Sycamor
Local time
02:30
Featured content
0
Punkty reakcji
60

Dołączył
Ostatnio widziany

Ostatnia aktywność Wiadomości Featured content O sobie

    • Sycamor
      Qnap się stara, ale na nowych zasadach biznesu... Minimum wkładu, maksimum zysku. Księgowi rządzą, nie inżynierowie. Niby mamy coraz lepsze oprogramowanie, ale tak naprawdę, to tak nie jest. Sami zobaczcie, liczą się wyświetlane reklamy...
    • Sycamor
      Wywołali mnie do tablicy, to jestem ;) Kiedyś (wieki temu) używałem Dropboxa do zrzucania zdjęć z komórki. Potem obcięli limity, to poszedłem na dysk Google. Znów obcięli, to zacząłem szukać alternatywy, w końcu NAS stoi w domu i się nudzi...
    • Sycamor
      Sycamor odpowiedział w temacie Pomoc Trwałe usunięcie danych z dysków w raid 5.
      Istnieje jeszcze opcja zamówienia usługi pn. Destroy All Data. Przyjeżdża do Ciebie duży VAN / mała ciężarówka, ma na pokładzie urządzenie do fizycznego mielenia na drobne dysków 3,5" w całości. Finalnie wypada na półkę do akceptacji przez...
    • Sycamor
      Sycamor odpowiedział w temacie Pomoc Migawka i nowe dyski.
      Witaj, NAS'y od QNAP od lat chwalą się tym, że dyski są możliwe do wymiany (nieważne, czy wadliwy na taki sam, czy akurat jak u Ciebie, zmiana na inny, większy rozmiar) online, czyli podczas pracy. Na szczęście tu są inne, trochę lepsze...
    • Sycamor
      Sycamor odpowiedział w temacie Kupno nowych dysków do NAS - co wybrać?.
      Witam, dyski mam 4 szt., chodziły od nowości w firmowym serwerze, który praktycznie robi za magazyn danych. Weszły w miejsce dysków 4 TB, bo już zaczynało brakować miejsca. Wcześniej miałem WD Purple, niby przeznaczone do pracy 24/7, ale w...
    • Sycamor
      Sycamor odpowiedział w temacie Kupno nowych dysków do NAS - co wybrać?.
      Bywa, czasem trafisz na niezłą serię, ale z mojego doświadczenia (od 1996 roku) niestety warto dopłacić za lepsze dyski. Chyba, że niespecjalnie zależy Ci na tym, że jak któryś padnie, to masz kopię danych na innym nośniku, najlepiej w 3...
    • Sycamor
      O tym nie było mowy ... :) Nawiązałem do sytuacji, gdy siedzisz przy serwerku i coś robisz. S.
    • Sycamor
      Na wszelki słuczaj ... masz dane na dysku zewnętrznym, chcesz je zachować... Odepnij fizycznie, problem z dekla. To nic nie kosztuje, podpiąć zawsze możesz. Najlepiej po wstaniu systemu. Złota zasada jest taka : robisz ponowną instalację...
    • Sycamor
      Sycamor odpowiedział w temacie Kupno nowych dysków do NAS - co wybrać?.
      Witam, przerabiałem podobny problem 530 dni temu... Miałem w serwerze dyski 8 TB Toshiby z 5 letnią gwarancją (są do wzięcia), ale zaczęło brakować miejsca, więc nabyłem dyski WD ... external 16 TB. Są z tzw. białej serii, w środku hel, ciche...
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…
  • Ładowanie…