Pomoc Dostęp do dysków sieciowych przez VPN na routerze

Bolo01

Nowy użytkownik
Noobie
7 Listopad 2021
1
0
1
53
Witajcie,
Jestem tu nowy i nie do końca ogarnięty w tematyce, wiec proszę o wyrozumiałość i poradę.
Mam router tp-link ax90 z uruchomionym serwerem VPN (wszystko działa dobrze, nawiązywanie połączenia open VPN z innej sieci działa bez problemu).
Do routera podłączyłem nasa QNAP TS-251+, który ma adres lokalny 193.169.0.58. Przez połączenie VPN urządzenie po tym adresie jest znajdowane bez problemu, Ping działa bez pudła, ale gdy wpisuje adres 192.168.0.58 w eksploratorze to otwiera się przeglądarka, która wyświetla „You don't have permission to access this resource.”

Aplikacja qfinder również nie znajduje nasa.

Co robię źle?
Zależy mi na dostępie do dysku sieciowego z zewnątrz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Po pierwsze nie wystawiał bym dysku po SMB na zewnątrz ! No chyba że przez VPN będziesz leciał, może źle cię zrozumiałem.
Po drugie masz zainstalowanego QuFirewall ? Jeśli tak to musisz go skonfigurować (nadać dostęp), żeby lokalnie się dostać. Oczywiście podając dane do logowania dla konkretnego usera
 
który ma adres lokalny 193.169.0.58.
cześć, to nie jest adres lokalny, coś masz ustawione źle.
Aby się dostać z zewnątrz po VPN do qnapa powinieneś wpisać adres ip interfejsu VPN, który wystawia QNAP (zdaje się domyśłnie jest to 10.8.x.x).
W przeglądarce jeśli wpiszesz tylko adres ip, to domyślnie będzie się starała łączyć do portu 80/443 (usługo www)
powinieneś jak już to poprzedzić adres ip dwoma slashami //192.168.x.x

Jeśli się mylę - poprawcie mnie.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ax90