Pomoc Jaki Dysk do Qnap nmp-1000

Artur2015

Nowy użytkownik
Noobie
10 Sierpień 2015
3
1
3
QNAP
NMP-1000
Ethernet
10 Mbps
Witam.

nabyłem ostatnio odtwarzacz sieciowy nmp-1000 posiadam dwa dyski jeden samsunga 1 TB a drugi WD 250gb (Starszy typ) i oba nie współpracują, nawet ich nie wykrywa , dysk pracuje lecz nie wykrywa go urządzenie.

Pytanie: Jaki dysk musiał bym kupić aby był widoczny poproszę o wpisanie modeli które na pewno będą współpracować z tym odtwarzaczem.

Pozdrawiam i witam .

PS. wersja fw 1.2.2 build 0312
 
Jakiegoś Bana dostałem lub coś z forum było :) ale już ok no więc wracając do nmp-1000 sprawdzałem dzisiaj dysk Seagate 1 TB i też nic nawet nie wykrył nie było też pytania czy sformatować. więc szukam dalej.
 
Nie dostałeś bana ale @Silas Mariusz- czyli nasz administrator odpalił skrypt banujący urządzenia takie jak twoje, które odpytują tu o soft. Więc jeśli miałeś pod tym samym IP swojego Qnapa i PC, straciłeś łączność z forum. Swojego czasu nawet mnie zblokował :D - bo kazał sprawdzić czy działa.
Dlaczego zrobił ban ip zamiast zwykłego dropa - nie wiem.

A co do dysków, to czy urządzenie jest sprawne ? Bo to dość dziwne że żadnego nie wyszukuje. Czy dyski się kręcą ? Może coś z połączeniami nie tak.
 
Nie dostałeś bana ale @Silas Mariusz- czyli nasz administrator odpalił skrypt banujący urządzenia takie jak twoje, które odpytują tu o soft. Więc jeśli miałeś pod tym samym IP swojego Qnapa i PC, straciłeś łączność z forum. Swojego czasu nawet mnie zblokował :D - bo kazał sprawdzić czy działa.
Dlaczego zrobił ban ip zamiast zwykłego dropa - nie wiem.

A co do dysków, to czy urządzenie jest sprawne ? Bo to dość dziwne że żadnego nie wyszukuje. Czy dyski się kręcą ? Może coś z połączeniami nie tak.


Dyski pracują lecz nie wykrywa podłączałem na krótko przez dodatkowe zasilanie i z innym przewodem SATA lecz bez zmian.