Pomoc jDownloader dock problem

ueuser

Nowy użytkownik
Noobie
18 Listopad 2017
6
0
1
41
QNAP
TS-x53
Ethernet
1 GbE
Witam,

Chciałbym zainstalować jDownaloder na NASie aby móc zdalnie zlecać pobranie.
Częściowo się to udało - zainstalowałem go i uruchomiłem poprzez terminal - działa via My JDownloader - Web Interface, Android, iOs and Windows Phone App
Niestety aby działał muszę mieć aktywna sesję ssh, po zamknięciu jDownloader rozłącza.

Znalazłem alternatywne rozwiązanie w formie Container Station i Portainer.
Po pewnych przebojach udało mi się zainstalować Portainer niestety poległem na dodawaniu samego Dock'a
Docker Hub

version: '2'
services:
jdownloader-2:
image: jlesage/jdownloader-2
build: .
ports:
- 5800:5800
volumes:
- /share/CACHEDEV1_DATA/Darek/jDownloader2:/config:rw
- /share/CACHEDEV1_DATA/Download/output:rw

Deployment error
Cannot locate Dockerfile: Dockerfile

Zależy mi na możliwości uruchomienia automatycznie jDownloadera po restarcie NASa i dostępu do via My JDownloader - Web Interface, Android, iOs and Windows Phone App bądź plugin.
Obecne rozwiązanie z utrzymaniem sesji ssh na czas pobierania nie zdaje egzaminu.

Sprawy nie ułatwia moja słaba znajomość lnuksa, terminala i komend.
Macie jakiś pomysł?

Z góry dzięki i przepraszam jeśli borykam się z bardzo podstawowymi problemami.

Wersja oprogramowania Firmware: 4.5.2.1566
Model serwera: QNAP TS-453Bmini
 
1. Czemu ja ? xD
2. Nie ten dział leniuchy ! Mamy osobną sekcję dockera
3. Palisz pewnie polecenie docker-compose up i dzieje dokładnie to czego żądasz - program działa na pierwszym planie, zamkniesz SSHa - żegnaj programie.
Poprawnie ma być docker-compose up -d -d oznacza działaj w tle
4. Jakby nie działało to masz docker cli na stronie:
upload_2021-2-10_9-56-38.png


popraw ścieżki i wrzuć w SSH - będzie działało - popraw tylko później w portainer CPU/RAM , autostart.
 
Cannot locate Dockerfile: Dockerfile
Chyba nie widzi pliku z ustawieniami dockera. Uruchom docker-compose up -d w tym samym katalogu gdzie masz plik z ustawieniami.

Portainer znalazlem pod adresem /opt/Portainer

Kod:
[/opt/Portainer] # docker-compose up -d
ERROR:
        Can't find a suitable configuration file in this directory or any
        parent. Are you in the right directory?
        Supported filenames: docker-compose.yml, docker-compose.yaml

Kod:
[/opt/Portainer] # ls
cli.txt  docker*           kompose*  portainer*     public/
data/    extensions.json*  kubectl*  Portainer.sh*  templates.json*

Druga lokalizacja jaka znalazlem to
Kod:
[/opt/Portainer] # cd /share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/Portainer
[/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/Portainer] # docker-compose up -d
ERROR:
        Can't find a suitable configuration file in this directory or any
        parent. Are you in the right directory?
        Supported filenames: docker-compose.yml, docker-compose.yaml

Kod:
[/share/CACHEDEV1_DATA/.qpkg/Portainer] # ls
cli.txt  docker*           kompose*  portainer*     public/
data/    extensions.json*  kubectl*  Portainer.sh*  templates.json*
 
Nie czytasz poradników do końca !
Uruchom docker-compose up -d w tym samym katalogu gdzie masz plik z ustawieniami.
docker-compose masz odpalać w folderze gdzie masz zapisany plik "docker-compose.yml" - inaczej ZAWSZE dostaniesz ten błąd
portainer jest aplikacją do zarządzania dockerami , nie ma to nic wspólnego teraz z tym co chcesz zrobić.

