Pomoc iTunes problem z okładkami i widocznością serwera

Bamasera

Nowy użytkownik
Noobie
26 Kwiecień 2016
8
0
1
38
QNAP
null
Ethernet
null
Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu próbuję uruchomić serwer iTunes na serwerze QNAP i od początku mam z tym sporo problemów. Przy konfiguracji korzystałem z poradnika dostępnego na oficjalnej stronie QNAP (poradnika którego od 2013 roku nie zaktualizował i który nic nie mówi o konfiguracji Firefly).

Posiadam komputer stacjonarny z Windows 10 oraz Macbooka z OSX. Serwer iTunes był widoczny od początku tylko w Windows 10 i nie można było się z nim w żaden sposób połączyć tzn. po jego wybraniu wyrzucało mnie do biblioteki lokalnej. Nie pojawiał się też żaden błąd.

0.gif


Dodanie w konfiguracji Firefly "Smart Playlists" spowodowało że pod Windowsem mogę się połączyć z serwerem iTunes, natomiast pod OSX serwer jest dalej niewidoczny. Nie wiem dlaczego "Smart Playlists" ma wpływ na to czy mogę się połączyć z serwerem czy też nie i co w przypadku gdy nie chcę korzystać Smart Playlists? Nie mogę również w żaden sposób usunąć już dodanej smart playlisty, w Firefly nie ma takiej opcji?

W iTunes pod Windowsem, serwer zachowuje się dziwnie tzn. wszystkie albumy są bez okładek (mam przypisane okładki na poziomie tagów). Ten sam album w bibliotece lokalnej pokazuje się z okładką, jednak na serwerze iTunes już okładki nie ma. Gdy klikam prawym przyciskiem myszki na albumie i wybieram "Pobierz grafikę albumu" to nic się nie dzieje, okładka się nie pobiera i nie pojawia się żaden błąd. Gdy wybieram "Informacje o albumie" i przechodzę do zakładki "Grafika" oraz wybieram "Dodaj grafikę" wskazując plik z grafiką albumu to sytuacja jest identyczna tzn. okładka się nie dodaje i brak jakichkolwiek komunikatów. Może to kwestia uprawnień do zapisu?

Nie mogę również zmienić nazwy serwera iTunes. W Firefly zmieniam nazwę serwera z "Qnap-NAS(iTunes)" na np. "Serwer-QNAP" i zapisuję zmiany. w iTunes serwer dalej jest widoczny jako "Qnap-NAS(iTunes)" restartuję więc Firefly wchodzę w konfiguracje Firefly i widzę nazwę serwera "Qnap-NAS(iTunes)" pomimo że wcześniej zmieniałem nazwę i zapisywałem zmiany.

Moja testowa konfiguracja serwera Firefly wygląda następująco:


Screenshot_2018-10-23 Firefly Media Server.png
Screenshot_2018-10-23 Firefly Media Server(1).png
Screenshot_2018-10-23 Firefly Media Server(2).png

Pytania:
  1. Dlaczego serwer jest widoczny pod Windowsem a pod OSX już nie? Od czego to zależy?
  2. W jaki sposób mogę usuwać smart playlisty na serwerze Firefly? Dlaczego na serwer iTunes mogę się połączyć tylko gdy mam dodaną smart playliste?
  3. Dlaczego iTunes nie wyświetla okładek albumów gdy korzystam z serwera iTunes? Dlaczego nie mogę ręcznie przypisać okładek do albumów?
  4. W jaki sposób zmienić nazwę serwera iTunes w Firefly?
 

Załączniki

  • 0.gif
    0.gif
    236,5 KB · Wyświetleń: 68
  • Screenshot_2018-10-23 Firefly Media Server.png
    Screenshot_2018-10-23 Firefly Media Server.png
    37,3 KB · Wyświetleń: 38