Pomoc Ataki sieciowe na NAS

Furiusz

Passing Basics
Beginner
18 Maj 2015
16
1
3
44
QNAP
TS-x39 Pro
Ethernet
1 GbE
Ja tam sie Panowie az tak na tym wszystkim nie znam. W chwili obecnej jestem w trakcie wycinania calosciowych IP krajow. Zauwazylem ze podszywaja sie pod moje IP. Problem w tym ze mam ustawione blokowanie po 5 probach w ciagu 30min i jak loguje sie ktos z moim IP to blokuje mi dostep do NASa z zewnatrz. Juz 2x tak mialem. Teraz widze ograniczaja sie do 4 prob i przerywaja. Serwer NAS jest za routerem, jednakze jest ustawiony DMZ na adres NASa bo mialem problemy z dzialaniem uslug. Podszywaja sie tez pod wew IP np 192.168.0.13.
Oczywiscie ustawione jest zabezpieczenie TLS i loguje sie do panelu admina po https (chociaz certyfikat Qnapowy nie jest rozpoznawalny i mam ostrzezenia - wrrrr). Mam wszedzie ustawione wymuszanie HTTPS.
 
1. Podszywaja sie pod moje przypisane IP (statyczne) i przy przekroczeniu zabezpieczenia NASa wycinaja adres samego NASa i nie mozna sie polaczyc z zenwatrz - to jest wg mnie spoofing.
2. Jak moge sprawdzic co mam pod tym 0.13? bo teraz to nie mam zielonego pojecia :(
 
Podaj jaka masz konfigurację sieci. Jak masz przekierowanie porty na świat. Czy masz zewnętrzne IP. Może da rade ustawić regole na Mac a nie IP do połączeń albo nawet postawić usługę radius How to Use QNAP NAS as a RADIUS Server? :: Security ::NAS :: QNAP
Sorry na fonie czytam. Nie doczytałem wcześniejszych postow
 
Na NASie chce postawic swoja strone www, do tego musze miec FTPa (potrzebny mi jest zawodowo). Poza tym udostepniam rodzinie zdjecia, filmy itp. No to nie bardzo aby odciac go.
 
Mam pytanie piszesz ze IP 192.168.0.13 masz na swoim kompie i pod takie IP się ktoś podszywa tak? Jeśli tak to na jakiej zasadzie twoje IP w lokalu jest przyznawane. Na sztywno masz wpisane w pececie. Czy może serwer dhcp na podstawie mac adresu ci takie przyznaje. Gdzie stoi server dhcp router czy nas.
 

Załączniki

  • Screenshot - 2015-06-04 , 21_02_55.jpg
    Screenshot - 2015-06-04 , 21_02_55.jpg
    55,8 KB · Wyświetleń: 36
0.13 może to jakiś twój tablet, smartphon w sieci, któremu router przez DHCP przydziela adres IP. Z loga nie widać żeby sieć wyszukała 0.13 więc podejrzewam, że czasowo, ktoś u Ciebie w domu bądź ty sam korzystasz z internetu przez smartphona bądź tableta lub lapka. SAMBA QNapa szybko wyczuwa nowy sprzęt i czasami domyślnie chce sie logować i banuje adresy - miałem podobna historię.