Czy kupno TS-653A to dobra decyzja?

namex

Entry Technician
Q Associate
19 Czerwiec 2014
57
3
8
49
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Cześć

Proszę o informację czy zakup TS-653A (6bay chyba optymalnie dla mnie) będzie/jest dobrym wyborem za około 3200 (plus dodatkowy rok gwarancji).
Nas ma głównie służyć jako domowa kolekcja video (4bay JBOD) oraz jako backup ważnych danych (2bay z RAID 1).
Planuje również w przyszłości uruchomić wirtualną maszynę. Choć nie wiem czy tego nie zrobię na obecnie posiadanym ts-251.
Proszę o informację czy są alternatywy (poza oczywiście samodzielną budową) dla NAS 6bay do domu do zastosowań multimedialnych, albo czy w ogóle jest sens kupować NAS w tej cenie do domu.
 
Jak Virtualizacja to minimum 8G ramu.

Czy warto, pewnie warto jak masz pieniądze. To podobny do mojego TS-253A tylko z 6 wsadami na dyski, więc do domu jak najbardziej ok.
 
Jak Virtualizacja to minimum 8G ramu.

Tak wiem, obecnie w TS-251 mam 16 (tak NAS widzi 16) i postawione 2 maszyny wirtualne choć się nimi nie bawię z obawy o utratę danych. Więc TS-653A byłby jako NAS, a TS-251 do zabawy.

Czy warto, pewnie warto jak masz pieniądze.
No nie bardzo chcę tyle wydać, więc pytam czy warto, czy też inne alternatywy.
 
Nie wiem za bardzo o jakich alternatywach tak naprawdę myślisz. Skoro budowa odpada to co uważasz za alternatywę? Inny model? Producent? A może przechowywanie danych na dyskietkach

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 
Nie wiem za bardzo o jakich alternatywach tak naprawdę myślisz.
Inny model? Producent?

Tak inny model, producent.
np. TS-653B może będzie lepszym rozwiązaniem w porównaniu do TS-653A (choć wolę osobiście mieć zintegrowany zasilacz).

Skoro budowa odpada to co uważasz za alternatywę?
Budowa odpada gdyż nie bardzo się orientuje w tym temacie, poza tym NAS ma być pod TV, więc kompaktowa obudowa wskazana.
Choć brałem taką ewentualność pod uwagę, ale cenowo wyszło podobnie, aby było w miarę kompaktowo. Komp w itx to minimum 1,5 tys, obudowa na dyski to 1,5 tys.
 
Witam. Podepnę się do tematu. Parametrowoo wychodzi mi, że TS-653B będzie lepszy niż TS-653A. Czy tak jest w rzeczywistości, czy też są jakieś haczyki na które warto zwrócić uwagę? QNAP potrzebny do firmy jako magazyn danych ( SMB ) dla około 60 użytkowników.
 
  • Lubię to
Reakcje: gruberrro

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. QNAP TS-653B