Chyba zdradzę S :) ...dla QNAP TS-231/x51

mateush

Passing Basics
Beginner
15 Grudzień 2012
12
4
3
43
QNAP
TS-x51
Ethernet
100 Mbps
Witam,
Obecnie mam S 212J 800mhz 256 ram także zupełna budżetówka ale działa. Korzystam w 99% z download station (torrenty) + audio + dostęp zewnętrzny/chmura. Czas na zmianę bo trochę zaczyna denerwować mnie lagowanie UI + nadeszła zmiana ISP na Vectra 150/15.

Waham się między TS -231 a 251 oraz czy napewno qnap jest dla mnie :). Prosiłbym o odp dla obu wersji jeśli się różnią.

1. jako że korzystam głównie z torrentów na NASie, ile można mieć aktywnych zadań pobierania/seedowania ?
2. czy model 231 pociągnie pełną prędkość 150 Mb/s ? chodzi mi tylko wyłącznie o sprzętowe ograniczenia, czytałem że 212 ma problemy z 100 Mb/s
3. jak się pobiera pliki z prywatnych trakerów (ważne dla mnie) ? Obecnie mam dodany plugin do chroma > prawy przycisk na torrencie dodaj na S i już !!! Super rozwiązanie, nie muszę pliku zapisywać na PC i później dodawać. Ręczne dodawanie plików + wpisywanie haseł odpada ... Widziałem w rtorrencie opcje accounts ale nie wiem jak ona działa od strony technicznej. Jeśli ktoś byłby łaskawy powiedzieć jaki jest proces dodawania torka na qnapa, będę wdzięczny.
4. Można dodawać torrenty będąc poza swoją siecią lokalną ?? jest jakiś dns qnapa, jak się nie ma stałego ip ?
5. Jest opcja odtwarzania muzyki zapisanej na Nas na androidzie ?
6. Żeby ułatwić może podpowiedź co kupić, ma być max download torków + jednocześnie przesył 20-30 gigowego mkv/m2ts do playera.
7. Z ciekawości się zapytam, czy istnieje szansa aby ts 251 działał jako odtwarzać multimedialny ? Abym podłączył go pod amplituner + projektor i byłby obraz ? chyba za dużo oczekuje

Dzięki za odp !!

Edit. 8 Czy będzie obsługa dysków 8 TB ?
 
Waham się między TS -231 a 251
251 - Intel to Intel. Nic ciekawszego na razie nie znajdziesz.
Jeśli ktoś byłby łaskawy powiedzieć jaki jest proces dodawania torka na qnapa
Np: przez folder "watch" który możesz sobie zamontować na PC
Można dodawać torrenty będąc poza swoją siecią lokalną ?? jest jakiś dns qnapa, jak się nie ma stałego ip ?
Można
Jest opcja odtwarzania muzyki zapisanej na Nas na androidzie ?
Jest - Qmusic, Qfile, Plex....
Z ciekawości się zapytam, czy istnieje szansa aby ts 251 działał jako odtwarzać multimedialny ? Abym podłączył go pod amplituner + projektor i byłby obraz ? chyba za dużo oczekuje
Tak, masz tam HD Station i Kodi. Jak go zawalisz torrentami to może nie podołać :)Jeśli pracowałeś na tym S z zerowym RAMem i CPU powinieneś zauważyć różnicę.

Na resztę pytań niech odpowiedzą użytkownicy (ile torrentów itp..).
 
Hej.
Mam TS-251. Teraz powiem szczerze że kupiłbym 253 PRO - czterordzeniowy Intel (nie wiem czy możesz sobie pozwolić troszkę dołożyć).
TS-251 jest znakomity. Przy obciążeniu torrentami nigdy nie zaobserwowałem spowolnienia w oglądaniu filmów (ale po wyjściu HDMI). Jeżeli w tym samym czasie ktoś jeszcze odpali transkodowanie po VPN to wówczas zaczynają się lagi.
Ja torenty dodaję z komórki z Qmanagera będąc zupełnie poza domem (w sumie zrobiłem to tylko kilka razy). Na PC mam zainstalowany program Qget. Klikam w "pobierz torrent" i torrent odpala mi się w tamtym programie automatycznie (nie wiem czy pomogłem). Program mogę mieć zainstalowany na kilku PC.
Co do neta, to ja posiadam UPC 250/30 i biega znakomicie. W sumie to proponuję Tobie zakup switcha 1Gb, wówczas lokalnie wszystko będzie przegrywać się z prędkością 100MB. Możesz kombinować podłączenie dwóch kabli sieciowych pod NAS i zmianę w konfiguracji NAS, ale u mnie przyrost prędkości był znikomy.

PS. Będziesz w stanie kupić dysk 8TB (np. WD RED)? Jeżeli tak i dysponujesz grosiwem, to kup NAS 453 PRO (będziesz mógł podłączyć 4 dyski). NP 2 pierwsze w RAID i drugie dwa w RAID na backup. Szybkość odczytu danych będzie znakomita. Ja troszkę żałuję że nie dołożyłem i teraz robię backup na dysku zewnętrznym.
 
Dzięki Mario, pomogłeś. 253 Pro jest poza zasięgiem finansowym jak i też nie widzę abym mógł wykorzystać taką moc. Mi jedynie chodzi aby torrenty leciały max łącza 150mbit + żebym mógł przesłać w tym samym czasie 30gigowy film do odtwarzacza sieciowego, żadnego transkodowanie itd., może nawet i 231 by podołam tym zadaniom.
 
