Pomoc Backup na inny NAS lub dysk sieciowy

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

drago_o

Nowy użytkownik
Noobie
27 Wrzesień 2022
6
1
2
3
33
QNAP
TS-832PX
Ethernet
1 GbE
Witam,

Jestem posiadaczem TS-832PXU i mam tutaj zrobiony RAID 5 jak dobrze pamiętam na 3 dyskach. Chciałbym z Voluminu kopiować cyklicznie dane na inny NAS (firmy WD), który służy jako backup. W tej chwili wykonuje to z pomocą usługi FTP ale działa to dość wolno biorąc pod uwagę, że oba te serwery podłączone są switchów 1Gbps a switch są spięte światłowodem. Teraz to WD pobiera z serwera FTP dane codziennie w nocy. Danych jest sporo i nie zawsze wychodzi to jak należy. Często pojawiają się błędy przy wykonywaniu zadania itp. Chciałbym to na QNAP skonfigurować cykliczne kopiowanie danych po sieci do innego serwera lokalnego lub folderu sieciowego znajdującego się na tym WD. QNAP jest zdecydowanie bardziej zaawansowany z tej dwójki więc powinien sobie radzić lepiej z różnymi problemami a nie w razie problemu przerwać zadanie i spróbować ponownie jutro zgodnie z harmonogramem jak WD :D

Proszę o podpowiedzi i nakierowanie na odpowiednie usługi/aplikacje.
 
Rozwiązanie
podepnij udział z WD do QNAPa (Mounting a remote device folder into the File Station)
w QNAPie za pomoca HybridBackup wypychaj kopię na w/w udział WD
Wykonując krok po kroku trafiam na ścianę w chwili konfiguracji HybridBackup. Zainstalowałem HBS 3 Hybrid Backup Sync - taki znalazłem w aplikacjach. Nie widzi mi na lokalnym serwerze Podłączonego z pomocą HybridMount voluminu. W File Station się wyświetla.
Połączono posty:

Pominąłem HybridMount, odłączyłem zdalne urządzenie i zrobiłem w synchronizacji HybridBackup połączenie do serwera CIFS/SMB. Wszystko działa i leci w tempie aż miło :) Dzięki za podpowiedzi.
podepnij udział z WD do QNAPa (Mounting a remote device folder into the File Station)
w QNAPie za pomoca HybridBackup wypychaj kopię na w/w udział WD
Wykonując krok po kroku trafiam na ścianę w chwili konfiguracji HybridBackup. Zainstalowałem HBS 3 Hybrid Backup Sync - taki znalazłem w aplikacjach. Nie widzi mi na lokalnym serwerze Podłączonego z pomocą HybridMount voluminu. W File Station się wyświetla.
Połączono posty:

Pominąłem HybridMount, odłączyłem zdalne urządzenie i zrobiłem w synchronizacji HybridBackup połączenie do serwera CIFS/SMB. Wszystko działa i leci w tempie aż miło :) Dzięki za podpowiedzi.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hybrid backup
  2. TS-832PXU-4G
  3. backup
  4. kopiowanie na dysk
  5. hybridmount
  6. hbs 3
  7. 2 serwery w sieci