Pomoc Kodi i dźwięk 2.0

gentillo

Systems Admin...
Q's Expert
10 Listopad 2012
272
1
19
18
48
Nowy Sącz
QNAP
TS-x73
Ethernet
1 GbE
Now problem = nowy temat
Podłączam się pod temat. Ostatnio zmieniłem S DS 415 play na TS-453A. Tyle się wcześniej naczytałem na temat możliwości multimedialnych, hd-station itd i po dwóch dniach walki jestem coraz bardziej wkurzony. Korzystam z układu: TS-453A podłączony do ampli Onkyo TX-NR535Przeci i dalej do TV Samsung Smart. Jeśli korzystam z kodi lub plexa na hd-station nie ma możliwości uzyskania dźwięku innego niź 2.0. W plexie jeśli zmienię cokolwiek w ustawieniach wyjścia dźwiękowego dostaję mocno przyspieszone odtwarzanie bez dźwięku. W kodi, żebym nie wiem jako kombinował dostaję dźwięk 2.0. Co ciekawie na TV też mam plexa. I tam śmiga bez problemu po lanie.
 
Plex HT jest jeszcze niedopracowanym rozwiązaniem, więc męcz twórców w tej kwestii.

Co do dźwięku przestrzennego w Kodi było miliard razy o tym na forum. Pozostaje poszukać odpowiedzi lub opisać swój problem dokładniej.
 
Co do kodi. Jeśli ustawię dokładnie takie same ustawienia jak w HD Player to w Kodi mam dźwięk 2.0 a w HD Player taki jaki powinien być.

Problem w Kodi udało mi się rozwiązać. Być może komuś to też pomoże. Wcześniej dodawałem foldery przez upnp. Dzisiaj rano wyczyściłem bazę i dodałem foldery bezpośrednio z dysku. Przecież Kodi jest zainstalowane na tym samym serwerze co dane:) Pomogło. Mam w kodi dźwięk 5.1:) Choć wolałbym, żeby w Plexie udało się dojść do ładu bo bardziej mi odpowiada.