Pomoc błąd drugiego dysku na wolumenie z systemem plików EXT 4

Mike_00

Nowy użytkownik
Noobie
14 Grudzień 2017
2
1
3
40
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Hej wam,

w moim qnapie ts-212 mam 2 dyski po 2 TB, jako że potrzebowałem sporo miejsca to 2 lata temu stworzyłem wolumen logiczny z obu tych dysków i mam teraz do dyspozycji 3,6TB - oczywiście ponad 3TB zajęte ważnymi danymi.

Niestety dostałem info o błędzie sektora w drugim dysku...
[Harddisk 2] medium error. Please run bad block scan on this drive or replace the drive if the error persists.

proszę powiedzcie jakie mam teraz opcję...
zgaduję, że nie mogę wyjąc tego dysku bo się posypie cała struktura, wymienić na nowy też nie mogę, bo sa na nim dane.

prawdopodobnie muszę całość skopiować na dyski zewnętrzne, kupić nowy sprawny dysk, utworzyć na nowo wolumen i kopiować z powrotem, tak ?
co z regułami dostępów do katalogów... ?

pewnie najlepszym rozwiązaniem jest kupno 2 4TB dysków i zrobić raid 1 aby w przyszłości nie było takich problemów...

proszę o mądrą radę co najlepiej mi zrobić...
 
lepiej zrobić kopie danych na bok - postawić nasa po bożemu od nowa (raid 1).
a dane odzyskać za pomocą R-Studio - jest w zasobach forum.

przypomniam że raid 1 to nie kopia zapasowa ! to tylko chroni przed fizyczną awarią dysków.
 
lepiej zrobić kopie danych na bok - postawić nasa po bożemu od nowa (raid 1).
a dane odzyskać za pomocą R-Studio - jest w zasobach forum.

przypomniam że raid 1 to nie kopia zapasowa ! to tylko chroni przed fizyczną awarią dysków.

witam, mam podobną sytuację, mam Raid1, 2 dyski i po wczorajszej aktualizacji QTS, dzisiaj niespodzianka w postaci BŁĄD na dysku 1 i nie widzę struktury katalogów itd... jakaś szansa na odzyskanie danych jak nie mam kopii?
 

Załączniki

  • nas.jpg
    nas.jpg
    284 KB · Wyświetleń: 55
  • nas2.jpg
    nas2.jpg
    172,5 KB · Wyświetleń: 42

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. awaria dysków