Pomoc HD Station - problem z dźwiekiem przez HDMI

pajek12

Passing Basics
Beginner
10 Grudzień 2015
17
1
3
54
QNAP
TS-x53
Ethernet
10 Mbps
Witam

jestem posiadaczem serwera NAS Qnap TS-253Pro. Używam go jako serwer multimedialny, podłączony do telewizora za pośrednictwem amplitunera VSX-923 Pionieera, po złączu HDMI. Po szeregu aktualizacji zacząłem jakiś rok temu mieć kłopoty z dźwiękiem. Niektóre aplikacje z HD Station przestały "gadać" (wszystkie z końcówką Station, Chrome, Youtube). Po wielu próbach zauważyłem że jeśli najpierw włączę HD Playera i odpalę w nim jakąś muzyczkę lub film to potem po przejściu na MusicS lub PhotoS mam dźwięk ale jeżeli uruchomię je nie włączając najpierw HD Playera to dźwięku nie będzie. Jest to koszmarnie uciążliwe i prosiłbym o pomoc jak mógłbym audio zatrzymać na stałe, tym bardziej że z HD Playera nie korzystam w ogóle.

Podobnie dziwną sytuację mam w Kodi (wer. 16.0.2). Dzięki lekturze forum udało mi się na nim odpalić filmy z dźwiękiem w jakości HDMA ale mam problemy z muzyką - nawet ze zwykłych mp3 nie ma dźwięku mimo iż program pokazuje iż plik jest odtwarzany.
Bardzo będę wdzięczny za pomoc w powyższych tematach bo moje szkoły już na to za małe :)
HD Stataion wer. 3.2.3

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.4.0483 Build 20180213
Model serwera: QNAP TS-253 Pro
Naprawdę nikt nie może mi pomóc :-(
 
To raczej nie będzie żadna pomoc - posiadam ten sam model podłączony do ampli Yamahy, i żadnych problemów nie mam.

Mogę jedynie poradzić abyś odinstalował wszystko to czego nie używasz (w szczególności HD Playera), a Kodi zamienił na myKodi (17). Sprawdź również czy masz zainstalowany Media Streaming Add-on - jeśli z niego nie korzystasz, również usuń.

Zakładam również, że wybrałeś poprane źródło dźwięku w konfiguracji HD Station oraz Passthru w ustawieniach Kodi.
 
Dzięki Jatzoo
myKodi już instalowałem wcześniej i miałem z nim jeszcze więcej problemów więc wróciłem do wersji 16. Jeśli chodzi o Media Streaming to próbowałem już z włączonym i wyłączonym - nie było żadnej różnicy ale HD Playera jeszcze nie ruszałem - spróbuję.
 
Eksperta włączyłem. Ustawienia dźwięku robiłem wzorując się na twoich, pokazanych w filmiku który znalazłem na forum (dzięki temu poszło mi HDMA:D).
Ale dla wszystkiego podeśle jeszcze wieczorem jak wrócę do domu.
 
  • Lubię to
Reakcje: Silas Mariusz
Poniżej skriny z Kodi
IMAG1746.jpg

IMAG1748.jpg



I HD Playera
IMAG1749.jpg

I żeby było śmieszniej to przy tych ustawieniach dźwięk z filmów jest ale z plików muzycznych nie ma
Wyłączyłem HD Playera i teraz dźwięk mam tylko w Mozzilii i na filmach Kodi, nic mi nie odtwarza plików muzycznych
 
A może warto zobaczyć o ile Twój sprzęt na to pozwala LinuxStation i tam sprawdzić czy Ci nie zadziała to co chcesz. Ja przeszedłem na LS z Kodi a teraz planuje wrócić do HDStation, bo Kodi mieli mi procesor od kiedy zainstalowałem SubZero na Plex (ale to dłuższa historia).
 
Kurcze nie! Przecież to musi działać. Nikt inny poza mną się na to nie skarży. Czyli chyba u innych działa. Chyba nie puścili takiej niedoróbki. Nie mam przecież żadnych skomplikowanych wymagań: chcę posłuchać muzyki, obejrzeć film i puścić pokaz zdjęć z muzyką w tle czyli to co każdy byle laptop potrafi.
 
Ja miałem problem gdy korzystałem z przekazywania dźwięku. Zostawiłem wiec ustawienia standardowe. W LS przekazywanie dźwięku działało mi zdecydowanie lepiej niż w HDStation.
A może zadziało się tak ze pomógłby czysty system, bo coś poszło nie tak z aktualizacja komponentów.

Nie lubię jak coś działało, przyszła aktualizacja i nie działa.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. hdmi