Pomoc Jak dołożyć drugi dysk bez kasowania danych?

Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Turlogh

Entry Technician
Q Associate
8 Styczeń 2014
38
6
8
50
QNAP
Ethernet
1 GbE
Witam
Posiadam TS-212 i na początku wyposażyłem go w jeden 4tb dysk. Dokupiłem teraz drugi i chciałbym zapytać jak go dołożyć bez kasowania danych z pierwszego. Nie interesuje mnie kopiowanie wszystkich danych na pierwszym. Chcę po prostu powiększyć ilość miejsca dokładając drugi.
Ktoś wie jak to zrobić o ile to możliwe?
 
nie może tak być że system sam z siebie skasował dane - jest to nie dopuszczalne i karane rozszczelaniem przez @katuspoka screeny z FileManageraciasteczko można dać - piwo postawić - same lizaki, co my cukierkowe potworki ? :D

człowiek nie wielbład - napić się musi , prawda zielony ?
 
  • Lubię to
Reakcje: Turlogh
Wszystko pięknie i ładnie się poustawiało więc jest fajnie. Mam tylko pytanko. Konkretnie dwa pytania.
1. W jaki sposób następuje zapełnianie się dysków? Pierwszy do końca i dopiero drugi? Pytam, ponieważ chciałbym zlikwidować to ostrzeżenie o braku miejsca na dysku.
2. Czy i jak można przerzucać pliki między dwoma dyskami? W file station nie udało mi się znaleźć możliwości wklejenia czegoś z dysku 1 do 2.
 
Ok, ale oczy mi się już kleją więc zostawimy to do ju..., na zaś :) Dziękuję Ci Kaktus i Tobie Pigers za porady, cieszę się że z moją pomocą odkryliśmy nowe możliwości qnapa i dobrej nocki życzę.
 
No nie nowe, źle się wyraziłem. Chodziło mi o to że trochę ryzykowałem klikając na "dalej" bo jednoznacznej odpowiedzi nie było, a Pigers wręcz napisał że wszystko się usunie :)
A co do kolejnych pytań to nie wiem jak zapisywać coś na dysku 2. Kaktus ja dobrze zrozumiałem że dowiązania to tak jakby kilka adresów określających jeną pozycję? Jeżeli tak, to jak to może mi pomóc w moim problemie? Jeżeli już to wolałbym raczej żeby był jeden adres który udostępnia mi np: zdjęcia zapisane na dysku 1 jak i 2.
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
Pigers wręcz napisał że wszystko się usunie :)
Pigers dużo gada .... dodatkowo miał na myśli inną funkcjonalność o czym też Ci powiedziałem ... i w tamtym wypadku było by inaczej z danymi.
Jakbyś od początku uważał co piszę to byś nie miał wątpliwości ;)

Na nowym dysku robisz nowy katalog,
możesz utworzyć nowy zasób sieciowy ze wskazaniem nowej lokalizacji (nowy katalog na nowym dysku). Już o tym pisałem.
Inną możliwością są linki. Chymmmm dla ułatwienia porównałbym ich funkcjonalność do skrótów w Windows, które pewno znasz ...
 
  • ·
  • TS-219P+
  • ·
  • 1 GbE
  • ·
  • ostatni możliwy do używania
HeHe zdążyłem się już wyspać.

jak zrobić katalog na nowym dysku?
Chyba przyszła pora abyś zaprzyjaźnił się z putty i ze strukturą na dyskach. Wszystko wyczytasz na forum. Poszukaj o putty i o MC (midnajt commander) będzie Ci łatwiej. Dostęp do nowej przestrzeni uzyskasz przez /share/HDB_DATA. Natomiast dostęp do zawartości pierwszego dysku przez /share/HDA_DATA
 
no to pięknie..... Ale dziękuję, na razie jednak nie mam natchnienia żeby to ogarniać :)
godz później......
po raz pierwszy w życiu zalogowałem się przez program putty, zainstalowałem nawet mc :)
Ale jak mogę teraz dodać katalog na drugim dysku? Poradzi ktoś gdzie w putty znajdę te dyski?Czy mógłby mi ktoś poradzić jak mogę "dopisać" ten drugi dysk do serwera żeby można było "widzieć" go w file station?
Próbowałem przez putty i MC ale wyświetla się taki ekran na którym nie ma wyszczególnionego nawet tego pierwszego dysku z katalogami na nim.Pewnie nie znam właściwych komend i nie mogę tego rozkminić, a szukałem cały dzień wczoraj na forum.
 
  • Lubię to
Reakcje: Paweł Tołoczko
Status
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. jak dołożyć dodatkowy dysk do qnap
  2. https://forum.qnap.net.pl/threads/jak-do%C5%82o%C5%BCy%C4%87-drugi-dysk-bez-kasowania-danych.5325/