Pomoc Bezpieczne logowanie oraz parametry kopiowania

lobo82

Passing Basics
Beginner
24 Listopad 2013
17
2
3
41
Płock
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

Mam dwa pytania:

1. Czy da się wogole zalogować na NAS TS-453 pro 4.2 poprzez HTTPS i mieć bezpieczne połączenie ?? Jesli się da to jak ?? Szukałem na googlu, szukałem na forach i nie znalazłem jak to ogranać dodam że certfikat bezpieczeństwa mam ważny do 2021 roku. Dziwi mnie troche czemu to nie działa bo miałem kiedyś takie serwerek Airlive coś tam i nie było takie problemu.

2. Jakie są parametry kopiowania z NAS na komputer z Windowsem. Ja mam tak z kompa na NAS mam jakieś 111MB/s a z NAS na kompa to czasem dochodzi do 64MB/s większości transferu to jest 36 MB/s ?? Czy to są prawiodłowe wartości ?? Bo chyba coś niskie są szczegolnie z NAS na komputer. Nie jest to kopiowanie przez FTP tylko... nie pamiętam nazwy tego protokołu w każdym bądz razie NAS znajduje w podglądzie sieci zmapowałem dysk i w tyn sposób przenosze pliki.

Z góry dziękuję za pomoc :)
Pozdrawiam
Przemek
 
Ale kłódeczka jest czerwona z krzyżykiem
wiec możne inaczej zapytam czy jest możliwe mieć połączenie serwer nas a przeglądarką by kłódeczka była zielona ??
 
No własnie o to mi chodziło czyli nie da się mieć że tak to ujmę zielonej kłódeczki "Kłódeczka = połączenie jest szyfrowane" tylko i wyłącznie da się to uzyskać jak zakupie certyfikat lub poprzez openssl ??