Pomoc Czy istnieje jakiś klient FTP na Qnapa?

can5ona

Passing Basics
Beginner
16 Sierpień 2015
13
3
3
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witajcie.

Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy naprawdę nie ma na Qnapa ani jednego klienta FTP typu FlashFXP, Fileziila, Cyberduck itd? Wiem, że można sobie zamontować FTP-a za pomocą Hybrid Mount, ale jednak wolałbym taką bardziej tradycyjną metodę. Byłoby mi wygodniej logować się do QTS, otwierać "apkę" klienta FTP, tak jak to robię teraz na Windowsie, kiedy chcę coś pobrać z FTP-a firmowego.

Znalazłem Filezillę, ale jako aplikację do HD Station, co zupełnie mnie nie intersuje.
 
moze przez CLI?
ogujesz sie do QNAPa przez SSH, odpalasz np wget / curl (i wszelkie dedykowane klienty dla FTP) i sciagasz to, co potrzebujesz.

mozna by to nawet zautomatyzowac. w cronie jakis skrypt. skrypt moglby sprawdzac zawartosc jakiegos pliku (albo katalogu) i pobierac stamtad informacje o URL (ewentualnie nazwie uzytkownika/hasle). jak wszystko ok, to skrypt usuwa plik z informacja o URL.
 
Dzięki za podrzucenie pomysłu, ale jednak takie rozwiązanie mnie nie urządza.
Chciałbym po prostu z pulpitu QTS uruchomić sobie klienta FTP i pobrać na QNAP-a jakieś pliki. Teraz robię to przez Hybrid Mount, ale wolałbym właśnie coś w stylu klienta FTP z dwoma panelami, jak w nieśmiertelnym Total Commanderze. Wygląda jednak na to, że takie rozwiązanie nie istnieje na QNAP-ach.
 
co to za farmazony ?
AppCenter -> HybridMount
tam zamontujesz sobie FTP jako katalog w QNAPie
i możesz w FileStation robić sobie copy/paste
Połączono posty:

ale wolałbym właśnie coś w stylu klienta FTP z dwoma panelami, jak w nieśmiertelnym Total Commanderze.
zainstaluj Container Station , w nim Docker Hub
i dostaniesz swoje GUI z dwoma panelami
1662041739997.png
 
  • Lubię to
Reakcje: can5ona
Mam taki "problem" z Hybrid Mount-em, że póki działa, cały czas podtrzymuje połączenie z FTP, przez co z kolei mój Qnap nie chce iść spać. Dodatkowo, nie ma dwóch paneli w File Station, więc daleko temu do wygody.

Instalacja czegokolwiek w Dockerze powoduje, że muszę trzymać uruchomiony Container Station i wtedy też Qnap nie pójdzie spać. Dlatego szukałem czegoś podobnego do zwykłej apki, którą włączam, korzystam, wyłączam.

Tak czy inaczej sprawdzę Filezillę w Dockerze - nie zaszkodzi.
 
Mam taki "problem" z Hybrid Mount-em, że póki działa, cały czas podtrzymuje połączenie z FTP
Zgodnie z założeniem QNAPa.

przez co z kolei mój Qnap nie chce iść spać
Bo naszym zdaniem to zły pomysł.

Dodatkowo, nie ma dwóch paneli w File Station, więc daleko temu do wygody.
Twoich przyzwyczajeń :D

Instalacja czegokolwiek w Dockerze powoduje, że muszę trzymać uruchomiony Container Station i wtedy też Qnap nie pójdzie spać.
Prawda, zawsze możesz włączać dockera na swoje potrzeby.

Dlatego szukałem czegoś podobnego do zwykłej apki, którą włączam, korzystam, wyłączam.
To samo możesz robic z dockerem.

Tak czy inaczej sprawdzę Filezillę w Dockerze - nie zaszkodzi.
Jak Ci się wybitnie nie chce, to masz Qnapclub Store: FileZilla
Zakładając że masz HD Station w swoim NASie.
 
Jak Ci się wybitnie nie chce, to masz Qnapclub Store: FileZilla
Zakładając że masz HD Station w swoim NASie.

Mam HD Station . Tzn. wyłączone, bo nie korzystam z HDMI w Qnapie.
O ile dobrze przeczytałem opis, to wspomniana przez Ciebie Filezilla działa tylko po HDMI i skoro nie mam podłączonego ekranu, to nie mogę z niej skorzystać. No chyba, że da się "podejrzeć obraz HDMI", mimo iż QNAP nie jest do niczego podłączony. Przyznaję, że olałem HD Station na starcie, bo wiedziałem, że od filmów mam Shielda Pro a wraz z nim Kodi.
 
a ma ktoś taki problem że na wysokich portach (52410) ftp na qnapie nie chce działać?? tj. wklepuje dane do File Station (mogę zobaczyć podgląd co mam na FTPie (opcja Folder docelowy) po kliknięciu UTWURZ "nie można nawiązać połączenia sprawdź ustawienia sieciowe". SFTP port 2096 działa! ale wolałbym z sftp nie korzystać ps. Hybrid Mount i Filezilla wiesza się w czasie próby połączenia??
 
Tak informacyjnie.
Postawiłem Filezillę w Dockerze i śmiga prawidłowo.

Trochę upierdliwy jest dostęp do niej zdalnie, ale da się przeżyć.
Hybrid Mount miał ten plus, że po zalogowaniu do QNAP-a przez MyQnapCloud mogłem sobie pobierać i wysyłać, co chcę z dowolnego miejsca na świecie (bo nawiązane połączenie wyświetlało się w File Station). Filezilla w Dockerze, działa jako kontener, do którego mam dostęp lokalnie (z poziomu przeglądarki, bo kontenerek ma wtedy adres 192.168.x.x:port) oraz ewentualnie VNC.

Szkoda, że po zalogowaniu się do MyQnapCloud i skorzystaniu ze smartlinka nie da się przejść do Filezilli i swoją drogą do Firefoxa, bo z rozpędu zrobiłem też i taki kontener. Przy zdalnym połączeniu przez MyQnapClud i wejściu w Container Station przy kontenerach nie ma przycisku/linka pozwalającego na opalenia okna z Filezillą i Firefoxem.

Taki urok przebywania poza siecią lokalną, ale skoro już piszę posta, to może ktoś wie, czy da się to obejść? Może konfigurując MyQnapCloud czegoś nie włączyłem?

Póki co ratuję się logowaniem do Qnapa przez TeamViewera - wtedy QNAP zachowuje się, jakbym był w sieci lokalnej i mogę odpalić FIlezillę i Firefoxa właśnie przyciskiem/linkiem w Container Station.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. sftp
  2. filezilla
  3. instalacja przez ssh
  4. qnapclub
  5. hybridmount
  6. file station
  7. Qnap klient ftp
  8. nie działa myqnapcloud
  9. myQNAPcloud
  10. klient scp