Dzięki Mario, pomogłeś. 253 Pro jest poza zasięgiem finansowym jak i też nie widzę abym mógł wykorzystać taką moc. Mi jedynie chodzi aby torrenty leciały max łącza 150mbit
Jak to mawia mój koleżka w pracy wulgarny tekst: "dupy szkłem nie utrzesz".
A ja Ci powiem 150Mbit komfortowo na ARM'ie nie zrobisz. No chyba, że wyłączysz wszystkie usługi.

Na TS-x31 będziesz mieć do wyboru:
- Download Station
- Transmission

Na Intelach czyli TS-x51 w górę będziesz miał dodatkowo rtorrent'a... Takie ficzery Cię w nim czekają:
Album: rtorrent-QNAP




» View Screenshot Gallery

Także dwa razy się zastanów co chcesz kupić.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
Nie ukrywam że czekałem na twoją odpowiedź Mariusz. Galerie rtorrenta już widziałem, cały wątek qget/Dl center czytałem. Coś mi rozum mówi kup coś mocnego bo znów będziesz wymieniał za 2 lata albo szybciej :), jedynie jeszcze myślę o 451. Dużej różnicy cenowej nie ma, a jest on w oleole w ratach 0% za 1839zł.
 
Witam,
1. jako że korzystam głównie z torrentów na NASie, ile można mieć aktywnych zadań pobierania/seedowania ?
2. czy model 231 pociągnie pełną prędkość 150 Mb/s ? chodzi mi tylko wyłącznie o sprzętowe ograniczenia, czytałem że 212 ma problemy z 100 Mb/s
3. jak się pobiera pliki z prywatnych trakerów (ważne dla mnie) ? Obecnie mam dodany plugin do chroma > prawy przycisk na torrencie dodaj na S i już !!! Super rozwiązanie, nie muszę pliku zapisywać na PC i później dodawać. Ręczne dodawanie plików + wpisywanie haseł odpada ... Widziałem w rtorrencie opcje accounts ale nie wiem jak ona działa od strony technicznej. Jeśli ktoś byłby łaskawy powiedzieć jaki jest proces dodawania torka na qnapa, będę wdzięczny.
4. Można dodawać torrenty będąc poza swoją siecią lokalną ?? jest jakiś dns qnapa, jak się nie ma stałego ip ?

1. a ile potrzebujesz :) u mnie w ej chwili na 212p mam 107 pozycji seedowanych
2. spokojnie pociągnie jezeli 212p ciągnie 100Mb
3. w telefonie mam apke którą dodaje np. remote transmission , na pc podobnie aplikacja ma skojarzone pliki .torrent i z automatu się dodają.
4. można i nie trzeba mieć stałego ip. to już zależy od twojej wiedzy i możliwości routera itd.

także na intelu będzie miód ;)

trans.jpg
 
Witam,
1. jako że korzystam głównie z torrentów na NASie, ile można mieć aktywnych zadań pobierania/seedowania ?
2. czy model 231 pociągnie pełną prędkość 150 Mb/s ? chodzi mi tylko wyłącznie o sprzętowe ograniczenia, czytałem że 212 ma problemy z 100 Mb/s
3. jak się pobiera pliki z prywatnych trakerów (ważne dla mnie) ? Obecnie mam dodany plugin do chroma > prawy przycisk na torrencie dodaj na S i już !!! Super rozwiązanie, nie muszę pliku zapisywać na PC i później dodawać. Ręczne dodawanie plików + wpisywanie haseł odpada ... Widziałem w rtorrencie opcje accounts ale nie wiem jak ona działa od strony technicznej. Jeśli ktoś byłby łaskawy powiedzieć jaki jest proces dodawania torka na qnapa, będę wdzięczny.
4. Można dodawać torrenty będąc poza swoją siecią lokalną ?? jest jakiś dns qnapa, jak się nie ma stałego ip ?
1. a ile potrzebujesz :) u mnie w ej chwili na 212p mam 107 pozycji seedowanych
2. spokojnie pociągnie jezeli 212p ciągnie 100Mb
3. w telefonie mam apke którą dodaje np. remote transmission , na pc podobnie aplikacja ma skojarzone pliki .torrent i z automatu się dodają.
4. można i nie trzeba mieć stałego ip. to już zależy od twojej wiedzy i możliwości routera itd.

Myślę że koło 100 pozycji seedowanych. Czyli rozumiem że max co u siebie widziałeś pobierając torrenty to koło 12MB/s, oczywiście stale, a nie chwilowe peaki ?
Nie ukrywam że ciekawe info od ciebie, 231 jest chyba minimalnie szybszy.
 
sorki nie dopatrzenie myślałem że piszemy o intelu. z 231 +150Mb może być problem chociaż niech napiszą ci którzy testowali. ja jak dodaje pliki torr to nie patrze na prędkości pobierania :) dodaje i zapominam.

edit.
no i widzę po czasach i średnich prędkościach że trochę skłamałem bo tak do 80Mb wychodzi z przeliczeń teraz jak patrze.

pomyśl nad jakimś intelem przyszłościowo :) sam widzę gdzieś w niedalekiej przyszłości 253pro ;)
 
Już wiem że nie ma co brać ARM, tak z ciekawości pytałem bo jest masa sprzecznych informacji na różnych forach.

Rozumiem że na qnapie z centrum aplikacji pobrałeś transmission, na PC zainstalowałeś transmission remote gui i przy zapisywaniu pliku torrent jest dodawane autmoatycznie zadanie do remote gui (zarządzanie) i jednocześnie docelowo na transmission na qnapie (przechowywanie) ?
 
tak dokładnie jak piszesz.
u mnie jeszcze dochodzi mala konfiguracja configu (zabezpieczenie dostępu, wysyłanie powiadomień po ściągnięciu etc) ale co kto lubi.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Rtorrent 0.9.9-0012