Jak zrobić paczke QPKG ?

hypnosiss

Moderator
Contributor
6 Lipiec 2008
327
31
28
31
Polska, Wrocław
QNAP
TS-x53D
Ethernet
1 GbE
Witam,
Jak zrobić paczkę QPKG ?
Czy jest napisany już jakiś tutorial ?
Mam już zrobiony prawie skrypt, chce ułatwić użytkownikom zainstalowanie go i zarządzanie...
Chyba że ktoś kto ma chęci i się na tym zna, pomoże :p
Pozdrawiam.
 
Jest to skrypt uploadujący pliki na serwer rapidshare napisany w perlu wykorzystujacy tworczosc rapidshare dzieki niemu mozna wysylac wiele linkow na rozne 4 sposoby xD z myślą o uploaderach. Niestety narazie stworzyłem go tylko pod konsolke ale i tak z tym bardzo latwo sie go uzywa :p Jestem gotów napisać pod niego strone zarządzającą ;P A teraz sie pytam na temat QPKG jak to tam przebiega ?
Pozdrawiam.
 
musialbys przygotowac do tego interfejs...

cala paczka musialaby zawierac perl'a skompilowanego na wlasne potrzeby - nie takiego z optware :)

sam osobiscie kompilowalem perla na moich arm toolsach ;)


wszystkie paczki QPKG nim zostana dopuszczone do dzialania dla publiki musza przestrzegac wlasnie te zasady - nie zasmiecanie QNAP'a... wszystko musi byc idealnie zrobione
 
Nawiazując do tematu paczek Q

jest taki programik nazywa sie usdownloader, służy ściąganiu z serwerów typu rapidshare itp, jak zrobić z niego albo raczej na jego podstawie paczkę? nie trzeba być preminum użytkownikiem by go używać w przeciwieństwie do Qrapid, jakby ten USdownlader połączyć z wyzej wymienionym uploaderem, powstałaby fajna paczka na serwery tegho typu do uploadowania i downloadingu. Myślę że jest to coś co by się nam spodobało.

Ja mogę się wciągnać w projekt, choć przyznam szczerze że programsta ze mnie żaden. ;(
 
:)


Z tego co wiem to programy typu USDownloader, które pozwalają ściągać z RS za darmo są "nielegalne" dla RS.
Rapidshare ich nie lubi i blokuje, ponieważ jeśli chcesz ściągać za free, musisz zrobić pare kroków jako TY a nie robot.
Czyli np: wpisać kod z obrazka, odczekać pare min itd.A więc użytkownicy free nie mogą korzystać z akceleratorów downloadu.
Jest to wyraźnie u nich napisane.

Ściągać pliki z rapidshare mając konto premium oczywiście można poprzez Download Station.

Co do skryptu uploadujacego pliki na serwer to jest już opublikowany lecz jeszcze nie w QPKG viewtopic.php?f=39&t=283

Czekam na kąkretne wskazówki od silasa na temat QPKG, wtedy będe mógl zacząć cokolwiek robic.

Pozdrawiam.
 
Tak apropo bo własnie rozmawiałem z znajomym. Skoro takie programy są nie apropowane przez Rapida. To jak się ma to Bittroentów, emule itp. To jest legalne? NIe wiem ale jak dla mnie to jest to coś dziwnego.

Przecież tutaj nic nie robi się nielegalnie korzystajac z takiego programu. Po prostu nie musimy ślaczeć i klikać aby ściagnac kolejny plik. i za nas robi to automat, i tak musimy odczekac tyle ile trzeba więc w czym jest problem. A z blokowaniem nic nie słyszałem znajomi używają i sobie chwalą.


Co Ty na to??
 
To jak się ma to Bittroentów, emule itp. To jest legalne?
Ja bym z tym tak tego nie łączył bo to na innej zasadzie działa...

Przecież tutaj nic nie robi się nielegalnie korzystajac z takiego programu.
Kiedyś to było "nielegalne" ale podkreślam dla Rapidshera ! Z tego co wyczytałem to RS dał teraz wolną ręke tego typu programom no i usunął CAPTCHA(wpisywanie kodu z obrazka) za to sa limity transferu...

Ogólnie mówiąć można się za taki projekt wziąść lecz kto wie co za rok wprowadzi RS ? projekt będzie musiał ulec zmianie lub będzie do usunięcia(np: nielegalne tego typu programy dla RS - a QNAP tego nie będzie promować). Choć wątpie czy wogóle ten pomysł by promował.

Oraz czy się opłaca zrobić takowy projekt dla paru osób ? mało kto jest nawet zainteresowany uploadem na RS a co dopiero uleprzony download qnapa.

To nie jest takie łatwe i szybkie...

Pozdrawiam.

P.S Sorka za pózną odp - miałem dużo pracy.
 
no nie wiem, bo przy tego typu projektach trzeba mieć pewne doświadczenie z jakimkolwiek programowniem choć jest wiele ciekawych książek wspomagających.
Głownie to umiejętność obsługi linuxa i znajomość jezków programowania.
Skrypt do uploadowania pliku był napisany w PERLu ale jeśli chce dodać go jako QPKG musze zrobić interfejs(PA) do zarządzania a tutaj potrzebne są języki: html,php(czasami mysql), moze css?.
Jest bardzo dużo dobrych książek poszukaj na helion.pl, ale zanim się nauczysz np: php do stopnia średniego to nie wiadomo czy nic sie nie zmieni w qnapie.
Zacznij od dobrej książki , np. mój zestaw: jesli chodzi o PERLa to polecam "Perl. Wprowadzenie wydanie 4" natomiast jesli php to idealna "PHP5, Apache i Mysql od podstaw" Elizabeth Naramore, Jason Gerner i inni .

O jakie ci hasła chodziło ?
Pozdrawiam.
 
  • SiLAS,
    Kiedy dostanę info na temat paczek QPKG(język, jakie procedury instalacji itp.) ??
    Czekam, bo mam kilka pomysłów a nie moge ich zrealizować bez tej wiedzy... <sciana>
    Chyba że nie chcecie aby zwykli użytkownicy QNAPa robili takowe paczki(rozszerzali możliwości QNAPa), hmm ? ;>
    Czekam na odpowiedź. !!
    Pozdrawiam. :)