Pomoc Kanały z kablówki (Vectra) udostępniane za pośrednictwem QNAP.

kt000s

Entry Technician
Q Associate
13 Grudzień 2015
43
2
8
41
QNAP
TS-x51
Ethernet
802.11g (Wi-Fi 3)
Przy zakupie internetu dostałem "przy okazji" dekoder (ADB-3831CD(X)) z telewizji kablowej Vectra. Ćwiczył ktoś podłączenie dekodera do QNAPa? Czytające na ten temat rozwiązania widzę 2:
1. Podłączyć do QNAP tuner USB kompatybilny z moim QNAP. Do tunera tego podłączam kabel koncentryczny z sygnałem telewizyjnym (wyjście RF OUT). Zadziała to? Przełączanie kanałów będzie wtedy wykonywane za pośrednictwem pilota od dekodera?

2. Zakup modułu na USB pod karty CI i podłączenie go do QNAP. Np. coś takiego: Karta USB TBS 5980 CI + pilot - Hollex.pl - największy polski sklep internetowy ze sprzętem TV-SAT oraz DVB-T W Vectra musiałbym wtedy wymienić obecny dekoder na kartę CI. Ćwiczył ktoś takie rozwiązanie? Co z kompatybilnością takiego modułu do TS-251?

Może są jeszcze jakieś inne opcje, które u was działają?

Telewizora nie mam w domu, a całe ćwiczenia ma na celu okazjonalne oglądanie kanałów telewizji kablowej na tablecie, telefonie lub laptopie.
 
Vectra TV Online wymaga przynajmniej pakietu Złotego. Przykładowo ja mam Srebrny z 64 kanałami. Nie mam telewizji, a czasem chciałbym obejrzeć np. mecz na tablecie (brak w nim USB). Stąd pojawił się temat przepuszczenie sygnału przez NAS.

Dekodery w Vectra (również mój) ma kartę chipową do dekodowania. Dlatego chciałem puścić sygnał za dekoder na tuner DVB-T.

Widzę, że nikt się w to nie bawił? Ewentualnie może kompatybilna karta CI?
 
Nikt się w to nie bawił bo urządzenie na USB z możliwością wsadzenia karty CI kosztuje 400-500
Tu nawet nie chodzi o takie urządzenie, bo wielu byłoby w stanie taki wydatek ponieść. Chodzi zwyczajnie o to że karta jest sparowana z urządzeniem operatora i poza nim "nie działa". A wyciągniecie boxkey po pierwsze narusza warunki gwarancji na sprzęt a po drugie nie zawsze jest możliwe (i często nie tanie).

Podsumowując bo się rozciąga w bezsensowną dyskusję:
Nie da się oglądać zakodowanej transmisji poza urządzeniem operatora w sieci Vectra

Jeśli są jeszcze jakieś kanały analogowe (choć pewnie coraz mniej bo pasmo cenne), to niech sobie autor podłączy kabel do TV z pominięciem STB i będzie wiedział czy dla TVP1 , TVP2 i TVTrwam ta gra warta świeczki. Bo może to co tam ma jest lustrzanym odbiciem DVBT.
 
TV nie mam więc nie sprawdzę. Poszukam jeszcze informacji na ten temat. Gdyby do czasu mojego podsumowanie udało się komuś podzielić konkretnym doświadczeniem to będę zobowiązany.

Mariuszal: większość operatorów kablówek (w tym Vectra) udostępniają wymiennie albo dekoder albo kartę CI. Tu problem to sparowanie. To jednak też jest do obejścia. Liczyłem, że w dzisiejszych "realiach" to dość pospolity "problem" :)
 
Karty Seca nc+ nie adresują mojego problemu. Problem i prośba o pomoc zaadresowana w inicjalnym poście w tym wątku nie zostały w żaden sposób rozwiązane.

Określenie "Pospolity na tyle, że nikt się nim nie zajmuje" w tym przypadku nie pasuje. Prośba by wątek nie był oznaczony jako rozwiązany. Może ktoś inny będzie w stanie pomóc.
 
Problem i prośba o pomoc zaadresowana w inicjalnym poście w tym wątku nie zostały w żaden sposób rozwiązane.
Hipoteza Riemanna mimo, że płacą mylion dolców też nie została rozwiązana i jakoś trzeba z tym dalej żyć.

Na dziś masz przynajmniej dwie opcje i każda może nie działać:
1) Moduł CI+ zamiast dekodera i próba spięcia tego czymś takim TechnoTrend TT-connect CT2-4650 CI USB DVB-T/T2/C HD plus jakiś TvHeadend i pchanie w sieć - nie gwarantuję, że to ustrojstwo zadziała z CI+ Vectry (cena ok 500 zł).
2) Wyciągniecie klucza RSA z dekodera plus zwykły tuner DVBC plus czytnik plus sofcam (pytanie czy ktoś już to zrobił).

Kupuj, testuj i daj znać.
 
To na pewno zadziała. Kompatybilne tunery można znaleźć w specyfikacji konkretnych modeli. Tu główne zagadnienie to podłączenie dekodera (wiele więcej kanałów niż te poprzez DVB-T) do QNAPa. Następnie jak zmieniać kanały i przekierowywać sygnał do urządzeń w sieci.

Kanały z DVB-T zawsze można oglądać za pomocą videostar.pl
 

Użytkownicy znaleźli tą stronę używając tych słów:

  1. https://forum.qnap.net.pl/threads/kana%C5%82y-z-kabl%C3%B3wki-vectra-udost%C4%99pniane-za-po%C5%9Brednictwem-qnap.16433/