Pomoc Jak połączyć qnap z komputerem przez ethernet

mlodzig

Nowy użytkownik
Noobie
20 Kwiecień 2020
10
0
1
43
QNAP
TS-453 Pro
Ethernet
802.11ac (Wi-Fi 5)
Witajcie,
mam pytanie, na co dzień mój qnap podłączony jest siecią przez wi-fi. Czasami chciałbym przesłać na niego duże dane. czy jest możliwość podłączenia QNAP HS 453 DX z komputerem przez ethernet. Połączyłem je kablem. W ustawieniach karty Ethernet jest automatyczne uzyskiwanie adresu IP i DNS. Po połączeniu uzyskuje informacje - sieć niezidentyfikowana, brak internetu. Qfinder nie odnajduje NAS :/

A czy jest możliwość połączenia qnap i komputera przez wi-fi bezpośrednio? (bez routera?)
 
direct connection ? musisz ręcznie skonfigurowac ustawienia IP (po ludzku - interfejsy) w obu urządzeniach - tak z ręki

qnap np dostanie adres
192.168.1.123
255.255.255.0
(bez bramy domyślnej)

a laptop
192.168.1.125
255.255.255.0
(bez bramy domyślnej)

z w/w konfiguracją
aby dostać się do Q , w przeglądarkę/ekspolorer wpisujesz adres IP QNAPa - QFinder raczej tego nie ogarnie.
 
aby dostać się do Q , w przeglądarkę/ekspolorer wpisujesz adres IP QNAPa - Qfinder raczej tego nie ogarnie.
E, akurat tutaj bym zaufał QFinderowi. Podłącz nas do kompa bezpośrednio kablem RJ45 włącz program i znajdź NAS, zmapuj dysk sieciowy i wrzucaj co chcesz.
 
Ok, problem jest w tym,
ze czy wpisze w ustawienia karty sieciowej IP wg zaleceń, czy ustawie automatyczne ustawianie sieci Qfinder znajduje NAS i mogę się z nim spokojnie łączyć przez panel administratora. Niestety komputer nie znajduje NAS i Qsync też nie :(
A jak tworze wirtualny przełącznik, to czy wpisuje IP ręcznie czy łączy automatycznie - wyskakuje informacja o błędnej podsieci i nie mogę dostać się nawet do panelu administratora.
 
Nic nie pomogło.
Zauważyłem, że jak podłączam kabel ethernet z opcją automatycznego ustawienia IP to qfinder znajduje NAS i mogę się łączyć do panelu administratora, w eksploatorze windows na chwile pojawia się dostęp do NAS, ale po paru sekundach znika, a qsync znajduje NAS, próbuje się połączyć i wyskakuje mi taka informacja: "Połączenie zostało właśnie zmodyfikowane. a system zostanie ponownie połączony. Czy chcesz kontynuować" Klikam TAK - i nic sie nie dzieje...
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/jak-po%C5%82%C4%85czy%C4%87-qnap-z-komputerem-przez-ethernet.27675/
  2. połaczenie ethernet