Pomoc Bezpieczne logowanie oraz parametry kopiowania

lobo82

Passing Basics
Beginner
24 Listopad 2013
17
2
3
41
Płock
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Mam dwa pytania:

1. Czy da się wogole zalogować na NAS TS-453 pro 4.2 poprzez HTTPS i mieć bezpieczne połączenie ?? Jesli się da to jak ?? Szukałem na googlu, szukałem na forach i nie znalazłem jak to ogranać dodam że certfikat bezpieczeństwa mam ważny do 2021 roku. Dziwi mnie troche czemu to nie działa bo miałem kiedyś takie serwerek Airlive coś tam i nie było takie problemu.

2. Jakie są parametry kopiowania z NAS na komputer z Windowsem. Ja mam tak z kompa na NAS mam jakieś 111MB/s a z NAS na kompa to czasem dochodzi do 64MB/s większości transferu to jest 36 MB/s ?? Czy to są prawiodłowe wartości ?? Bo chyba coś niskie są szczegolnie z NAS na komputer. Nie jest to kopiowanie przez FTP tylko... nie pamiętam nazwy tego protokołu w każdym bądz razie NAS znajduje w podglądzie sieci zmapowałem dysk i w tyn sposób przenosze pliki.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam
Przemek
 
1. Czy da się wogole zalogować na NAS TS-453 pro 4.2 poprzez HTTPS i mieć bezpieczne połączenie ?? Jesli się da to jak ?? Szukałem na googlu, szukałem na forach i nie znalazłem jak to ogranać dodam że certfikat bezpieczeństwa mam ważny do 2021 roku. Dziwi mnie troche czemu to nie działa bo miałem kiedyś takie serwerek Airlive coś tam i nie było takie problemu.
Po LANie - nawet bym sobie głowy nie zawracał SSLem. Po WANie - już owszem, a jak dodać samopodpisany certyfikat jest w dziesiątkach stron - dla FF: How do I trust a self-signed issuer certificate? | Forum pomocy dla programu Firefox | Pomoc Mozilli

2. Jakie są parametry kopiowania z NAS na komputer z Windowsem. Ja mam tak z kompa na NAS mam jakieś 111MB/s a z NAS na kompa to czasem dochodzi do 64MB/s większości transferu to jest 36 MB/s ?? Czy to są prawiodłowe wartości ?? Bo chyba coś niskie są szczegolnie z NAS na komputer. Nie jest to kopiowanie przez FTP tylko... nie pamiętam nazwy tego protokołu w każdym bądz razie NAS znajduje w podglądzie sieci zmapowałem dysk i w tyn sposób przenosze pliki.
Mowa o CIFS/SMB ? Wyłącz sobie antywira podczas kopiowania - temat generalnie PORUSZANY dziesiątki razy ! Szukajka nie gryzie!
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
1. Czy da się wogole zalogować na NAS TS-453 pro 4.2 poprzez HTTPS i mieć bezpieczne połączenie ?? Jesli się da to jak ?? Szukałem na googlu, szukałem na forach i nie znalazłem jak to ogranać dodam że certfikat bezpieczeństwa mam ważny do 2021 roku. Dziwi mnie troche czemu to nie działa bo miałem kiedyś takie serwerek Airlive coś tam i nie było takie problemu.
Tu wgrywasz certyfikat, który masz:
upload_2016-1-24_13-43-22.png


I logujesz się: https://ip_servera:443
Ustawienia portu są tutaj:
upload_2016-1-24_13-44-8.png


2. Jakie są parametry kopiowania z NAS na komputer z Windowsem. Ja mam tak z kompa na NAS mam jakieś 111MB/s a z NAS na kompa to czasem dochodzi do 64MB/s większości transferu to jest 36 MB/s ?? Czy to są prawiodłowe wartości ?? Bo chyba coś niskie są szczegolnie z NAS na komputer. Nie jest to kopiowanie przez FTP tylko... nie pamiętam nazwy tego protokołu w każdym bądz razie NAS znajduje w podglądzie sieci zmapowałem dysk i w tyn sposób przenosze pliki.
Kwestia infrastruktury sieciowej i tego jak masz obciążony procesor. Testowałeś prędkości dysków? Test wykonasz Diagnostic Tool'em, który znajdziesz w App Center. Następnie wyłącz większość aplikacji, aby zwolnić obciążenie CPU i sprawdź transfer ponownie.
 
hmm czyli resumując muszę sobie taki certyfikat załatwić gdzieś (czytałem o tym ja naprawde żadko pisze na forach najpierw skropulatnie szukam informacji i czytałem o openSsl czy coś takiego) chodzi mi o to czy była możliwośc miec bezpieczne połączenie na tym certyfikacie co jest od zakupu na serwerze ??
Mam wymuszone by logowanie było przez https i tak chodziło mi o połączenia przez WAN.

