Pomoc Bluescreen po utracie połączenia z udziałem iSCSi

marsaj

Nowy użytkownik
Noobie
4 Wrzesień 2011
9
0
1
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam.
Od wielu lat używam małego NASA TS-112 na potrzeby domowe. Nie mam z nim problemów z wyjątkiem jednej kwestii, której nie umiem rozwiązać.
Korzystam z udziału iSCSI który inicjator podłącza automatycznie po wykryciu dostępności NASa, czyli włączam NAS i dysk pojawia się w komputerze.
QNAP ustawiony jest na automatyczne usypianie o godzinie 3 w nocy a włączanie odbywa się ręcznie w zależności od potrzeb.
Problem występuje gdy wyłączę lub uśpię komputer z podłączonym dyskiem iSCSi i wznowie ponownie po uśpieniu się QNAPa. System wykrywa to jako utratę połączenia z dyskiem i wyrzuca bluescreen co kończy się za każdym razem restartem komputera a czasem utratą danych. Pytanie czy jest to specyficzne zachowanie mojego dysku/kompa czy mogę to skonfigurować. Oczywiście mógłbym ręcznie montować i odmontowywać udział ale jest to mocno niewygodne.​

Wersja oprogramowania Firmware: Sprawdzane na wielu wersjach.
Model serwera: QNAP TS-112
 
A dlaczego używasz polaczenia iSCSI ?
Ponieważ jest szybki oraz system traktuje go jak pamięć lokalną. Dzięki temu mogę na niej np. instalować oprogramowanie czy przetrzymywać biblioteki Lightrooma - tak jak by były lokalnie.
Nie powinieneś używać iSCSI do zwyczajnej pracy z udziałem sieciowym a tym bardziej mieszając to z usypianiem.
To do czego powinienem? Jest na moim urządzeniu, włączyłem i działa. Pytanie tylko czy mój problem wynika z tego że standard nie przewiduje możliwości utraty połączenia, czy ja coś źle skonfigurowałem?
 
Pytanie tylko czy mój problem wynika z tego że standard nie przewiduje możliwości utraty połączenia, czy ja coś źle skonfigurowałem?
iSCSI nie powinno byc rozlaczane zwlaszcza jesli wspoldzielisz te pliki z systemem. To logiczne ze wali Ci BSOD.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. usypianie qnapa