Dobór NAS-a do filmów

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
FHD ten model nie obsługuje 4k.
Model 251 ma słabszy procesor od 251+, 2 rdzenie przeciw 4.

Wysłane z Tapatalk
oj..... brak przecinka i nie ma pewności :)
przecinek postawiony w różnym miejscu zmieni całkowicie kontekst :\
mozna dojść tylko po tym, że jak obsłuzy 4k to i FHD.
Ale dzięki za info.
 
Dzięki za sugestie, ostatecznie zdecydowałem się na QNAP TS-251A-2G. Z racji, że 4K mnie zupełnie nie interesuje to myślę, że da radę :)
 
Ja już powoli się poddaje z NAS, chyba lepszym rozwiązaniem będzie zakup np maca mini za ok 1tys używke, który nie będzie miał żadnych obiekcji z odtwarzaniem jakich kolwiek filmów itp, a umnie Qnap właściwie tylko do tego służył - nagrać, obejrzeć, zarchiwizować.
Aktualnie mogę zainstalować Kodi w wersji 15.0 i pod nim działają mi tylko filmy w rozdzielczości 720p...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Jak miałbym kupować maca to równie dobrze mogę dalej jechać z pena ;)

Generalnie NAS i tak będzie jeszcze do innych rzeczy wykorzystywany.
 
  • Lubię to
Reakcje: 1 osoba
No zależy co kto lubi, dlatego mamy taki rynek, że każdy wybierze coś dla siebie :)
Ja jednak stwierdzam, że sprzęt jest mocno przereklamowany i mało użyteczny do moich zastosowań, bo filmy 720p to delikatna przeszłość...
Po DLNA filmy działaja w 1080p, ale jak mam wykorzystywać DLNA to o niebo lepiej pracowało mi się na sprzęcie S ze względu na bardziej przyjazne i intuicyjne oprogramowanie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Przetestuję i dam znać w wątku jak się u mnie sprawdza :)
 
mam TS-253A 8gb + 2xHDD WDred 2GB i po hdmi na HD station Plex przy plikach większej wagi mkv jest problem... mam ustawione orygialny format pliku. Widać na obrazie czasem, a nawet czesciej niż czasem rwanie. Po DLNA na Plex nie ma takiego problemu, tak samo z TwonkyMedia. Musze pewnie jeszcze gdzieś coś poustawiać.
NAS podłączony do kina harman/kardon a kino do TV Samsung.
 
Ja właśnie miałem zamiar w weekend kupić model TS-251+ , ale chyba jednak odpuszczę ten temat - jestem zawiedziony, gdyż w cenie tego sprzętu mogę kupić kompa w wersji mini (mac mini) czy zmienić swojego Macbooka Air na Pro i nie mieć żadnych nawet najmniejszych problemów z odtwarzaniem filmów...
Chyba że ktoś może polecić jakiś odtwarzacz multimedialny, który nie będzie miał takich problemów jak NASy Qnapa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Tak właśnie chyba postąpie, gdyż NASy nie spełniają się zupełnie jako odtwarzacze multimedialne jak to reklamuje producent...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
  • Lubię to
Reakcje: fisher
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.