Co do transferów to jutro przetestuje.

Ogółnie bardzo dziekuje za pomysły i sugestie oraz instrukcjie co i gdzie.
Czyli ten certyyfikat trzeba sobie samemu zrobić w tym openssl ??
Mam takie wartości zapisu i odczytu z tego Diagnostic Tool.
Zapis 67,48 wczoraj był 80,21 MB/s
Odczyt 90,69 wczoraj 111,3 MB/s

Antywirus wyłączony

Czy to są dobre wartości ??
Kiedyś czytałem że odczyt i zapis powinny być w granicach 120MB/s

I jeszcze raz ponawiam zapytanie odnośnie tego bezpiecznego logowania przez WAN, a mianowicie trzeba samemu sobie zrobić certyfikat bezpieczeństwa w tym openssl nie ma innej możliwości Qnap nie dostarcza takie certyfikatu w ramach zakupu serwera ????
 
Zapis 67,48 wczoraj był 80,21 MB/s
Odczyt 90,69 wczoraj 111,3 MB/s

Antywirus wyłączony

Czy to są dobre wartości ??
CZy ta prędkość jest dobra ? Jak dla mnie to za wolno - ja lubie jak dane po 100 MB/s fruwają :p

Kiedyś czytałem że odczyt i zapis powinny być w granicach 120MB/s
Granica teoretyczna ... czytać trzeba ze zrozumieniem.

I jeszcze raz ponawiam zapytanie odnośnie tego bezpiecznego logowania przez WAN, a mianowicie trzeba samemu sobie zrobić certyfikat bezpieczeństwa w tym openssl nie ma innej możliwości Qnap nie dostarcza takie certyfikatu w ramach zakupu serwera ????
A ja jeszcze raz odpiszę - dodaj oryginalny certyfikat QNAPa do listy wyjątków i masz spokój. Po cholere babrać się w generowaniu certyfikatu openssl, skoro QNAP zrobił to za mnie ? Jak masz widzimisię czy inną potrzebę to kup sobie certyfikat za grube złotówki i wgraj na NASa - w helpie jest instrukcja jak wgrać inny certyfikat SSL - uwierz mi , nie warto.
 
NIe chce kupować żadnych certyfikatów ani nie chce się bawić w żadne ich generowanie.
Chce jesli to mozliwe by działało bezpieczne połączenie przez WAN ??
Czy jest taka mozliwośc ?? Czy zostaje połączenie nie zabezpieczone ??

Nie chce nic kupować ani generować poprostu czy to co mam przy zakupie serwera pozwala mieć bezpieczne połaczenie ???

Co do transeferów dziekuje za pomoc i wyjaśnienie, teraz bede testował co powoduje że mam takie a nie wyższe transfery :)
 
Tak zaiste ładny link :)
Ale tam się tyczy firefoxa, ja mam maxthona i tu jest problem, ale powiedz jak dam jakoś ten certyfikat do wyjątków to i tak jeśli połączę się z innego miejsca to i tak połączenie będzie nie zaszyfrowane ??
Dobrze myślę ??
 
No wiec dodałem certyfikat do przeglądarki Chrom i nadal nie ma bezpiecznego połączenia.
Jakieś pomysły ??
Dodałem to w opcjach zaawansowanych HTTPS/SSL >> zarządzaj certyfikatami

Jak się przyjrzeć temu certyfikatowi to jest napisane coś takiego "Ten certyfikat główny urzędu certyfikacji nie jest zaufany, ponieważ nie ma go w magazynie zaufanych głównych urzędów certyfikacji."
 
jak kliknę na okienko z kłódeczką to jest napisane:
Ip serwera
"Twoje połączenie z tą witryną nie jest prywatne"
niżej jest napisane:
"Tożsamość witryny nie została zweryfikowana"
" - certyfikat serwera jest niezgodny z adresem URL"