Help HBS3 - kopia zapasowa i skasowane pliki

maks87

maks87

Network Architect
Q's Professional
Jul 20, 2012
412
2
58
28
36
Warszawa
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Testowałem ostatnio różne ustawienia przy robieniu kopii zapasowej za pomocą HBS3 i zdziwiła mnie jedna rzecz.
Do testowego katalogu wrzucam plik np. 1GB oraz drugi plik 100MB - całość ma więc 1,1GB. Robię jednorazową kopię (bez wersjonowania) i zajmuje ona właśnie ok. 1,1GB. Kiedy z tej kopii przywrócę dane to widzę oba pliki.
Jeśli natomiast z tego testowego katalogu wyrzucę plik 1GB i ponownie wykonam jednorazową kopię (bez ustawienia w reguły/zasady/usuń skasowane dane z lokalizacji docelowej) to plik kopii zapasowej dalej zajmuje ok. 1,1GB a po jego przywróceniu widzę oba pliki. I nie ma tutaj znaczenia, czy przy przywracaniu zaznaczę ptaszek przy "Pomijaj usunięte dane" czy nie, zawsze jest tak samo.
Jeśli to samo ćwiczenie wykonam z zaznaczeniem "usuń skasowane dane z lokalizacji docelowej" to oczywiście wtedy plik kopii zajmuje ok. 100MB i po jego przywróceniu widoczny jest tylko ten jeden, mniejszy plik.

W związku z tym pytanie, dlaczego bez względu na to, czy przy przywracaniu kopii zaznaczę lub nie ptaszek przy "Pomijaj usunięte dane" to zawsze widzę wszystkie pliki które tam były, nawet te które były już poprzednio skasowane?