Pomoc Folder macierzysty w AD, a folder domowy QNAP

Max76

Nowy użytkownik
Noobie
16 Listopad 2021
1
0
1
QNAP
TS-809U-RP
Ethernet
1 GbE
Witam wszystkich,

jestem początkującym użytkownikiem QNAP. Na TS-431 przechowuję dane użytkowników. Jest on dodany do Active Directory która jest na Windows Server 2016. Chciałbym na kontrolerze domeny ustawić w profilu użytkowników tzw foldery macierzyste, które planuje mieć na swoim QNAP. Od strony QNAP są to foldery domowe użytkowników tzw. Home, do których jako admin mam dostęp przez folder Homes. Mam włączoną opcję foldery domowe dla wszystkich użytkowników.
Tak jest to ustawione z poziomu Windows Serwer 2016
upload_2021-11-25_8-43-46.png

Niestety nie bardzo mi to działa. Jak od strony QNAP powinna wyglądać konfiguracja żeby foldery domowe QNAP były folderami macierzystymi użytkowników domeny?
Kolejne pytanie dotyczy folderów domowych bo pomimo ich włączenia nie widać ich w Homes. Dopiero po zalogowaniu się danego użytkownika domenowego na QNAP pojawia się jego folder w \Homes\DOMAIN="domena"\nazwausera. Czy każdy z nich musi się zalogować na QNAP aby taki folder powstał czy można to zrobić automatycznie?
Czy dostęp do folderu domowego danego użytkownika powinien być poprzez ścieżkę \\Nas1\home? czy \\Nas1\Homes\DOMAIN="domena"\nazwausera
Problem ten pojawia się także przy np skanerze sieciowym w sytuacji zapisywania zeskanowanego pliku do folderu domowego użytkownika. W desperacji dodałem użytkownika z prawami zapisu do \\Nas1\Homes\DOMAIN="domena"\nazwausera, ale tak chyba nie powinno być?
Jeżeli cokolwiek wyda się Wam banalne to proszę o wyrozumiałość :)

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6.17.50 Build 20210730
Model serwera: QNAP TS-431U
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. active directory