Pomoc Ile maksymalnie udziałów sieciowych można podłączyć w Windows XP?

BigMarBar

Entry Technician
Q Associate
2 Czerwiec 2014
30
7
8
44
QNAP
TS-x20/TS-x21
Ethernet
1 GbE
Ile maksymalnie udziałów sieciowych można podłączyć w Windows XP HE? I chcę więcej :)

Chciałem podłączyć jako udziały sieciowe foldery z mojego QNAPA i zauważyłem że nie mam w "Moim Komputerze" wolnych liter :(

Żeby podłączyć QNAPA muszę odłączyć coś innego ale nie chce mi się co chwilę podłączać i odłączać udziałów sieciowych. Najgorsze jest to, że każda partycja z dysków zainstalowanych w kompie zajmuje oddzielną literkę. Nawet czytnik kart zajmuje mi cztery literki w Moim Komputerze. No i brakło mi literek.

Czy literki od C do Z to wszystko co można podłączyć w Windowsie. Czy jest jakieś obejście. Co powinien wpisać w google żeby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat bo po wpisaniu kilkunastu haseł nie wyskoczyło mi nic co by mi odpowiedziało na moje pytanie.

No i najważniejsze - chcę więcej - ale nie wiem jak?
 
Dzięki Paweł

dysk/udzial mozna zamontowac pod folder tylko na partycji NTFS i chyba pod exFAT (tego nie probowalem)
Ewentualnie mozna przegladac udzialy bez montowania:
Volume GUIDs – Ways To View/Access The Files Within | VirtuallyAware
A to można osiągnąć jeszcze prościej - wystarczy w pasku adresu w eksploratorze Windowsa wpisać nazwę komputera i udziału i też się wyświetli.
To jest do przegladania zawartosci, Twojego dysku bez inicjalizacji litery czyli wyobraz sobie, ze masz 3 partycje a 2 tylko podmontowane pod litery, 3 mozesz bez przypisanai litery przegladac :]