Pomoc Jak zmapowac dysk pod Win8 z TS-421

Robmax

Passing Basics
Beginner
15 Maj 2014
14
5
3
54
QNAP
TS-410
Ethernet
1 GbE
Mam dwa problemy ktorych nie potrafie rozwiazac:

-Kombinuje juz trzeci dzien i ciagle nie widze w otoczeniu sieciowym mojego NAS'a, chcialbym zmapowac dysk aby tworzyc katalogi i z poziomu eksplorera przeniesc dane na niego z lapka. Importy za posrednictwem Photo Station, Music station i Video Station strasznie dlugo trwaja a usatwienia sieci zmienialem rowniez na pelny duplex i nie pomagalo.

- W Photo Station stworzylem swoje albumy i tam importowalem fotki, teraz jak sie dostaje jakims zewnetrznym urzadzeniem do danych nie widze tych albumow tylko widze to co jest w multimediach, czy mozna to zmienic aby albumy byly publicznie dostepne w ramach domowej sieci? W jaki sposob skopiowac *.jpg o tej samej nazwie zrobione w roznym czasie (przyklad, braklo miejsca na karcie w aparacie, zrzucilem wszystko od nowa i aparat zapisywal pod tymi samymi nazwami).

Ktos pomoze?

Pozdrawiam
Robmax
 
-Kombinuje juz trzeci dzien i ciagle nie widze w otoczeniu sieciowym mojego NAS'a, chcialbym zmapowac dysk aby tworzyc katalogi i z poziomu eksplorera przeniesc dane na niego z lapka. Importy za posrednictwem Photo Station, Music station i Video Station strasznie dlugo trwaja a usatwienia sieci zmienialem rowniez na pelny duplex i nie pomagalo.
pierwsze dowiedz się jaki NAS dostał adres IP (powinien go pokazać QFinder) - pewnie jest dynamiczny (niedobrze, trzeba to zmienić).
mając adres możesz spróbować się dostać przez adres - Win+R -> \\<tu_wstaw_ip>
jeśli powyższe sie nie wyświetli tzn że nie masz udziałów włączonych bądź coś jeszcze nakićkane w konfiguracji (dużo możliwości)
coś widać ? super - teraz trzeba naprawić Twój zdegradowany raid bo mogą być z tego jaja.


- W Photo Station stworzylem swoje albumy i tam importowalem fotki, teraz jak sie dostaje jakims zewnetrznym urzadzeniem do danych nie widze tych albumow tylko widze to co jest w multimediach, czy mozna to zmienic aby albumy byly publicznie dostepne w ramach domowej sieci?
Witamy w PhotoStation - trzeba tam poustawiać sobie, nieużywam tego osobiście.


W jaki sposob skopiowac *.jpg o tej samej nazwie zrobione w roznym czasie (przyklad, braklo miejsca na karcie w aparacie, zrzucilem wszystko od nowa i aparat zapisywal pod tymi samymi nazwami).
TotalCommander -> Ctrl-M -> Zmiana nazw za pomocą tagów EXEIF powinna pomóc ;)
 
pierwsze dowiedz się jaki NAS dostał adres IP (powinien go pokazać QFinder) - pewnie jest dynamiczny (niedobrze, trzeba to zmienić).
mając adres możesz spróbować się dostać przez adres - Win+R -> \\<tu_wstaw_ip>
jeśli powyższe sie nie wyświetli tzn że nie masz udziałów włączonych bądź coś jeszcze nakićkane w konfiguracji (dużo możliwości)
coś widać ? super - teraz trzeba naprawić Twój zdegradowany raid bo mogą być z tego jaja.
Pigers, dzieki dziala i mam juz zmapowane dyski.
A propo ustawienia stalego adresu IP, to moj dostawca netu to Neostrada i nie mam przydzielonego stalego adresu IP, czy to nie bedzie sie ze soba klocilo?
 
  • ·
  • TS-x70 Pro
  • ·
  • 10 GbE
  • ·
  • 4.3.6.2232 build 20221124
Mylisz 2. rodzaje sieci, internet z intranetem. W Twojej sieci domowej, wewnętrznej (intranet) ustawiasz sobie wszystkie urządzenia wg własnych widzimisię. Do NASa będziesz chciał np podłączyć drukarkę, czy inne urządzenie. Zamapujesz sobie dyski po numerze IP, smutno było by, gdybyś za 2 dni znowu musiał szukać serwera, bo zmienił by się jego adres IP. Poczytaj w sieci o stałej adresacji np 192.168.x.x czy 10.0.x.x, może zacznij od wikipedii IPv4 – Wikipedia, wolna encyklopedia...
 
  • Lubię to
Reakcje: kaktus

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. intranet