Pomoc EMBY - przekierowanie portów? Nie widzi serwera dlna.

neotps

Entry Technician
Q Associate
13 Maj 2016
48
3
8
69
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Witam, szukając automatycznych napisów do filmów pojawił się wątek EMBY które w opcjach posiada tę funkcję. Jednak po zainstalowaniu nie działała strona www konfiguracji - po restarcie i jakimś czasie zaczęła działać, jednak po konfiguracji serwer DLNA jest niewidoczny dla urządzeń. W czym problem? @_Floyd
sugerował założyć nowy temat dla tego wątku. To też czynię.



Wersja oprogramowania Firmware: NAJNOWSZE DOSTĘPNE.
Model serwera: QNAP TN-231P
 
Acha, czyli Emby samo w sobie już Ci działa?

Jeśli chodzi o DLNA to w Qnapie jest teraz ciekawie, jest narzędzie Qnapowe do DLNA, jest Twonky dla niekórych Qnapów. Jest możliwość odpalenia DLNA z Plexa i Emby.

Emby nie korzystam ale na forach o Emby piszą o problemach z DLNA.

Ja proponuje zainstalować to:
upload_2018-6-4_8-58-18.png


Lub wejść do ustawień o ile Twój Qnap ma tą opcję:
upload_2018-6-4_9-0-53.png


Przy Twonky trzeba "dodać" port 9000 do Routera.
 
a które emby zainstalowałes:
z repo QNAPa czy z prosto od producenta EMBY ?
Zainstalowałem na początku te ze strony producenta, ale jako że nie działało - zainstalowalem z qnap club. Też nie działało aż samo zaczęło. Jednak nie widać dlna. Tak samo jest w przypadku w/w dlna od qnap. Nie widzi go mój TV. Ogólnie Twonky działa. Ale nie działają mi miniatury filmów (jak dzieciaki wybierają to wiedzą po miniaturce który odcinek bajki chcą więc opcja ważna) oraz struktura katalogów jest dziwna. Porównując do minidlna z której korzystam - mam tam wybór katalogów/dysków po wejściu w FOLDERS - HDD 1, DOWNLAD ITD. w Twonky wszystko jest wpakowane do jednego wora.
Ale wracając do EMBY. minidlna oraz Twonky jest widoczny na tv/smartfon. EMBY nie jest widoczne wcale.
Odpuszczam EMBY - zuzywa sporo zasobów qnap przy czym nie działa, a indeksuje pliki przez długi czas i bez efektu.