POWOLI !
 
Nie czytasz poradników do końca !
Uruchom docker-compose up -d w tym samym katalogu gdzie masz plik z ustawieniami.
docker-compose masz odpalać w folderze gdzie masz zapisany plik "docker-compose.yml" - inaczej ZAWSZE dostaniesz ten błąd
portainer jest aplikacją do zarządzania dockerami , nie ma to nic wspólnego teraz z tym co chcesz zrobić.

POWOLI !
Ok - dDocker jest czescia oprogramowania qnap czy musze zainstalowac jako oddzielny pakiet?
 
ale po co ci ta scieżka ?
wpisz po prostu w ssh QNAPa słowo docker

upload_2021-2-10_16-25-22.png


i potem docker-compose

upload_2021-2-10_16-26-2.png


jak oba polecenia działają to jest dobrze

teraz pytanie gdzie zapisałeś plik docker-compose.yml dla swojej aplikacji ?
masz po prostu byc w folderze gdzie jest ten plik i wykonać "docker-compose up -d" i reszta sama się zrobi.

to jak ? dasz nam więcej informacji co i jak robisz , czy tak będziesz skąpił i będziemy bawić się przez cały rok ?!?!?
 
ale po co ci ta scieżka ?
wpisz po prostu w ssh QNAPa słowo docker

36178.png


i potem docker-compose

36179.png


jak oba polecenia działają to jest dobrze

teraz pytanie gdzie zapisałeś plik docker-compose.yml dla swojej aplikacji ?
masz po prostu byc w folderze gdzie jest ten plik i wykonać "docker-compose up -d" i reszta sama się zrobi.

to jak ? dasz nam więcej informacji co i jak robisz , czy tak będziesz skąpił i będziemy bawić się przez cały rok ?!?!?

Obie komendy dzialaja - Container station jak i portainer zainstalowalem z inerfacu webowego qnapa.
Z mila chcecia udostepie wszelkie mozliwe informacje ale jesli chodzi o linuxa nie za bardzo ogarniam temat, dlatego tez prosze o pomoc
Jak sprawdzic/wyswietlic gdzie zostala zainstalowana usluga i zanjduje sie docker-compose.yml
 
masz po prostu byc w folderze gdzie jest ten plik i wykonać "docker-compose up -d" i reszta sama się zrobi.
brakuje Ci podstaw

How-To - QNAP i przydatne programy

1. zrób plik sobie w window plik docker-compose.yml (jeśli tego nie umiesz - nie leć dalej) z pożądaną treścią
2. Za pomocą WinSCP skopiuj go (plik) do QNAPa , gdzieś w swoje udziały (no chyba je zrobiłeś) , są one w /share/....
3. za pomocą putty - przejdź do tego samego katalogu gdzie wrzuciłeś w/w plik (nie wiesz jak ?
Link: https://www.youtube.com/watch?v=xw_B84Nurr0
) i w nim wykonaj polecenie o którym pisaliśmy ze 3 razy.
 
Cześć.
Od dwóch dni szukam tutoriala jak zainstalować Jdownloader na moim ts-251d. Głównie chodzi mi o jakikolwiek program do ściągania plików z konta premium np z rapidu.net. Możecie mi wskazać gdzie znajdę taką instrukcję? Szukam po forum to tylko rozwiązywanie problemów z już zainstalowanym Jdowloaderm. No i czy nie ma jakiegoś prostszego sposobu jak instalacja w kontenerze? Na googlu cisza, na yt to samo - tak mało ludzi korzysta z nasa do ściągania z hostingów?
Kiedyś w S DSM działała wtyczka pyload i wszystko było jasne a teraz okazuje się że musiałbym skończyć pierwszy rok programowania żeby w ogóle ruszyć z instalacją. Ktoś coś?
 
