jak by wykorzystanie przez większość czasu było powyżej 50% ale tak to nie widzę sensu.
 
qnap.JPG

Panowie, obserwuje od wczoraj nasa i tu jak mam wykorzystanie procesora 50% to max.
A qsync i tak ciągle robi problemy, np.
u jednego użytkownika pokazuje że zsynchronizował pliki które użytkownik edytował.
Ale tak naprawdę na serwerze są te pliki w poprzedniej wersji i tak naprawdę ich nie edytował..
Mam mnóstwo takich kwiatków... To chyba jednak ten qsync jest badziewny.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Qsync