Pomoc Drobny problem po instalacji nowego FW

Hegemon

Passing Basics
Beginner
2 Wrzesień 2016
16
2
3
Katowice/Kalisz/Pabianice
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich :)

Mam taki drobny problem po instalacji najnowszego FW w moich QNAP'ach - myślę, że nie tyczy się to jedynie mojego modelu. Otóż - przy każdorazowym uruchomieniu FileStation (z poziomu przeglądarki internetowej), po wykryciu podłączonego urządzenia zewnętrznego (HDD USB3.0) wyskakuje komunikat o dostępnej licencji exFAT. Ja rozumiem, że ktoś napisał moduł/sterownik i chce go koniecznie sprzedać, ale ja niekoniecznie chcę go kupić i proponowanie mi tego kilkadziesiąt razy dziennie jest delikatnie mówiąc, wkurzające. Czy któryś z Szanownych Kolegów wie, jak się pozbyć tego uciążliwego komunikatu?


Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3.0154
Model serwera: QNAP TS-453Pro
 
AppCenter -> Moje licencje -> i odhaczamy "Po zalogowaniu pokaż informacje o licencjach"
Niestety nie działa, to opcje mam odhaczoną.
Próbowałem ją znaczyć i odznaczyć, ale nadal nic nie pomaga.
I zapytanie o kupno licencji pojawia się tylko w momencie uruchamiania File Station.
Po zalogowaniu nic nie wyskakuje.
 
Również mam to samo:
upload_2017-6-28_8-23-11.png


Mam odhaczaną opcje o dostępnych licencjach.
Odpowiedź z HD:
Witam, niestety takiej możliwości niema, być może jest ukryta partycja exFAT na dyski? Mogę ew. taką prośbę zgłosić do deweloperów


Pozdrawiam,

Śmisznie jest. W angielskiej wersji QTS można to wyłączyć w polskiej nie ma takiej możliwości. Przez przypadek Pan z HelpDesk poprosił o angielski opis błędu i patrzcie co się tam pojawiło:
upload_2017-7-3_14-7-59.png

Jest opcja wyłączenia tego okna!

Niestety działa tylko na angielskie menu. W polskiej wersji pojawia się ciągle te okno.
Dostałem info:
Witam, na tą chwilę zgłoszenie zamykam - wyszło na błąd w tłumaczeniu interfejsu oraz brak pola do zaznaczenia który to widać w wersji angielskiej oraz który to powoduje iż okno nie będzie się więcej pojawiać.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zgłoszenie błędu