Pomoc Funbox, jak przekierować port 80 (lokalnie)

Gregor

Systems Admin...
Q's Expert
28 Listopad 2008
212
1
13
18
QNAP
TS-239 Pro II
Ethernet
1 GbE
Strzała ;)

Stety niestety zmieniłem wczoraj operatora na orendźa światłowodowego.

Mam problem z działaniem stron www w sieci lokalnej.
Czytam neta, że to podobno problem znany, ale może ktoś ko pokonał ;)

Przekierowałem w "funboxie 6" porty do ftp, ssh i www. Wszystko działa poza www(80). W zasadzie działa też www, ale tylko zdalnie. Jak próbuję wejść na stronę będąc np lapkiem w sieci lokalnej, tej samej co qnap, to dostaję info "ERR_EMPTY_RESPONSE" i tyle.
Po wpakowaniu qnapa do DMZ strony działają zdalnie i lokalnie. Tylko DMZ to chyba jednak nie najlepsze rozwiązanie.

Oczywiście mogę zrobić przekierowanie np 8081 na 80 i wszystko działa, tylko, że to bardzo słabe rozwiązanie, przynajmniej dla mnie.

Coś mogę z tym zrobić? Poza wywaleniem funboxa do kosza ;)
 
Wiem, że to najlepsza opcja, ale to wynajete pomieszczenie gdzie będę korzystał z tego netu max 10 miesięcy. Po prostu zbędna inwestycja w modem.

Ale poza wszystkim zastanawiam się dlaczego po wrzuceniu qnapa do DMZ to działa? Może funbox używa innego portu/sposobu do tego i wystarczy tylko włączyć tę regułe? Tylko jaką?
 
Wiem, że to najlepsza opcja, ale to wynajete pomieszczenie gdzie będę korzystał z tego netu max 10 miesięcy. Po prostu zbędna inwestycja w modem.

Ale poza wszystkim zastanawiam się dlaczego po wrzuceniu qnapa do DMZ to działa? Może funbox używa innego portu/sposobu do tego i wystarczy tylko włączyć tę regułe? Tylko jaką?
a spróbuj wstawić przedrostek „bez ochrony” w loginie do neostrady u mnie blokowało 443 po tym zabiegu port był odblokowany, info:
Bezpieczny Dostęp - Usługi dodatkowe w Orange | Orange Polska
 
  • Lubię to
Reakcje: jerry1333
Robiłem to wcześniej. Generalnie bez rezultatu. Zmieniałem też zaporę itp.
Bez problemu lokalnie działa np przekierowanie z portu 8081 na 80. Z każdego innego też. Jedynie z 80 na 80 nie chce ruszyć.

Mogę się zdalnie połączyć z moją stroną a lokalnie tylko po wrzuceniu qnapa w DMZ
 
po co to pesymistyczne nastawienie
kupa fajnej zabawy przed Tobą

ot całe co potrzebujesz doklikać w MT (zakładam że strona w SSLu lata - dlatego port 443 , a nie paskudne 80 oraz to że serwer WWW jest pod adresem z końcówką .219)
upload_2021-9-20_21-13-46.png


czy tam w shellu:
Kod:
/ip firewall nat
add action=dst-nat chain=dstnat comment="Debian HTTPS" dst-address-type=local dst-port=443 protocol=tcp to-addresses=192.168.88.219  to-ports=443
add action=masquerade chain=srcnat comment="Debian HTTPS hairpin" dst-address=192.168.88.219 dst-port=443 out-interface=bridge protocol=tcp src-address=192.168.88.0/24
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/funbox-jak-przekierowa%C4%87-port-80-lokalnie.37971/
  2. funbox 6 qnap
  3. funbox 6 dmz