Pomoc Jak połączyć się z serwerem w miejscu pracy

denem

Passing Basics
Beginner
23 Listopad 2018
27
1
3
39
QNAP
TS-x31
Ethernet
100 Mbps
Witam.
Zacznę od tego, że przeglądałem sporo stron z poradnikami i nie znalazłem odpowiedniej dla siebie.
Posiadam w domu serwer NAS. Posiadam również konto na nordVPN. Mam skonfigurowane połączenie OpenVPN (UDP). W jakimś poradniku przeczytałem, że aby utworzyć zdalne połączenie należy ustawić połączenie TCP. Czy ktoś łopatologicznie może mi przedstawić rozwiązanie od początku do końca jak skonfigurować klienta VPN i jak połączyć się z nim na komputerze w pracy? Czy mam ustawić serwer OpenVPN w Qnap ręcznie czy pobrać pliki ze strony nordVPN? Co należy zrobić po stronie komputera w pracy aby uzyskać dostęp do zasobów dysku w domu?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.6
Model serwera: QNAP TS-231
skonfigurowałem klienta openVPN na serwerze. Pobieram certyfikat. Na komputerze zainstalowałem oprogramowanie openVPN. Plik z certyfikatem przekopiowałem do odpowiedniego katalogu. Wskazuję go w programie. Mimo to nie mogę się połączyć. Stąd moje pytanie aby od podstaw przedstawić proces ustawienia klienta openVPN na serwerze. Być może gdzieś po drodze zrobiłem błąd
 
20190320_122817.jpg 20190320_123003.jpg
OK. Skonfigurowałem klienta VPN na podstawie pliku konfiguracyjnego z NordVPN. Pytanie (może banalne) w jaki sposób dostać się do zasobów NAS przez takie połączenie?
 
1. Na QNAP-ie powinieneś uruchomić serwer OpenVPN a nie klienta.
2. Na domowym routerze przekieruj port 1194 UDP na adres wewnętrzny QNAP-a jeśli nie stało się to automatycznie poprzez UPNP
3. Aplikacja OpenVPN na komputerze powinna być instalowana i uruchamiana z uprawnieniami administratora
4. Jeśli masz zmienne IP publiczne w domu, skorzystaj z rozwiązań takich jak dyndns albo no.ip.com a następnie edytuj plik .ovpn zamieniając aktualny adres publiczny na adres dyndns albo no.ip
5. W ustawieniach uprawnień serwera OpenVPN na QNAP-ie dodać użytkowników mających uprawnienia do korzystania z połączenia VPN.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Dostęp do zasobów serwera
  2. połączenie zdalne