Pomoc Jaki router do QNAP TS-251-B?

krc

Nowy użytkownik
Noobie
7 Maj 2020
8
0
1
35
QNAP
TS-x51
Ethernet
null
Cześć! :Dowidzenia:

Forum obserwuję od prawie dwóch lat (w 2018 kupiłem swojego pierwszego QNAPA). Posiadam QNAP TS-251B 8GB RAM. Chciałbym kupić do mieszkania nowy router, przymierzam się do tego od kilku miesięcy, lecz za każdym razem przeraża mnie ogrom zmiennych, dlatego postanowiłem poprosić Was o rekomendacje/jakie parametry są mi potrzebne, a jakie nie.

Internet: Osiedlowy - 50 Mb/s / 10 Mb/s
Router: TL-WR740N
Urządzenia korzystające z WiFi: MacBook Pro 2018, Laptop dell, Iphone Xs, Iphone 7, Iphone SE, iPad Pro, Ipad mini2
Urządzenia podłączone do routera: PS4

Router chcę zmienić, bo często z żoną narzekamy na szybkość internetu w urządzeniach, dodatkowo jak łącze się z Qnapem po wifi/qnapcloud z zewnątrz wolno działa.

Z QNAP korzystam głównie jako archiwizacja multimediów oraz backup dokumentów z laptopa. Przeglądanie zdjęć i filmów na komputerze łącząc się z QNAP przez FileStation jest strasznie powolne (nie wiem czy router pomoże, ale wspominam o tym jeśli przy wyborze routera miałoby to jakieś znaczenie). Docelowo chciałbym móc montować filmy z iPada Pro/MacBooka Pro nakręcone gopro/iPhone fullHD/4k z plików na QNAPie, lecz przez strasznie wolne działanie, za każdym razem mi się to odechciewa.

Będę bardzo wdzięczny w nakierowaniu mnie jakie parametry routera są dla mnie kluczowe oraz podanie ewentualnie modeli, którymi powinienem się zainteresować. Z góry dzięki!
 
Internet: Osiedlowy - 50 Mb/s / 10 Mb/s
Auto - diesel , marki Porsche

1. Co trzeba wcisnąc do routera żeby mieć internet , kabel RJ45 czy coś innego ?
2. Masz urządzenia które mają Wifi 5 GHz ? Iphone'y itp cuda GENERALNIE mają , więc warto poszukać urządzenia które daje też wifi 5Ghz extra

Więc zakładając że masz na wejściu RJ45 (zakładam), to hAP ac2 (RBD52G-5HacD2HnD-TC) - Cyberbajt Wireless, Światłowody, MikroTik, Ubiquiti, Anteny WiFi, Monitoring wystarczy.
 
Internet: Osiedlowy - 50 Mb/s / 10 Mb/s
Auto - diesel , marki Porsche

1. Co trzeba wcisnąc do routera żeby mieć internet , kabel RJ45 czy coś innego ?
2. Masz urządzenia które mają Wifi 5 GHz ? Iphone'y itp cuda GENERALNIE mają , więc warto poszukać urządzenia które daje też wifi 5Ghz extra

Więc zakładając że masz na wejściu RJ45 (zakładam), to hAP ac2 (RBD52G-5HacD2HnD-TC) - Cyberbajt Wireless, Światłowody, MikroTik, Ubiquiti, Anteny WiFi, Monitoring wystarczy.

:D fajne porównanie :) Dzięki pigers za szybką odpowiedź.

1. Tak RJ45 (dostawca mówił, że będą instalować światłowód i będą musieli mi kuć w ścianie, lecz do tej pory nikt nic nie kuł więc podejrzewam że nie jest to światłowód) i nie jest to połączenie radiowe.
2. Tak myślę, że 5Ghz będzie pomocne.

Dzięki za propozycję, poczytałem o tym routerze i mam jedynie obawy czy uda mi się go skonfigurować, bo ponoć nie jest łatwo. Generalnie na konfigurowaniu jakichkolwiek routerów się nie znam - pytanie czy tak samo będę musiał skonfigurować tego MikroTika jak każdego innego asusa? Rozumiem, że brak antenek na potrzeby mieszkania 60 m2 z cegły, zamontowany w centralnej części będzie OK i antenki nie są mi potrzebne?

Czyli w przypadku zakupu takiego routera odczuwalna szybkość internetu na tych wymienionych urządzeniach wzrośnie?
 
Jezeli nie jestes przynajmniej "dobry" w tematach sieciowych to absolutnie daruj sobie kupowanie tego routera co podal pigers.
Racja

Chcesz prosty, tani i szybki router? Na dodatek taki który wciąga lewą dziurką nosa tego mikrotika w szybkosci wifi?

Moja propozycja dla ciebie. Router TP-LINK Archer C6 WIFI AC1200 Serwer VPN
Chyba Cię poj..b..lo.

1) Polecasz mu kicz
2) Gość wie na co wydać kase i na bank chce zeby to działało a nie ciułało.

Urządzenia korzystające z WiFi: MacBook Pro 2018, Laptop dell, Iphone Xs, Iphone 7, Iphone SE, iPad Pro, Ipad mini2
Potrzebujesz tego:
Ubiquiti UniFi Dream Machine (1700Mb/s a/b/g/n/ac) - Routery - Sklep komputerowy - x-kom.pl
 
Dlaczego kicz? Poprosze o jakies argumenty.
Router w swojej cenie, powtarzam poraz drugi, W SWOJEJ CENIE. Jest obecne bezkonkurencyjny jezeli chodzi o predkosci wifi.
Do tego jest prosty w obsludze i gwarantuje ze autor tematu poradzi sobie z jego konfiguracja.

