Jak instalować qnapa TS-109 II ??? aby było wszystko cacy

kris

Passing Basics
Beginner
26 Lipiec 2008
22
0
16
50
Zachodniopomorskie
Kupiłem Qnapa TS109 II, wkrótce dotrze do mnie z USA. Przygotowuje się <cisza> do jego obsługii instalacji. Po lekturze <czytaj> postów jestem przerażony wow: włączyć bez dysku, wyszukać finderem, włożyć dusk, sformatować, pobrać paczki ...Może ktoś przedstawił by w punktach kolejne kroki jak to zrobić aby było wszystko ok. Przy okazji dyski samsunga nie są dedykowane dla qnapa, można je instalować?
 
te kroki ktore napisales to przypadek kiedy chcemy przeinstalowac QNAP'a
przeinstalowac...

w przypadku instalacji wkladasz dyski do urzadzenia ktore nie byly wczesniej w QNAP'ie
odpalasz urzadzenie, wyszukujesz finderem i tyle :)
 
Zainstolowany <jupi> chodzi bez problemów. U mnie to wyglada tak TS-109 II podłączony przez switcha do sieci z routerem bezprzewodowym do tego switha jest podłączony Kiss DP-601 któty jest podłączony do Yamahy RX-V 1600 a ta przez HDMI do plazmy FulHD :D. Dwa wieczory spędzone na rozgryzaniu problemów <cisza> <wsciekly> <wstydnis> <sciana> <jupi> .Po instalacji paczki z twonky media wszystko ruszyło. Jedyne co mnie martwi to ściąganie przez torrenty z szybkością pędzącej ameby <wstydnis> jestem na etapie zbierania informacji <czytaj> może to kwestia routera a raczej braku przekierowania portu, sieć mama z kablówki. MOŻE JAKIEŚ RADY, LINKI pomocy
 
<jupi> <jupi> <jupi>

nice :)

jesli chodzi o torrenty... <cwaniak>
byloby cos... oj byloby
za 2-3 dni bede mial dostepnego z pod lady klienta torrentow (rtorrent) instalowanego przez QPKG
ale musze go dokonczyc
narazie wersje dzialajaca tylko na ts-109 i 209
wyglad? 3 wersje do wyboru hmmm patrz na zdjecia nizej
 

Załączniki

  • rtgui_1.jpg
    rtgui_1.jpg
    86 KB · Wyświetleń: 1 545
  • rtgui_2.jpg
    rtgui_2.jpg
    86 KB · Wyświetleń: 1 565
  • wtorrent_1.jpg
    wtorrent_1.jpg
    95,2 KB · Wyświetleń: 1 579
  • rtorrent_gui_4.jpg
    rtorrent_gui_4.jpg
    95 KB · Wyświetleń: 1 573
  • rtorrent_gui_3.jpg
    rtorrent_gui_3.jpg
    87,1 KB · Wyświetleń: 1 574
  • rtorrent_gui_2.jpg
    rtorrent_gui_2.jpg
    108,6 KB · Wyświetleń: 1 578
  • rtorrent_gui_1.jpg
    rtorrent_gui_1.jpg
    107,6 KB · Wyświetleń: 1 581
Ładnie <brawo> ale jaki program w jakich warunkach bedzie najlepszy? Jestem w pewnych sprawach zwiazanych z qnapem <glupi> wow np. próbowałem uruchomić osioła. Paczka ściągneła się bez problemów, zainstalowała na 109 bez problemów, następnie pojawiły sie pytania czy ruszy przy dynamicznym przydzielaniu IP z kablówki?, raczej niemożliwe <tancze> czuje się <tuptup>. Próba odpalenia na laptopie sancho (zgodnie z instrukcją NIE UDAŁA SIĘ kilkakrotnie <tancze> Pytanie dlaczego? ?? pomocy .
Ale wracając do powyższych programów jak zainstalować :p te programiki ?? ?? I SKĄD !!
 
Paczka ściągneła się bez problemów, zainstalowała na 109 bez problemów, następnie pojawiły sie pytania czy ruszy przy dynamicznym przydzielaniu IP z kablówki?,

Dynamiczny adres IP nie odgrywa zadnej kwesti w przypadku wymiany P2P. A wiec osiol jak i inne programy p2p musza dzialac. Jedyny problem jaki moze byc, to brak przekierowanych portow na routerze - jesli takowy jest.

W przypadku Linksys'a, wejsc w zakladke 'Port forwarding' i wpisac zakres portow jaki przekierowac na dany adres IP. Te porty na ktorych dziala siec osłow przekierowac na IP urzadzenia na ktorym jest mldonkey.

Sancho musi dzialac :)

Ale wracając do powyższych programów jak zainstalować te programiki I SKĄD
hehehehe ;)
viewtopic.php?f=49&t=204
 
Co do portów wow ?? to w przypadku osioła tak zrobiłem ale port który miał wczoraj nr końcowy .100 dzisiaj miał .101 "dynamicznie" został zmieniony ;( noo...nnnieewiem ale jak przydziele do określonego nr port to chyba niebędzie to miało sensu <co> . Mam dlinka614+, który w najbliższym czasie wymienię <co> na linksysa 610N-EU <cwaniak> . Martwi mnie że sancho nie uruchamia się mimo poprawnej instalacji
Już lecę na powyższy link, z góry dzieki <slonko> <slonko> <slonko>
 
Witam

Odnośnie instalacji mam pytanko. Czy trzeba w ogóle instalować Findera, by móc rozpocząć pracę z QNAPem? Czy można bezpośrednio po podłączeniu QNAPa do sieci, zalogować się przez WWW do panelu administracyjnego z domyślnym hasłem?
 
kris napisał:
Co do portów wow ?? to w przypadku osioła tak zrobiłem ale port który miał wczoraj nr końcowy .100 dzisiaj miał .101 "dynamicznie" został zmieniony ;( noo...nnnieewiem ale jak przydziele do określonego nr port to chyba niebędzie to miało sensu <co> . Mam dlinka614+, który w najbliższym czasie wymienię <co> na linksysa 610N-EU <cwaniak> . Martwi mnie że sancho nie uruchamia się mimo poprawnej instalacji
Już lecę na powyższy link, z góry dzieki <slonko> <slonko> <slonko>

co do qpkg zaloz osobny thread w dziale qpkg :)
 
nullpointer napisał:
Witam

Odnośnie instalacji mam pytanko. Czy trzeba w ogóle instalować Findera, by móc rozpocząć pracę z QNAPem? Czy można bezpośrednio po podłączeniu QNAPa do sieci, zalogować się przez WWW do panelu administracyjnego z domyślnym hasłem?
teoretycznie tak
ale ciezko wyczaiac ten domyslny adres IP
zreszta finder to nie jest grozna aplikacja - naprawde :)
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ts109