Pomoc Jak dołożyć drugi dysk bez kasowania danych?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Turlogh

Entry Technician
Q Associate
8 Styczeń 2014
38
6
8
50
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam
Posiadam TS-212 i na początku wyposażyłem go w jeden 4tb dysk. Dokupiłem teraz drugi i chciałbym zapytać jak go dołożyć bez kasowania danych z pierwszego. Nie interesuje mnie kopiowanie wszystkich danych na pierwszym. Chcę po prostu powiększyć ilość miejsca dokładając drugi.
Ktoś wie jak to zrobić o ile to możliwe?
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Napis Akcja jest, ale u mnie nieaktywny.
Co jest zrozumiałe przy takiej konfiguracji jaką posiadasz.Jak napisałem wcześniej ...
Nie mam QTS v4 więc nie popilotuję ...
Przy poprzednich wersjach z 3 na czele nie było takich komunikatów ... może jest błąd w tłumaczeniu a może nie ... dla świętego spokoju lepiej kopię wykonać!
 
  • Lubię to
Reakcje: Turlogh
masz do wyboru :
  1. dodanie kolejnego dysku jako single (powiela Ci się cała struktyra)
  2. kopia danych na dysk zewnętrzny, przemigrowanie w JBOD, przekopiowanie danych z powrotem
Cały czas mówiłem że jeden dysk to bardzo kiepskie rozwiązanie!
 
tak jak widać, zaznaczyłem tylko ten drugi. hmm, to chyba zadziałam....kurczę pieczone...o co chodzi z tym lizakiem? To policyjny jest na kontrolę, czy taki z piaskownicy? ;)

Chciałbym jeszcze tylko zwrócić uwagę na napis w pierwszym PrSc że jeżeli zainstalujemy nowy dysk twardy to zostanie on sformatowany automatycznie, co u mnie nie miało miejsca.
 
poszło - pewnie dane są na drugim hdd
poczekamy na koniec formata, niech się spokojnie skończy - i poproszę screena z zawartości drugiego hdd :)lizaki ? do podlizywania !

tak na serio - podbijmy sobie liczniki "dobrych uczynków" ;)
 
  • Lubię to
Reakcje: Turlogh
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
o co chodzi z tym lizakiem? To policyjny jest na kontrolę, czy taki z piaskownicy?
taki gadżet na dodanie odwagi ;)
Naucz się je rozdawać ...
Chciałbym jeszcze tylko zwrócić uwagę na napis w pierwszym PrSc że jeżeli zainstalujemy nowy dysk twardy to zostanie on sformatowany automatycznie, co u mnie nie miało miejsca.
Jest to zależne od konfiguracji, ale zawsze trzeba zezwolenie wydać ...
 
  • Lubię to
Reakcje: Turlogh
Nie wiedziałem że można tutaj wyrażać swoją wdzięczność w formie lizaków, nie wynikało to z mojej złej woli.
Co do pytania które zadałem proszę bardzo, oto efekt wykonania operacji :)
I proszę bardzo, oto lizaki :)
 
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/jak-do%C5%82o%C5%BCy%C4%87-drugi-dysk-bez-kasowania-danych.5325/
  2. jak dołożyć dodatkowy dysk do qnap