Pomoc ContainerStation mssql

arius

Entry Technician
Q Associate
16 Styczeń 2016
53
9
8
48
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Cześć,

Czy na ContainerStation instowaliście bazę MS SQL (np. bazę programu Płatnik lub inne...). Postawiłem dwie bazy jednak przy połączeniu przez MS SQL Management Studio nie można zmieniać danych w bazie... wyrzuca z programu. Podczas pracy w Płatniku też są przerwy w komunikacji z bazą SQL :(
Sądziłem że Docker będzie lepszym rozwiązaniem niż wirtualny serwer i na nim instalacja servera sql :-(. Niestety obie opcje mnie rozczarowały :-(

Panowie z QNAP-a jak tam jest z bazami sql na ContainerStation ????

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3
Model serwera: QNAP TS-251
 
Czy możesz edytować w MS SQL Studio jakąś tabelę w bazie poprzez >Edit Top 200 Rows< ???
Mnie wyrzuca z MS SQL Studio :-(
Ja to tylko testowałem, produkcyjnie mam sql 2014 na win srv.
Ale jeżeli mnie nie myli to jest wczesna bardzo wersja sql dla linux więc to wszystko możliwe.
Zamiast tutaj pomocy bym szukał jednak gdzieś na forach microsoftu, napewno szybciej coś znajdziesz
 
Niestety po upływie pewnego czasu posiadania MS SQL na ContainerStation wyrzuca komunikat:

Configuring Microsoft(R) SQL Server(R)...
Error: The evaluation period has expired.
Microsoft(R) SQL Server(R) setup failed with error code 1. Please check the setup log in /var/opt/mssql/log for more information.

Myślałem że używanie MS SQL na ContainerStation do testów jest free...
Niestety usunięcie i ponowna instalacja nic nie daje....

Jakieś propozycje odnośnie ponownego zainstalowania MS SQL na ContainerStation ???
 
OK, mam ten sam problem tzn wygala mi licencja na MS SQL. Jak mam pobrać nową paczkę tak by ją zainstalować i przekopiować bazę danych. Czy wpierw mogę przekopiować całą bazę danych SQL nie uruchamiając serwera? Gdzieś znajdę odpowiednie pliki?

znalazłem gdzie przechowywane są pliki bazy danych, czy wystarczy je pobrać tak by mieć kopię zapasową przed naprawianiem mssql?
a.png
Czy dla zabezpieczenia bazy danych wystarczy skopiować folder data?
Znalazłem już rozwiązanie mojego problemu. Mianowicie, skopiowałem bazę danych zapisaną pod ścieżką:
aaa.png

Następnie usunąłem kontener oraz jego obraz. Pobrałem jeszcze raz aktualny obraz Dockera z MSSQL i utworzyłem kontener. Skopiowałem pliki bazy danych do tego samego folderu i uruchomiłem kontener. Wszystko ruszyło.
 

Mogą Cię zainteresować

  • Przypięty
  • Pytanie
Instruktaż/Tutorial MSSQL w dokerze
Odpowiedzi
56
Wyświetleń
{liczba}K

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. płatnik