Jak instalować qnapa TS-109 II ??? aby było wszystko cacy

K

kris

Passing Basics
Beginner
Jul 26, 2008
22
0
16
50
Zachodniopomorskie
Kupiłem Qnapa TS109 II, wkrótce dotrze do mnie z USA. Przygotowuje się <cisza> do jego obsługii instalacji. Po lekturze <czytaj> postów jestem przerażony wow: włączyć bez dysku, wyszukać finderem, włożyć dusk, sformatować, pobrać paczki ...Może ktoś przedstawił by w punktach kolejne kroki jak to zrobić aby było wszystko ok. Przy okazji dyski samsunga nie są dedykowane dla qnapa, można je instalować?

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,138
31
2,217
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
te kroki ktore napisales to przypadek kiedy chcemy przeinstalowac QNAP'a
przeinstalowac...

w przypadku instalacji wkladasz dyski do urzadzenia ktore nie byly wczesniej w QNAP'ie
odpalasz urzadzenie, wyszukujesz finderem i tyle :)

Grzes978

Grzes978

Entry Technician
Q Associate
May 20, 2008
72
1
8
45
Bielsko Biała
www.planetagor.pl
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
100 Mbps
nie natrafisz, ja zrobiłem to dwa dni temu, teraz pozostało powgrywanie paczek przez QPkg. :),

K

kris

Passing Basics
Beginner
Jul 26, 2008
22
0
16
50
Zachodniopomorskie
Zainstolowany <jupi> chodzi bez problemów. U mnie to wyglada tak TS-109 II podłączony przez switcha do sieci z routerem bezprzewodowym do tego switha jest podłączony Kiss DP-601 któty jest podłączony do Yamahy RX-V 1600 a ta przez HDMI do plazmy FulHD :D. Dwa wieczory spędzone na rozgryzaniu problemów <cisza> <wsciekly> <wstydnis> <sciana> <jupi> .Po instalacji paczki z twonky media wszystko ruszyło. Jedyne co mnie martwi to ściąganie przez torrenty z szybkością pędzącej ameby <wstydnis> jestem na etapie zbierania informacji <czytaj> może to kwestia routera a raczej braku przekierowania portu, sieć mama z kablówki. MOŻE JAKIEŚ RADY, LINKI pomocy

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,138
31
2,217
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
<jupi> <jupi> <jupi>

nice :)

jesli chodzi o torrenty... <cwaniak>
byloby cos... oj byloby
za 2-3 dni bede mial dostepnego z pod lady klienta torrentow (rtorrent) instalowanego przez QPKG
ale musze go dokonczyc
narazie wersje dzialajaca tylko na ts-109 i 209
wyglad? 3 wersje do wyboru hmmm patrz na zdjecia nizej

Attachments

• rtgui_1.jpg
    rtgui_1.jpg
    86 KB · Views: 1,545
  • rtgui_2.jpg
    rtgui_2.jpg
    86 KB · Views: 1,565
  • wtorrent_1.jpg
    wtorrent_1.jpg
    95.2 KB · Views: 1,579
  • rtorrent_gui_4.jpg
    rtorrent_gui_4.jpg
    95 KB · Views: 1,573
  • rtorrent_gui_3.jpg
    rtorrent_gui_3.jpg
    87.1 KB · Views: 1,574
  • rtorrent_gui_2.jpg
    rtorrent_gui_2.jpg
    108.6 KB · Views: 1,578
  • rtorrent_gui_1.jpg
    rtorrent_gui_1.jpg
    107.6 KB · Views: 1,581
Grzes978

Grzes978

Entry Technician
Q Associate
May 20, 2008
72
1
8
45
Bielsko Biała
www.planetagor.pl
QNAP
TS-109/209 Pro
Ethernet
100 Mbps
no no no

łądnie ładnie

pierwszy wygla d najbardziej chyab odpowiada.

pozdrawiam

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,138
31
2,217
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
przy dobrych wiatrach dla urzadzen TS-109 i 209 moze bezdie dzisiaj ;D

