Pomoc Foldery medialne/Multimedialne - Wyświetlanie miniatur

Ymil52

Nowy użytkownik
Noobie
9 Marzec 2023
8
0
1
72
QNAP
TS-x53A
Ethernet
1 GbE
Panie Pigers (…i każdy, kto może pomóc). Biorąc pod uwagę rozległą Pana wiedzę na temat, który mnie interesuje.
Chodzi o te foldery medialne. Kiedyś chyba była opcja wyboru: "folder medialny", czy też "multimedialny"
Teraz takiej opcji nie mogę znaleźć.
Do konkretów.
Mam zaintalowaną/uruchoomioną aplikację Emby na swoim TS 453a
Na serwerze mam m.in. folder "Filmy" i Folder "Filmy-seriale"
W aplikacji, pliki znajdujące się w folderze "Filmy seriale" "wyświetlają " ikonki/foto/podgląd" '"obrazki"
W folderze "Filmy" brak tego typu prezentacji.
Kiedy pliki z folderu filmy przenoszę do folderu „Filmy seriale” - Pliki przyjmują sposób wyświetlania taki jak w "Filmy seriale." Wnioskuję z tego, że problem tkwi w deklarowanych właściwościach folderu.
Gdzie obecnie zmieniać właściwości medialne folderu (jeżeli jeszcze taka opcja istnieje). Czy może robię inne błędy szukając rozwiązania?
 
Emby ma w dupie foldery multimedialne QNAPa , dodajesz źródło , ustawiasz typ (1), nazwę (2), wskazujesz ścieżke(3) , klikasz okej, leci skan i tyle w temacie

1678345058549.png


QNAPowe foldery mediów ustawiasz Multimedia Console w AppCenter (złooo), i chyba też w ustawieniach samego udziału to jest.
 
Widać nie mam daru przekazywania myśli na "papier".
Mam utworzone "biblioteki" -cutuję Twoją odp. "klikasz okej, leci skan i tyle w temacie"
Gwoli ścisłości: Nie pytałem o tworzenie bibliotek w "Emby"(to potrafię)
Pytałem : Dlaczego w jednym folderze(bibliotece", są wyświetlane pliki z ikonkami zawierającymi zawartość...A w innym folderze przypisanym do biblioteki...Brak wyświetlanej zawartości(obrazków).
Proszę zwrócić uwagę na to co pisałem o kopiowaniu plików do innego folderów.
Moim zdaniem, problem jest po stronie folderów Qnap`a...a w zasadzie w deklarowaniu zawartości...(która chyba kiedyś była do określenia...a teraz gdzieś to wcięło)
 
Zakładam że cały czas mówimy o EMBY.
EMBY NIE UŻYWA żadnych QNAPowych ustawień pod multimedia, to NIEZALEŻNY program.

Pytałem : Dlaczego w jednym folderze(bibliotece", są wyświetlane pliki z ikonkami zawierającymi zawartość...A w innym folderze przypisanym do biblioteki...Brak wyświetlanej zawartości(obrazków).
Zawartość biblioteki zależy od tego co ustawisz w jej opcjach, powiedziałeś filmy są filmy itd (no i samej fizycznej zawartości).

Ja mam generalnie foldery tak:
1678347842811.png

(1) Filmy
(2) seriale
1678347874338.png


dla filmów struktura się rozrasta:
1678347915870.png


a w środku np 2012
1678348008495.png


w EMBY - jest weselej :
1678348073528.png


Proszę zwrócić uwagę na to co pisałem o kopiowaniu plików do innego folderów.
To są osobne biblioteki ? Skan sie skończył.

Pamiętaj ze zawsze masz wskazać folder nadrzędny dla danego medium - tutaj przykładem są moje filmy, dodaje każdy rok z osobna do biblioteki ddl_movies.

Niestety informacji obrazkowej na temat fizycznego układu folderów z Twojej strony brak. A ja jak każdy facet lubie popatrzeć :D

no i generalnie : Emby Movie Naming
 
Na potrzebę tego tematu podam dostęp do mojego serwera Emby:
Serwer:
http://ślonzok.pl:8096 - kopiuj/wklej w pasek adresu.
port 8096
Urzytkownik Pigers
Hasło 123
będą foldery "Filmy
i "Filmy seriale".
Proszę zwrócić uwagę na różnicę w wyświetlaniu ikon. - Nieraz trzeba "wejść" głębiej w folder.
Połączono posty:

Dodam, że w ustawieniach Emby....Każdy z tych folderów ma identyczne ustawienia..._Jeszcze raz:
Kiedy kopiuję/przenoszę pliki z folderu "Filmy" do folderu "Filmy Seriale" (...i na odwrót) kopiowane pliki przyjmują opcje wyświetlania dla docelowego folderu.
Połączono posty:

Udostępnianie będzie przez około 2 godziny
Połączono posty:

Zakładam że cały czas mówimy o EMBY.
EMBY NIE UŻYWA żadnych QNAPowych ustawień pod multimedia, to NIEZALEŻNY program.


Zawartość biblioteki zależy od tego co ustawisz w jej opcjach, powiedziałeś filmy są filmy itd (no i samej fizycznej zawartości).

