Pomoc Dodanie torrentów przez magnet link do Download Station / QGet

D

Damian9876

Guest
Zainstalowałem aplikację QGet dla windows aby zarządzać pobieraniem na moim QNAP TS 453 PRO.
Gdy przeglądam torrenty na stronie w Firefoxie, otwieram link (magnet link) i mam odnośnik do wyboru aplikacji. Do tej pory gdy nie miałem QNAPA otwierałem tu uTorrent i pobieranie ładnie się rozpoczynało. Próbowałem wybrać aplikację QGet.exe, nic się nie dzieje. Torrenty nie zostają dodane. Jak w ten sposób dodać torrenty do QGet? Przeczytałem, że obsługuje magnet linki.
Mógłbym to również zrobić przez Download Station, jeżeli tylko się da. Nie czuję potrzeby posiadania na laptopie QGet skoro mogę wszystko zrobić przez przeglądarkę.
 
upload_2015-4-9_20-25-7.png


zamiast adresu wstaw magneta i już
 
Chyba wiem o co chodzi. Ale jak klikam na magnet link to Firefox wywala mi okno do wyboru aplikacji (do wyboru mam np. windowsowy uTorrent). To jest bardzo komfortowe gdy chcę szybko dodać kilka-kilkanaście plików torrent do pobrania.
Spróbuję w Firefoxie wyłączyć ten odnośnik do aplikacji bo póki co nie jestem w stanie skopiować linka.
Sądziłem, że będzie to przyjemniejsze niż kopiuj-wklej
 
Dzięki za pomoc, w pewnym stopniu problem rozwiązany. Dodałem pierwszego torrenta z magnet link do rTorrent.
Aby powrócić do rTorrent wyłączyłem Download Station i usunąłem z windowsa QGet.
Międzyczasie dostałem alert na mail
" Level: Warning
(warn) rtorrent: DHT default port 6881 is already in use. Perhaps an another downloader is already running on that port? It might be system-reserved or in use by Download Station. Until you change the DHT port number in the settings, DHT service may not work correctly. The next available port number is 6882. "
Mimo tego rTorrent odpalił, więc powinienem zignorować to ostrzeżenie?

W chwili obecnej gdy klikam na magnet link w Firefoxie to dalej wywala mnie to uTorrent z laptopa. Robię tak, daję prawym na magnet link, "Kopiuj adres odnośnika" i wklejam w miejsce w rTorrent gdzie wskazałeś. Jeżeli jest lepsze rozwiązanie niż kopiuj-wklej to proszę dać znać.
 
Dziękuję. Już zainstalowałem to rozszerzenie.
Wpisuję swoje dane rtorrent w opcjach tego dodatku. Klikając na magnet linki dalej odsyła mnie do windowsowego uTorrent :-(

edit: Już rozumiem, prawym na magnet link i jest opcja przesyłu to rTorrent :)
Jednak nie czaję, coś jest nie tak.
Daję prawym na magnet link, przenosi mnie na zakładkę do rtorrent, wszystko pięknie, klikam OK by dodać torrent i tu wyskakuje znowu okienko firefoxa z pytaniem czy otworzyć windowsowy uTorrent, daję Anuluj i od razu błąd w rtorrent "Unable to get torrent.... Timeout reached"
 
ehh - pewnie masz wersje rutorrent 3.5 i tam sypię błędem ... czyli addon nie pomocny

to ściągaj torrent i przerzucaj se go folderu watch .. rtorrent powinien sam zacząć pobieranie jak tylko znajdzie się tam plik :)