Pomoc Gubienie poświadczeń sieciowych w Win7 (ale nie wszystkich ;) )

Pecus

Entry Technician
Q Associate
7 Luty 2015
78
15
8
51
Warszawa
QNAP
TS-x51
Ethernet
1 GbE
Od paru dni mierzę się (bez rezultatów) z takim problemem. Mam w sieci domowej przynajmniej 6-7 urządzeń udostępniających swoje zasoby po SMB, no i wszystko pięknie działało (i w sumie działa), do czasu wymiany starej maszyny z Nas4free na Qnapa TS-119.
Mam jeden główny komputer w domu, na nim nie mapuję zasobów pod literki dysków tylko korzystam z pełnych ścieżek sieciowych, mam też zapamiętane wszystkie poświadczenia sieciowe, dla wygody.
Po podpięciu TS-119 i skonfigurowaniu go, system Windows nie zapamiętuje mi tylko jego poświadczeń. To znaczy są zapamiętane w managerze poświadczeń, ale po restarcie kompa i tak do tych zasobów żąda hasła.
Próbowałem już chyba wszystkiego, wraz z mapowaniem skryptem przy starcie i odmapowywaniem (z nadzieją, że poświadczenia zostaną) - nie zostają, mimo, że się prawidłowo mapuje.
Co ciekawe, chwilę po starcie kompa poświadczenia chyba są prawidłowe, udało mi się kilka razy wejść na te zasoby zaraz po restarcie kompa bez podawania hasła, ale wystarczy zamknąć to okienko i już znowu prosi o hasło.
Oczywiście jak już podam hasło to poświadczenia są do ponownego restartu.

Problemy te dotyczą tylko zasobów z TS-119. Poświadczenia dla zasobów z TS-431, tunera sat VU+Solo2, dwóch odtwarzaczy Popcorn Hour i dwóch Raspberry PI są pamiętane prawidłowo.

Problem jest pewnie windowsowy a nie qnapowy, ale gdzie pytać jak nie tu?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20160201

Model serwera: QNAP TS-119
 
mówiąc szczerze to najgorsza metoda trzymania haseł - służbowo musze raz w tygodniu zawsze to czyscić bo są przeboje z hasłami :(

tutaj najlepiej sprawdza się skrypt do montowania dysków.

Proforma: skasowałeś poświadczenia na 119, reset i dodałeś ręcznie z palca ?
 
Żeby to raz.... :)

Chciałbym uniknąć montowania dysków, na komputerze pracuje żona zajmując się obróbką filmów i literek dysków mam w nadmiarze, a do tego częso podpina po kilka dodatkowych, zewnętrznych.

Najciekawsze, że wszystkie pozostałe poświadczenia pamięta prawidłowo....
Kurcze, bezpośrednio po starcie Windows (ale tak bardzo bezpośrednio ;) ) wszystko jest O.K. .... Po jakiejś minucie prosi o hasło - tylko dla wspomnianych zasobów.
Nie mam sił....
 

Mogą Cię zainteresować