Pomoc jak przyłączyć woluminy

masqar

Entry Technician
Q Associate
3 Luty 2010
85
14
8
Kraków (Myślenice), (Londyn)
QNAP
TS-x69 Pro
Ethernet
1 GbE
Witam,

Dzisiaj wyciągnąłem dysk 7 z serwera w trakcie pracy, ponieważ był pusty, a chciałem go przerzucić do innego serwera (zaznaczam, że każdy z ośmiu pojedynczych dysków ma własny RAID i nie jest połączony z pozostałymi). Dostałem od serwera informację Error Message: Volume Error i dysk 6, 7 i 8 nie widzą się w systemie po podłączeniu, i mam taką informację: RAID device is inactive.

Prawdopodobnie woluminy nie zostały przyłączone i chciałem je ręcznie przyłączyć z How-To: Ręczne przyłączenie woluminów ze starych konfiguracji NAS

Doszedłem do punktu 6 i stoję przy pvscan, bo nie mam md1, md2, md3 itd..., a mam:

Kod:
PV /dev/drbd2   VG vg2   lvm2 [3.63 TiB / 0    free]
  PV /dev/drbd7   VG vg7   lvm2 [5.45 TiB / 0    free]
  PV /dev/drbd8   VG vg8   lvm2 [5.45 TiB / 0    free]
  PV /dev/drbd1   VG vg1   lvm2 [5.45 TiB / 0    free]
  PV /dev/drbd6   VG vg6   lvm2 [5.45 TiB / 0    free]
  Total: 5 [25.42 TiB] / in use: 5 [25.42 TiB] / in no VG: 0 [0   ]

wszystko dalej mam inaczej niż w pomocy..., co mam zrobić, jak je odzyskać?

Dobrze to robię?

Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.1 Build 20YYMMDD
Model serwera: QNAP TS-853 Pro
 
Wchodzę do Menadżera pamięci i w informacjach ogólnych widzę 7 dysków z ośmiu. Dysk 7 i dysk 8 syatus ma błąd. Wieć wxhodzę na ilość pamięci wybieram dysk 7, zarządzaj, dpchodzi do 57% i stoi wieczność. Nic nie działa, dysk 8 podobnie. Nie widzę dysku 6, ale widzę je w panelu menedżerze, ze one tam są!

Przycisk Ozdzyskaj jest nie aktywny.

Jest ktoś, kto mi to naprawi po przez TeamVierwer?

Wysłane z mojego D6653 przy użyciu Tapatalka
OK, poszperałem w internecie i użyłem funkcji samej: /etc/init.d/init_lvm.sh dwa dyski zostały rozpoznane, tylko mam problem z trzecim jeszcze. Nie mogę się do niego dobrać, bo go nie widać :(
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. Dysk inactive