Zapewniam cie ze NIE potrzebujesz tego w/w routera.
Napisz lepiej ile masz kasy do wydania na sprzet. Bedzie prosciej.
 
Dzięki za włączenie się w dyskusję i propozycje.

Co do ceny to faktycznie nie podałem - musiało mi się usunąć jak pisałem pierwszy post. Planowałem wydać między 100, a 1000 zł. Widełki duże, ze względu że nie wiem ile muszę wydać, żeby sprzęt był odpowiedni na moje potrzeby. Mało jest informacji o tym jajku za 1600 zł, rozumiem że tam jest sporo innych rzeczy oprócz routera, pytanie czy warto w to zainwestować? Silas Mariusz? Cena mnie nie przeraża, lecz jak sprzęt za 150-200 zł spełni moje oczekiwania to przy tym pozostanę, lecz jednak jeśli ten UniFi Dream jest czymś przydatnym to mogę rozważyć zakup podnosząc budżet.
 
Moim zdaniem stanowczo nie warto, do tak malego mieszkania.
Nie zmienia to jednak faktu ze jest to topowy sprzet, i nic lepszego nie dostaniesz. Zadowolony rowniez bedziesz z dzialania, funkcji...

Zreszta jak w kazdym routerze ktory kosztuje podobne pieniadze.

Ja przy wyborze sprzetu ktory kupuje zawsze sie kieruje stosunkiem ceny do jakosci/mozliwosci ALE na moje potrzeby.

Zeby nie bylo, posiadam i tego archea jak i rowniez mikrotika ;)
 
Dlaczego kicz? Poprosze o jakies argumenty.
Router w swojej cenie, powtarzam poraz drugi, W SWOJEJ CENIE.
Jakiej swojej cenie? Chyba dla 3 uzytkownikow. W ogole dziwie sie ze Ty, taki malkontent, poleca taki szajs.

W swojej cenie oznacza to ze do 200zl jest to najlepszy wybor.

Na 3 domownikow starczy bez problemu. To ma byc router do domu, a nie profesjonalny czy do malej firmy.
Po drugie jak juz mowilem, jak sie ktos zna, prosze bardzo niech kupuje mikrotika, jest bezkonkurencyjny(ale ma duzo gorsze wifi od routera za 160zl).

Abstrachujac, pierdylion osob w polsce jedzie na chujowych routerach ktore dostarcza operator, ktore zapewniam cie ze sa gorsze pod kazdym wzgledem od tego tp linka. I wszystko dziala i sa zadowoleni...

Po drugie, sa oczywiscie lepsze i fajniejsze routery taki lub taki:
ROUTER WIFI TP-LINK ARCHER C7 5GHz AC1750 GIGABIT
Router TP-LINK Archer AX10 AX1500 Wi-Fi 6

Ja tylko dalem NAJTANSZA i dzialajaca propozycje ktora sie sprawdzi. O to moge sie zalozyc.
 
użytkowników jest dwóch, goście rzadko korzystają z wifi, a jak nawet to te chwilowe ograniczenia nie przeszkadzają. Urządzeń jest 7, lecz działają w tle (nie oglądamy na 7 urządzeniach na raz 7 netflixów/youtubów itp - dwóch użytkowników korzysta z tych 7 urządzeń)

Orientowałem się między archer c6 vs c7, lecz wydaje mi się właśnie że nie wykorzystam C7 - chyba żadne z moich urządzeń nie posiada AC1750 - MacBook Pro ma 1.3Gb/s wifi (802.11ac 3x3), serwer dysku sieciowego jak mam qnapa to raczej nie potrzebuje? drukarki sieciowej też nie mam i nie planuje mieć.
 
Nie będę dyskutował. Mam jakiegoś archera. Gdzieś tam leży w pudle podpisanym szrot.
W ogóle dyskusja na temat tplinka podchodzi mi pod trollowanie. Także ja się wyłączam B-)

Polecilem przynajmniej 3 osoba (nie technicznym) te routery i wszyscy sa zadowoleni, bo ladny, bo prosty interfest, bo apka na andorida, bo dziala?

Moim zdaniem masz bardzo powazne skrzywienie zawodowe i nie przyjmujesz do wiadomosci ze 90% routerow u nas w kraju to nie mikrotiki ani ubiquiti a operatorski szrot, albo wlasnie te tp linki. Zobacz testy, zobacz sklepy internetowe, allegro, w jakich ilosciach sie to sprzedaje i jak oceniaja to ludzie.
 
cicho tam Silaska
każdy napisał swoje, ja poleciłem swoje, Silas swoje, Pawliko swoje
poczekajmy co otwierający wybierze

zaznaczę tylko że ja i Silas siedzimy w branży dłużej niż Pawliko ;)

Nie mając żadnego doświadczenia w ustawianiu routerów poradzę sobie z ustawieniem mikroteka?

Jezeli nie jestes przynajmniej "dobry" w tematach sieciowych to absolutnie daruj sobie kupowanie tego routera co podal pigers.
Racja


Dzięki za rekomendacje, pytanie czy faktycznie to wykorzystam, bo nawet nie wiem do czego to wykorzystam

Po drugie, sa oczywiscie lepsze i fajniejsze routery taki lub taki:
ROUTER WIFI TP-LINK ARCHER C7 5GHz AC1750 GIGABIT
Router TP-LINK Archer AX10 AX1500 Wi-Fi 6

Ja tylko dalem NAJTANSZA i dzialajaca propozycje ktora sie sprawdzi. O to moge sie zalozyc.

Czy wydam 150 czy 300 zł, za dużo mi to nie zmienia, pytanie czy faktycznie na moje potrzeby jest warto dopłacić z pośród tych 3? Silas, pigers?
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. ubiquiti unifi
  2. router konfiguracja