Ja mam generalnie foldery tak:
Pokaż załącznik 42324
(1) Filmy
(2) seriale
Pokaż załącznik 42325

dla filmów struktura się rozrasta:
Pokaż załącznik 42326

a w środku np 2012
Pokaż załącznik 42327

w EMBY - jest weselej :
Pokaż załącznik 42328


To są osobne biblioteki ? Skan sie skończył.

Pamiętaj ze zawsze masz wskazać folder nadrzędny dla danego medium - tutaj przykładem są moje filmy, dodaje każdy rok z osobna do biblioteki ddl_movies.

Niestety informacji obrazkowej na temat fizycznego układu folderów z Twojej strony brak. A ja jak każdy facet lubie popatrzeć :D

no i generalnie : Emby Movie Naming
Nie wiem po co mi to, te obrazki, ta struktura Twoich folderów...Mam wrażenie, że różnimy się w temacie mojego problemu.
Połączono posty:

Zakładam że cały czas mówimy o EMBY.
EMBY NIE UŻYWA żadnych QNAPowych ustawień pod multimedia, to NIEZALEŻNY program.


Zawartość biblioteki zależy od tego co ustawisz w jej opcjach, powiedziałeś filmy są filmy itd (no i samej fizycznej zawartości).

Ja mam generalnie foldery tak:
Pokaż załącznik 42324
(1) Filmy
(2) seriale
Pokaż załącznik 42325

dla filmów struktura się rozrasta:
Pokaż załącznik 42326

a w środku np 2012
Pokaż załącznik 42327

w EMBY - jest weselej :
Pokaż załącznik 42328


To są osobne biblioteki ? Skan sie skończył.

Pamiętaj ze zawsze masz wskazać folder nadrzędny dla danego medium - tutaj przykładem są moje filmy, dodaje każdy rok z osobna do biblioteki ddl_movies.

Niestety informacji obrazkowej na temat fizycznego układu folderów z Twojej strony brak. A ja jak każdy facet lubie popatrzeć :D

no i generalnie : Emby Movie Naming
Nie wiem po co mi to, te obrazki, ta struktura Twoich folderów...Mam wrażenie, że różnimy się w temacie/ocenie/zrozumienia mojego problemu. Mam wrażenie, że nie czytasz tego co piszę, a jesteś skupiony na sobie, swoim "ego" że jesteś zadufany w sobie. ...tak na marginesie: Dobrze, że ludzie potrafią czytać. - Jeszcze lepiej, kiedy rozumieją, co czytają.
Połączono posty:

....a liczyłem na fachową pomoc...
 
odpowiedź w stylu: "jest niewygodny, damy mu bana" nie rozwiazuje problemu...- Proszę o kolejne wyjaśnienia.
Połączono posty:

odpowiedź w stylu: "jest niewygodny, damy mu bana" nie rozwiazuje problemu...- Proszę o kolejne wyjaśnienia.
Pigers@ Utworzyłem nową bibliotekę "ble, ble, ble: umieściłem w niej dwa "Katalogi/adresy". Jeden z folder
" z (źródło)"Filmy" drugi taki sam umieszczony z folderu (źródło)"Filmy Seriale"( - Ten sam umieszczony w różnych folderach głównych.) Jeżeli, jak twierdzisz Emby nie ma wpływu na foldery "źródłowe", To dlaczego w tym folderze z (katalogu/folderze/źródło) umieszczonym w Folderze "Filmy" w aplikacji Emby nie pokazuje "ikon/obrazków" a ten transferowany do biblioteki "ble, ble, ble" z katalogu "Filmy seriale wyświetla "ikony/obrazki" masz dostęp do serwera, żeby to sprawdzić.
Połączono posty:

odpowiedź w stylu: "jest niewygodny, damy mu bana" nie rozwiazuje problemu...- Proszę o kolejne wyjaśnienia.
Połączono posty:


Pigers@ Utworzyłem nową bibliotekę "ble, ble, ble: umieściłem w niej dwa "Katalogi/adresy". Jeden z folder
" z (źródło)"Filmy" drugi taki sam umieszczony z folderu (źródło)"Filmy Seriale"( - Ten sam umieszczony w różnych folderach głównych.) Jeżeli, jak twierdzisz Emby nie ma wpływu na foldery "źródłowe", To dlaczego w tym folderze z (katalogu/folderze/źródło) umieszczonym w Folderze "Filmy" w aplikacji Emby nie pokazuje "ikon/obrazków" a ten transferowany do biblioteki "ble, ble, ble" z katalogu "Filmy seriale wyświetla "ikony/obrazki" masz dostęp do serwera, żeby to sprawdzić.
Połączono posty:

Pamiętaj o zaznaczeniu zakładki "Foldery"
Połączono posty:

chętnie podam numer Telefonu
Połączono posty:

Chcesz rozwiązać problem? - Rozmawiaj.
Nie czujesz się na siłach? - Daj Bana.
 
a) napisałem co wiem i gdzie ludzie najczęściej popełaniają błędy
b) jestem wredny , ale też cierpliwie drążę temat
c) nie odpowiedziałeś dalej na pytanie o strukturę katalogów - to jest WAŻNE! tak jak @Damian napisał , daj screeny to popatrzy
d) wstrzymaj sie do poniedziałku , bo jestem poza domem , a pisanie z komórki jest beznadziejne \
e) zablokuj to knoto w emby, odezwe sie na PW
f) bana też moge załatwić xD
 
  • Lubię to
Reakcje: pecet
Hym, na razie wróże co masz na myśli w opisach problemu. Na 99% to jest coś nie tak z ustawieniami emby, strukturą bibliotek a nie z qnapem. Spróbuj na forum emby opisać problem.
 
