Pomoc Instalacja TS-100

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mirek

Nowy użytkownik
Noobie
6 Luty 2011
1
0
1
QNAP
Ethernet
100 Mbps
Po włączeniu TS-100 zapala się dioda niebieska POWER oraz miga na czerwono STATUS. Po kilku sekundach dioda STATUS zaczyna migać na zielono i słychać jeden krótki sygnał dźwiękowy. Po następnych kilkunastu sekundach odzywa się kolejny tym razem długi sygnał dźwiękowy. Po włożeniu kabelka sieciowego zapala się dioda LAN i na routerze mogę zobaczyć jaki adres IP został przydzielony NAS. Za pomocą QNAP Findera zostaje znaleziony następujący NAS:
Nazwa: NAS8AA951
Adres IP: 192.168.100.200 (taki jak podawał router)
Wersja: 2.01
Typ Serwera: TS-100
Adres MAC: 00-08-9B-8A-A9-51
Firmware Status: X(Failed to check)
Następnie pojawia się okienko "Kreator szybkiej instalacji" z informacją, że serwer NAS8AA951 nie jest jeszcze skonfigurowany i proponuje konfigurację. Po naciśnięciu przycisku 'Tak' pojawia się okienko z komunikatem "operacja nie jest obsługiwana". Z serwerem nie da się w żaden sposób połączyć. Sesja http na porcie 8080 jest resetowana przez QNAPA. Przeskanowałem porty i okazało się, że jest otwarty tylko port 6000. Jak "ożywić" mojego TS-100. Czy ma ktoś jakiś pomysł?
 
tak wlasnie mi sie wydaje ze zabytek ;) ale postanowilem go odratowac zawsze mozna cos z tym zrobic. wlasnie podlaczylem drugi dysk i jest to samo, NAS wstaje swieci sie niebieska dioda, zolta od dysku i mruga sobie zielona, slysze sygnal raz po wlaczeniu i dwa po odnalezieniu sie w sieci. uzywam do odszukania Qnap Findera, znajduje bez problemu ale anie zalogowac sie do niego przez strone ani zainicjowac przez Qfindera nie daje rady - caly czas - operacja nie jest obslugiwana. Dysku na ktorym siedziala konfiguracja nie mam bo otrzymalem go bez dysku. te ktore wkladam to sformatowane dyski i tyle. Jakies pomysly? Ewentualnie czy da sie go jakos inaczej zainicjowac?
 
Nie smiga, probowałem z 4 roznymi dyskami bo myslalem ze moze dysk, resetowalem kilka razy (w czasie resetowania po 3 sekundach jeden sygnał dźwiękowy czekam do 10 sekund i puszczam reset) udalo mi sie tylko wejsc w konfiguracje serwera ale tam nic oprocz danych sieciowych nie moge zmienic, w pozostalych wypadkach proby inicjacji wystepuje blad opisany powyzej. przez strone tez nie wchodzi. bo rozuemiem ze bez dysku on tez mi nie powinien startowac? moze dyski mam jakies niekompatybilne?
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Mogą Cię zainteresować