Cześć.
Od dwóch dni szukam tutoriala jak zainstalować Jdownloader na moim ts-251d. Głównie chodzi mi o jakikolwiek program do ściągania plików z konta premium np z rapidu.net. Możecie mi wskazać gdzie znajdę taką instrukcję? Szukam po forum to tylko rozwiązywanie problemów z już zainstalowanym Jdowloaderm. No i czy nie ma jakiegoś prostszego sposobu jak instalacja w kontenerze? Na googlu cisza, na yt to samo - tak mało ludzi korzysta z nasa do ściągania z hostingów?
Kiedyś w S DSM działała wtyczka pyload i wszystko było jasne a teraz okazuje się że musiałbym skończyć pierwszy rok programowania żeby w ogóle ruszyć z instalacją. Ktoś coś?
Temat leży i kwiczy - brak jasnej i prostej instrukcji udało mi się częściowo uruchomić ale dalekie to jest do tego co chciałem osiągnąć sam jdownloader działa ok ale proces instalacji i uruchomienia - porażka
 
odpal sobie Jdownloader na swoim komputerze jako usługę - szybciutko stwierdzisz że mamy jednak dość łopatologiczne instrukcje.

No i czy nie ma jakiegoś prostszego sposobu jak instalacja w kontenerze?
Taki jest teraz trend - możesz cofać się w rozwoju , nikt Ci nie broni .. rozumiem - sam tak miałem - broniłem się przed dockerem rok i teraz ŻAŁUJĘ !
naucz się tych 10 polecen/zapisz w zeszycie i będzie dobrze.

Kiedyś w S DSM działała wtyczka pyload
o popatrz - szukasz na forum qnapa ?
pyload było ostro rzeźbione swojego czasu ale temat zdechł z czasem

musiałbym skończyć pierwszy rok programowania żeby w ogóle ruszyć z instalacją
raczej rok czytania ze zrozumieniem

Jakie jest pytanie/problem ?
Bo na razie to mam informacje, jak ciężko nie dam rady.

Otwórz osobny temat - to pomyślimy :)

brak jasnej i prostej instrukcji udało mi się częściowo uruchomić ale dalekie to jest do tego co chciałem
zrób osobny temat, napisz życzenia , pomyslimy i coś wyduma :p

proces instalacji i uruchomienia - porażka
taa - to nie jest tankowanie auta.
 
Wybaczcie - chyba mój ton zabrzmiał nieodpowiednio ;) Ja jestem z tych nielicznych którzy nie pytają tylko szukają bo wiedzą że mój problem na pewno w ktoś już kiedyś doświadczył. Trochę się już poddaje bo w S też poległem choć jdownloadera zainstalowałem ale był nieużywalny. Nie proszę o pomoc bo wasza wiedza przerasta mnie 5 razy - nie mam podstaw żeby o coś pytać.

Chyba że wspólnymi siłami spróbujemy stworzyć taki samouczek dla amatora?
Nie raz już bawiłem się w konsoli jeśli chodzi o Androida ale to była zabawa typu przepisz komendę ;)

A jest jakiś inny program który wspiera ściąganie z kont premium? Znalazłem i zainstalowałem pyload ale w wersji przed ostatniej która (tak samo jak w S) nie wykrywa konta premium rapidu.net.
Z resztą to chyba widać - jestem z wami od 2017 i od wtedy czerpie wiedzę i zbędnych pytań nie zadaje ;)
 
Od siebie mogę dać wszystkie instrukcje jakie znalazłem ale których nie mogłem zrozumieć.
Widziałem że jedni próbowali w kontenerze a inni jako zwykłą instalację z pliku. Taka była najprostsza ale stanąłem na komendzie w putty która miała wywołać logowanie dzięki któremu będzie obsługa przez przeglądarkę.
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. zainstalować jdownloader
  2. jdownloader2
  3. jdownloader