Pomoc Kodi 17 - problem z instalacją scraperów na kolejnych profilach

kszadkowski

Passing Basics
Beginner
10 Styczeń 2010
12
2
3
38
Warszawa
QNAP
TS-x51+
Ethernet
1 GbE
Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.3 Build 20170503
Model serwera: QNAP TS-451+
Wersja Kodi: 17.1 Krypton

Mam pierwszy profil "główny" i wszystko na nim działa. Gdy dodaję zasób do biblioteki wideo, wskazuje jego zawartość, mogę wybrać scraper - jeżeli chcę jakiś nietypowy wybieram "Pobierz więcej..." i mam listę dostępnych scraperów do ściągnięcia i zainstalowania.

Założyłem kolejny profil - ustawienia od nowa, biblioteki mediów i informacje o nich "osobne". Dodaję jakiś zasób wideo, wskazuje zawartość folderu po czym wybieram scraper. Do wyboru są tylko domyślne scrapery - np. dla filmów Local Information Only oraz The Movie Database (a na pierwszym profilu doinstalowałem scraper Filmweb). Zatem klikam w "Pobierz więcej..." i ... wraca mi do ekranu "Określ zawartość" - tak jakbym klikając wybierał "Anuluj".

Założyłem kolejne profile i wszystkie mają ten sam problem - nie można wejść w listę dodatkowych scraperów do pobrania "Pobierz więcej...". Przelogowałem się na pierwszy profil - dodałem zasób, a także bez problemu wchodzę w "Pobierz więcej..." i mogę doinstalowywać kolejne scrapery. Lecz przypominam, że są one tylko doinstalowane i widoczne na tym pierwszym profilu. Pozostałe profile mają listę tylko domyślnych scraperów. Próbowałem wskazywać inne źródło, zmieniać wielkość liter, zmieniać zawartość (ten sam problem czy to Filmy/Seriale/Teledyski).

Szukając jakiejś różnicy, zauważyłem, że profil pierwszy jest jakby głównym - wchodząc w ustawienia Kodi > Ustawienia profilu > i wybierając pierwszy profil mam tylko do zmiany ustawienia "Nazwa profilu", "Porter profilu" oraz "Ustawienia kontroli dostępu". Zaś wchodząc w inne profile mam dodatkowo możliwość ustawień "Folder profilu", "O mediach" oraz "Źródła mediów" (z możliwymi ustawieniami "Osobne", "Współdziel z domyślnym profilem (tylko odczyt)", "Współdziel z domyślnym profilem" - próbowałem wszystkich ustawień, problem z pobraniem dodatkowego scrapera wciąż występuje).

Zatem pytanie czy to problem z moim Kodi? Czy inni użytkownicy też mają ten problem? Czy to jakiś bug, czy może po prostu taka funkcjonalność Kodi?