K

kris

Passing Basics
Beginner
Jul 26, 2008
22
0
16
50
Zachodniopomorskie
Ładnie <brawo> ale jaki program w jakich warunkach bedzie najlepszy? Jestem w pewnych sprawach zwiazanych z qnapem <glupi> wow np. próbowałem uruchomić osioła. Paczka ściągneła się bez problemów, zainstalowała na 109 bez problemów, następnie pojawiły sie pytania czy ruszy przy dynamicznym przydzielaniu IP z kablówki?, raczej niemożliwe <tancze> czuje się <tuptup>. Próba odpalenia na laptopie sancho (zgodnie z instrukcją NIE UDAŁA SIĘ kilkakrotnie <tancze> Pytanie dlaczego? ?? pomocy .
Ale wracając do powyższych programów jak zainstalować :p te programiki ?? ?? I SKĄD !!

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,138
31
2,217
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
Paczka ściągneła się bez problemów, zainstalowała na 109 bez problemów, następnie pojawiły sie pytania czy ruszy przy dynamicznym przydzielaniu IP z kablówki?,

Dynamiczny adres IP nie odgrywa zadnej kwesti w przypadku wymiany P2P. A wiec osiol jak i inne programy p2p musza dzialac. Jedyny problem jaki moze byc, to brak przekierowanych portow na routerze - jesli takowy jest.

W przypadku Linksys'a, wejsc w zakladke 'Port forwarding' i wpisac zakres portow jaki przekierowac na dany adres IP. Te porty na ktorych dziala siec osłow przekierowac na IP urzadzenia na ktorym jest mldonkey.

Sancho musi dzialac :)

Ale wracając do powyższych programów jak zainstalować te programiki I SKĄD
hehehehe ;)
viewtopic.php?f=49&t=204

K

kris

Passing Basics
Beginner
Jul 26, 2008
22
0
16
50
Zachodniopomorskie
Co do portów wow ?? to w przypadku osioła tak zrobiłem ale port który miał wczoraj nr końcowy .100 dzisiaj miał .101 "dynamicznie" został zmieniony ;( noo...nnnieewiem ale jak przydziele do określonego nr port to chyba niebędzie to miało sensu <co> . Mam dlinka614+, który w najbliższym czasie wymienię <co> na linksysa 610N-EU <cwaniak> . Martwi mnie że sancho nie uruchamia się mimo poprawnej instalacji
Już lecę na powyższy link, z góry dzieki <slonko> <slonko> <slonko>

N

nullpointer

Guest
Witam

Odnośnie instalacji mam pytanko. Czy trzeba w ogóle instalować Findera, by móc rozpocząć pracę z QNAPem? Czy można bezpośrednio po podłączeniu QNAPa do sieci, zalogować się przez WWW do panelu administracyjnego z domyślnym hasłem?

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,138
31
2,217
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
kris said:
Co do portów wow ?? to w przypadku osioła tak zrobiłem ale port który miał wczoraj nr końcowy .100 dzisiaj miał .101 "dynamicznie" został zmieniony ;( noo...nnnieewiem ale jak przydziele do określonego nr port to chyba niebędzie to miało sensu <co> . Mam dlinka614+, który w najbliższym czasie wymienię <co> na linksysa 610N-EU <cwaniak> . Martwi mnie że sancho nie uruchamia się mimo poprawnej instalacji
Już lecę na powyższy link, z góry dzieki <slonko> <slonko> <slonko>

co do qpkg zaloz osobny thread w dziale qpkg :)

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,138
31
2,217
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
nullpointer said:
Witam

Odnośnie instalacji mam pytanko. Czy trzeba w ogóle instalować Findera, by móc rozpocząć pracę z QNAPem? Czy można bezpośrednio po podłączeniu QNAPa do sieci, zalogować się przez WWW do panelu administracyjnego z domyślnym hasłem?
teoretycznie tak
ale ciezko wyczaiac ten domyslny adres IP
zreszta finder to nie jest grozna aplikacja - naprawde :)

Silas Mariusz

Silas Mariusz

rm -rf /
Help us, GOD!
Apr 5, 2008
10,138
31
2,217
153
39
www.devspark.pl
QNAP
TS-x77
Ethernet
1 GbE
znaczy nowy temat w platformie QPKG na naszym forum :)

Users search this thread by keywords

1. ts109