Hym, na razie wróże co masz na myśli w opisach problemu. Na 99% to jest coś nie tak z ustawieniami emby, strukturą bibliotek a nie z qnapem. Spróbuj na forum emby opisać problem.
Połączono posty:

opisałem w dość zrozumiały sposób(moim zdaniem.) przepraszam jak coś nie tak.
Widać prezentujesz wyższy poziom. Przepraszam za nieudolność.
Możesz podać, które moje określenia/ wyjaśnienia są niezrozumiałe? - Możesz podać konkretne zwroty, pytania, itp?
Połączono posty:

Połączono posty:

opisałem w dość zrozumiały sposób(moim zdaniem.) przepraszam jak coś nie tak.
Widać prezentujesz wyższy poziom. Przepraszam za nieudolność.
Możesz podać, które moje określenia/ wyjaśnienia są niezrozumiałe? - Możesz podać konkretne zwroty, pytania, itp?
 

Załączniki

  • pobrane.jpg
    pobrane.jpg
    205,5 KB · Wyświetleń: 14
Możesz dlaczego i po co..i.... ...a zresztą...- będziesz wróżyć?

Możesz dlaczego i po co..i.... ...a zresztą...- będziesz wróżyć?
Od początku opisuję w czym mam problem...A Ty w piszesz..opisz swój problem...- Masz coś z ? Nabijasz posty?
Połączono posty:

Możesz dlaczego i po co..i.... ...a zresztą...- będziesz wróżyć?
Połączono posty:

Opisałem od początku na czym polega mój problem...- Jak czegoś nie zrozumiałeś z moich nieudolnych według Ciebie określeń.- Napisz. Jak chcesz tylko "nabijać" posty "podbijać" swoje EGO. to proszę odpuść.
Czekam na konstruktywne odpowiedzi. - Za dużo tu tych ....wątpliwej jakości forumorowiczów.
 

Załączniki

  • FireShot Capture 035 - Biblioteka - 192.188.1.20.png
    FireShot Capture 035 - Biblioteka - 192.188.1.20.png
    293,3 KB · Wyświetleń: 11
Spoko, większy licznik postów to moje marzenie. A miałem u siebie coś podobnego postawić aby sprawdzić czy mogę ten problem powtórzyć (być może coś nie tak ze strukturą na dysku, może emby musi mieć oddzielne biblioteki na filmu i seriale jak w plexie) ale skoro to dla Ciebie problem i wolisz opisać po raz n-ty co zrobiłeś to proszę bardzo. Te opisy mi nic nie mówią. Więc jako podsumowanie - powodzenia.
 
Wiadomość niezgodna z zasadami forum.
Możesz dlaczego i po co..i.... ...a zresztą...- będziesz wróżyć?

Zakładam że cały czas mówimy o EMBY.
EMBY NIE UŻYWA żadnych QNAPowych ustawień pod multimedia, to NIEZALEŻNY program.


Zawartość biblioteki zależy od tego co ustawisz w jej opcjach, powiedziałeś filmy są filmy itd (no i samej fizycznej zawartości).

Ja mam generalnie foldery tak:
Pokaż załącznik 42324
(1) Filmy
(2) seriale
Pokaż załącznik 42325

dla filmów struktura się rozrasta:
Pokaż załącznik 42326

a w środku np 2012
Pokaż załącznik 42327

w EMBY - jest weselej :
Pokaż załącznik 42328


To są osobne biblioteki ? Skan sie skończył.

Pamiętaj ze zawsze masz wskazać folder nadrzędny dla danego medium - tutaj przykładem są moje filmy, dodaje każdy rok z osobna do biblioteki ddl_movies.

Niestety informacji obrazkowej na temat fizycznego układu folderów z Twojej strony brak. A ja jak każdy facet lubie popatrzeć :D

no i generalnie : Emby Movie Naming
Niestety nie skorzystał Pan z mojego zaproszenia na http://ślonzok.pl:8096 w celu wyjaśnienia problemu...trudno....dwie godziny minęło deaktywuję Pana Konto.
 

Mogą Cię zainteresować

U
  • Zamknięte
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
6
Wyświetleń
{liczba}K
Kontenery Docker i LXD
Usunięty użytkownik pigers
U
U
  • Przypięty
  • Pytanie
Odpowiedzi
0
Wyświetleń
{liczba}K
HD Station (Kodi, YouTube, ...)
Usunięty użytkownik pigers
U

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. multimedia
  2. emby
  3. miniatury