Pomoc Blokowanie QNAP przez własną bramę

arek2735

Nowy użytkownik
Noobie
29 Czerwiec 2018
4
1
3
46
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam.
Przychodzi czas, że nie możemy sami sobie poradzić z problemem. Tak jest w moim przypadku.
Kilka tygodni temu, po włamaniu się na mój QNAP musiałem wymienić dyski oraz wgrać na nowo oprogramowanie. Zaczął się problem z blokowaniem dostępu z zewnątrz na stronę logowania. Po kilku nieudanych próbach logowań na serwerze blokowana jest własna brama. Zawsze pokazywało mi numer IP, z którego następował atak, teraz informacja dotyczy " 2018/06/29 07:03:56 System 127.0.0.1 localhost [Security] Added IP: [192.168.1.254] to ban list for 30 minutes." IP z końcówką 254
jest moją bramą na urządzeniu.
Proszę poradźcie, czy mam błędnie ustawiony dostęp, DNS czy jeszcze jakieś inne ustawienia.
Pozdrawiam

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0597 build 20180528
Model serwera: QNAP TS-251
 
OK ale white lista nie rozwiązuje problemu bo dopuszczalne będzie logowanie się z adresu bramy czyli dla QNAPa zalogować się będzie mógł każdy, a ataki z różnych IP i tak nie będą widziane. Czy da się tak skonfigurować router by pomimo przekierowywania portu 444 na 80 widać było adres zewnętrzny?
 
też o tym myślałem alko najbezpieczniejsze rozwiązanie ale problem pojawia się wtedy jak wystawiam linku z QSYNCa dla klientów (a wystawiam ich dużo - linki z materiałami do projektów), oni nie ogarną VPN :)
 
no to blacklista i zablokowac tych co paskudzą (jak nie w jedną , to w drugą).

no i zawsze pozostaje kwestia zmiany routera na coś bardziej mądrzejszego (czytaj on sam blokuje).
 

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Vmobile