Odpowiedź na Twoje pytanie jest złożona.
Nie wiem czy jeden UPS wystarczy. Musisz policzyć ile +- mocy będzie pobierał zestaw o którym piszesz. Sam Qnap tyle co nic

, ale te dwa desktopy to już mogą mieć spore zapotrzebowanie na moc. Możesz zgrubnie oszacować ile to będzie za pomocą dostępnych kalkulatorów, np.:
http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
Zwróć uwagę, że wyliczenia dotyczą zapotrzebowania na moc czynną (w W), a UPSy operują na wartościach opisujących ich moc pozorną (w VA). Musisz więc sprawdzić dla konkretnego modelu UPSa jakie jest maksymalne dopuszczalne obciążenie rekomendowane przez producenta. Przykładowo dla modelu APC BACK UPS 350 CS który posiadam, moc wyjściowa to 350 VA, co umożliwia podtrzymanie zasilnia dla zestawu o zapotrzebowaniu na moc w wysokości maksymalnie 210 W.
Cena jednego UPSa o mocy wyjściowej umożliwiającej ochronę całego Twojego zestawu może być wyższa niż cena dwóch mniejszych urządzeń. Osobiście rozważyłbym zakup dwóch (lub może nawet trzech) urządzeń o mniejszej mocy. Przykładowo:
- UPS 1 (350 VA): Qnap + router
- UPS 2 (500/750 VA): desktop 1 + monitor 1
- UPS 3 (500/750 VA): desktop 2 + monitor 2
- listwa przeciwprzepięciowa: laptop + drukarka
Zalety takiego rozwiązania:
- możliwość doboru mocy (i charakterystyki napięcia na wyjściu!) pod konkretne stanowisko. Jeśli desktop biurowy (małe zapotrzebowanie na prąd) to 500 VA, jeśli monstrum do gier z prądożernymi kartami graficznymi i stadem wentylatorów - to 750 VA. Jeśli w desktopie markowy zasilacz z aktywnym PFC, to zdecydowanie UPS z rzeczywistą charakterystyką w postaci sinusoidy, jeśli zasilacz bez PFC, to w zupełności wystarczy aproksymacja sinusoidy.
- możliwość obsługi zaniku napięcia (np. shutdown systemu) na więcej niż jednym stanowisku.
- potencjalna awaria UPSa dotyczy tylko jednego stanowiska.
Drukarka: jeśli jest to drukarka laserowa, to
NIE PODŁĄCZAMY jej do UPSa! W momencie startu (nagrzewania bębna) potrafi brać 1kW energii! Drukarkę laserową najlepiej podłączyć do listwy przeciwprzepięciowej (lub specjalnego wydzielonego gniazda w UPSie które pełni tylko rolę zabezpieczenia przeciwprzepięciowego).
Laptop: podpiąłbym do listwy przeciwprzepięciowej - jego bateria spełni rolę UPSa w przypadku zaniku napięcia w sieci.
A jeżeli zaniki napięcia w Twojej okolicy są sporadyczne a możliwość utraty efektów pracy na komputerze akceptowalna i mało szkodliwa, to można się zastanowić na wariantem ekonomicznym, tj. UPS dla Qnapa i routera, dla pozostałych urządzeń listwy przeciwprzepięciowe.
pozdrawiam
Moli