Pomoc Dostęp do WordPress na QNAP z stałego zewnętrznego IP

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

sza

Passing Basics
Beginner
26 Luty 2018
25
1
2
3
Kraków
QNAP
HS-251
Ethernet
null
Witam,

chyba błahe pytanie ale utknąłem ;( Zaszła potrzeba dostępu do mojej stronki w wp z zewnątrz bez publikacji poprostu dla osób które znają IP.
Serwer www na QNAP uruchomiony na porcie 80
Adres LAN strony 198.168.x.y/WordPress
WP zainstalowany jako aplikacja. Pliki wp są w /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/WordPress razem z stroną web.
Sprzęt sieciowy to USG jak i reszta sieci pod kontrolą unifi

Tyle chyba wstępu ;) Jak zrobić przekierowanie z WAN na LAN? W unifi nie mogę przecież podać że chcę przekierować na port LAN 80 +/wordpress
Myślałem jakby przenieść plik Index.html do folderu Web QNAP'a ale nie ma takowego lub nie mogę go znaleźć.

Proszę o pomoc
 
Rozwiązanie
Hej

Nie wiem czy to rozwiązanie ale ukończony projekt z WordPress ( /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/WordPress/data/web) przeniosłem do katalogu głównego Web QNAP (/share/CACHEDEV1_DATA/Web) i problem z przekierowaniem znikł.
Doszły zawirowania z bazą danych których nie myło po LAN ale to już też rozwiązane.

Dziękuję za pomoc.
Musisz zrobić port forward na routerze (w twoim przypadku Unifi USG?). https://help.ui.com/hc/en-us/articles/235723207-UniFi-Gateway-Port-Forwarding
Port zewnętrzny 80 i 443 przekierowujesz na adres IP Qnapa (ważne żeby miał stały adres IP) i porty 80 oraz 443 odpowiednio.
W Wordpress też może być konieczność zmiany adresu witryny na nowy adres IP zewnętrzny lub adres domenowy jeśli taki skonfigurujesz w panelu sterowania domeną.
 
Dzięki przekierowania wiem jak się robi i ich trochę mam.
Kwestia tego że muszę przekierować tu 198.168.x.y/WordPress a nie tu 198.168.x.y. W unifi nie zrobię dopisku WordPress
 
ehh...

Jeśli nie chcesz mieć na zewn adresie konieczności wpisywania IP/WordPress to umieszczasz wszystkie pliki w głównym katalogu serwera www i robisz przekierowanie portów 80 i 443 na IP Qnapa.
Jak chcesz to inaczej robić to reverse proxy powinno rozwiązać problem.
 
  • Lubię to
Reakcje: Pawliko
No właśnie tak to nie działa. Po wpisaniu IP:5050 wywala brak dostępu a po IP:5050/WordPress przerywa po czasie oczekiwania i zmienia ip w adresie na IP/WordPres (bez portu 5050)
Bardzo chciałbym żeby tak działało ale nie wiem dlaczego tak nie jest.
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    58,3 KB · Wyświetleń: 9
Wydaje nie się że problem jest w tym że wp ma swój katalog w /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/WordPress/data/web a po wpisaniu ip:5050/wordpress jest szukany w /share/CACHEDEV1_DATA/Web.
 
to by było chyba to. Nie umiem zmusić WordPress do migracji katalogu wiec po prostu skopiowałem.
I tu moje zdziwienie bo zaczyna się ładować ;D ale kończy się błędem że nie może połączyć się z bazą danych, która w zasadzenie jest mi potrzebna.
Wrzyciłem na szybko Mariadb i phpMyAdmin w którym utworzyłem nową bazę.

Bash:
define( 'DB_NAME', getenv_docker('WORDPRESS_DB_NAME', 'wordpress') );

/** Database username */
define( 'DB_USER', getenv_docker('WORDPRESS_DB_USER', 'root') );

/** Database password */
define( 'DB_PASSWORD', getenv_docker('WORDPRESS_DB_PASSWORD', 'HASŁO') );

/** Database hostname */
define( 'DB_HOST', getenv_docker('WORDPRESS_DB_HOST', '3306') );

I długo próbuje się połączyć ale coś jeszcze nie gra.

Co myślicie?
 
OK może idę złą drogą.... Siewca zasiał ziarnko....
To co polecisz dla zielonej osoby do stworzenia galerii zdjęć? prosta szachownica po kliknięciu powiększone foto z opisem plus ewentualnie wysłania z formularza wiadomości?
Połączono posty:

co do 127.0.0.1 to nie działa dalej próbowałem też 127.0.0.1:3306 i nic...
 
Hej

Nie wiem czy to rozwiązanie ale ukończony projekt z WordPress ( /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/WordPress/data/web) przeniosłem do katalogu głównego Web QNAP (/share/CACHEDEV1_DATA/Web) i problem z przekierowaniem znikł.
Doszły zawirowania z bazą danych których nie myło po LAN ale to już też rozwiązane.

Dziękuję za pomoc.
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. wordpress
  2. wordpress mariaDB