Pomoc DTS-HD passthrough na Kodi TS-451 HD station

Duri

Nowy użytkownik
Noobie
15 Kwiecień 2015
10
0
1
41
QNAP
null
Ethernet
null
Czesc,

Wlasnie wywalam PCta z salonu chcac zastepic go QNAP TS-451. Do tej pory PCet ten sluzyl glownie do odtwarzania materialu poprzez KODI, Spotify, Youtube oraz przegladania internetu. Jako ze i tak szukalem NASa wydawalo sie ze TS-451 zrobi to samo co moj PCet z pocalowaniem raczki. I generalnie wszystko jest, ale wersja Kodiego jaka mam na Qnapie bazowo tj 14.0 nie ma opcji passthrough DTS-HD ani DD True HD. Pytaniepo czyjej stronie jest problem hadrware czy soft ? Na PCcie nie bylo tego problemu.
 
Tylko moj problem nie polega na tym jak wlaczyc passthrough bo to wiem. Problem w tym ze w opcji passthrough na Kodi 14.0 na Qnapie jest jedynie standard DTS i Dolby Digital. Natomiast nie ma ich odpowiednikw w HD...
 
Na x70 jest na bank, może i na x51 też, ale nie jest aktywne domyślnie. Trzeba zmienić w ustawieniach.

ai.imgur.com_2Vv8OYH.png
 
No właśnie na Qnapie mam dokładnie tak jak ty pokazałeś. Natomiast na PCcie mam jak poniżej (zwroc uwage ze DTS-HD, TrueHD i Dolby Digital Plus są wyszczególnione osobno:

as21.postimg.org_ozdtewg2f_kodi_dts_hd.jpg
image sharing

Dla ścisłości i Qnap i PCet jest podpięty do tego samego amplitunera. No nic zaraz sprobuje puscic filmik w dts-hd i zobacze co mi wypluje amplituner.
Tak, do tego samego Denon X3000. Obsługuje wszystkie powyzsze formaty.
 
Panowie, sprawdzilem i film z DTS-HD jest przez Qnapa TS-451 z Kodi 14.0 kastrowany na DTS. Pytanie tylko czy to soft daje w kosc czy hardware Qnapa. Licze na to, że jednak soft i jest szykowany update.
 
Panowie, sprawdzilem i film z DTS-HD jest przez Qnapa TS-451 z Kodi 14.0 kastrowany na DTS. Pytanie tylko czy to soft daje w kosc czy hardware Qnapa. Licze na to, że jednak soft i jest szykowany update.
A jaki masz amplituner? Co to za film? Wybrałeś scieżkę dźwiękową DTS-HD?

Jeszcze raz powtarzam, na TS-451 działa DTS-HDMA i Dolby TrueHD. Wiem bo taki miałem i nie miałem z tym nigdy problemu.
 
Film na którym testowałem to Tron.Legacy.2010.Bluray.1080p.DTS-HD7.1.x264.mkv. Amplituner Denon X3000, puszczając z PCta z Kodi 14.2 (z ustawionym pass through) na amplitunerze wyswietla sie informacja o zrodle audio "DTS-HD". W ten sam sposób podpięty do amplitunera Qnap i Kodi 14.0 (z ustawionym pass through) i na amplitunerze wyswietla sie informacja o zrodle audio "DTS".

Sprawdzilem jeszcze przed chwila i ten film ma tylko ta jedna scierzke audio... Pisales, ze moze pod linuxem to nie dziala, ale tego nie skumalem?
 
Jeśli nie masz dostępu do najnowszych wersji soft'u to możesz skorzystać z opcji: https://forum.qnap.net.pl/konto/ulepszenia
Ale i tak mimo wszystko HDMA i TrueHD powinno działać na wcześniejszych wersjach softu. Może masz wybraną złą kartę dźwiękową w ustawieniach do Passthrough.
 
Mam tylko jedną opcję wyboru. No nic napisalem ticketa do Qnapa i odpisali ze sprawdzają.
Jeśli nie masz dostępu do najnowszych wersji soft'u to możesz skorzystać z opcji: https://forum.qnap.net.pl/konto/ulepszenia
Ale i tak mimo wszystko HDMA i TrueHD powinno działać na wcześniejszych wersjach softu. Może masz wybraną złą kartę dźwiękową w ustawieniach do Passthrough.

Ale jaja, sprawdzilem dzis jeszcze raz i miales racje. Dziwne troche bo w audio device musialem wybrac inna pozycje niz w passthrough. Ale dziala! Dziekuje i sorry za niepotrzebne zamieszanie!

Jutro w koncu PCet wyjezdza z salonu! :Dtemat do zamkniecia.
 
  • Wow
Reakcje: Silas Mariusz